Pokémon

• Japonsko Pocket Monsters (více)
Japonsko, (1997–2023), 476 h 32 min (Minutáž: 22–25 min)

Režie:

Kunihiko Jujama, Masamicu Hidaka, Norihiko Sutó, Júdži Asada (více)

Ikue Ótani, Rika Macumoto, Minami Takajama, Majumi Iizuka, Júdži Ueda, Megumi Hajašibara, Šin'ičiró Miki, Bin Šimada, Činami Nišimura, Fumiko Orikasa (více)

Série(9) / Epizody(1234)

V roku 1995 autor Satoshi Tajiri priniesol do spoločnosti Nintendo ukázať svoj námet o Pokémonoch a rozpútal tak celosvetový ošiaľ počítačovej hry, na základe ktorej vznikol v roku 1998 japonský animovaný seriál s vyše dvesto epizódami. Desaťročný chlapec Ash má jeden obrovský sen chce sa stať pánom virtuálnych postavičiek a príšeriek Pokémonov. Vydá sa preto do sveta s cieľom stať sa majstrom v Lige Pokémonov. Spolu zo svojim verným Pokémonom Pikaču sa bude snažiť vybojovať osem odznakov na postup do ligy. Ash, Pikaču a pokemonskí kamaráti musia zachrániť všetkých vzácnych pokémonov pred ich zlými lovcami. Maskovaní nepriatelia ich môžu pomocou techniky a výbojov premeniť napríklad na zlých duchov. Ash, Misty, Brock a Pikaču sa preto musia vrhnúť do nekonečných dobrodružstiev a zachrániť svet! (oficiální text distributora)

Jacinda

Pokemon je super seriál a ne že ne. To jen nějací omezenci neznají anime. Pokémon je dokonale promyšlená hra, která se krásně přenesla na plátno. Ráda jsem sbírala pokémony a ráda se podívám ma celou první sérii i ted. Miluju Pidgeotta, Krabiho, Ponytu, Polywaga, Vulpixe, Squirtla a další miloučké postavičky i s těmi jejich neskutečnými hlasy včetně tria Gengar, Gastly, Hunter. Na pokémony nedám dopustit!!!!!! ()

Z0oMb3E

Mne sa náhodou páčia japonské rozprávky typu veľké oči a prúdy sĺz. Rozprávka o bojujúcich zvieratkách tiež nieje na zahodenie. Síce originálny nápad to nieje keďže vychádza z počítačovej hry, ale vcelku vydarené spracovanie. Podľa mňa si nezaslúži až také nízke hodnotenie, ktoré podľa mňa vychádza z neobjektívnosti a komplexu z pokémonov. ()

PKD

Pika! Pika! Jigglypuff (1. stádium Igglybuff a 3. Wigglytuff) je totální STAR, páč dodnes nemohu z toho, jak svým dívčím japonským zpěvem (který je u všech japonských zpěvaček naprosto stejný) všechny v okolí spolehlivě uspí (nezáměrně) a pak fixou ukrytou v držadle mikrofonu (geniální) všem nedobrovolně zúčastněným, počmárá obličeje různými klikyháky a vousy, bradkami či kníry. Rachel s Rossem by mohli záviděti. To vždy bylo spolehlivě na uválení se smíchy. Zvládl jsem 155 dílů, tehdá na nově. Pak přišel Batman beyond a Digimóni. Ale ty už jen pár dílu.;-) P.s. ty zdější brutálně nenávistně odpady mě opravdu vysoce...baví. Bez komentáře. ()

Dragoni

No jo taky sem na to koukal a nebyl jsem jedinej, když po ČR vypukla Pikaču mánie, každej na škole byl jak vygumovanej, jen aby měl kartičku s Pikačem a bylo to neuvěřitelně chytlavý v těch letech, asi proto, že se děti dají tak lehce zblbnout a každý na to koukal, teď už mám jen úsměv na rtech a Pokéball v kapse. Teď bych se na Pokémony nepodíval ani omylem. 25 % ()

ABLABLABLA

Prostě seriál mého dětství, na který nikdy nezapomenu. Pokebale leť!!! Ale nyní jsem viděla pokačování tohoto kultovního animáče a musím říct, že to je už moc vnucené...měli to nechat prostě tak..jedna řada a konec, ať na to všichni vzpomínají v dobrém...Ale tahle nová Pokemon a diamantové cosik je už hodně trapná...ale já seriál budu hodnotit podle 1. řady, protože ta je pro mě klíčová..a nemůžu jinak než dát 4 hvězdičky. ()

• V roku 2008 objavil tím japonských vedcov proteín, ktorý pomenovali Pikachurín. (patrik1177)
  • Díl 252 "The Ice Cave" byl zrušen proto, že Pokémon Jynx měl černou barvu pleti a to vzbouřilo některé lidi právě s černou barvou pleti. Tato epizoda byla odvysílaná pouze v Japonsku. (Martin00x)

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

10.07.2010

Za posledních deset let japonská animovaná tvorba zažila neuvěřitelný boom a její vliv se promítl i do jiných sfér kinematografie a popkultury, jako například do videoklipů Linkin Park nebo filmu… (více)