Reklama

Reklama

VOD (1)

S cieľom zapadnúť vystúpia Wanda a Vision na miestnej talentovej šou ako kúzelník a jeho asistentka. (Disney+)

Recenze (62)

Daniel2003 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Já to miluju. Chápu, co se zdejším divákům nelíbí, ale já už dlouho prahnu po tom, aby Marvel zase začal být invenční a opouštěl své šablony. A to je WandaVision. Nejen, že je to úplně nový styl vyprávění, ale všechny kinematografické aspekty jsou perfektní. Kamera, hudba, herci...bomba. Storytelling, tajemno, záhady...neskutečný. Já už podruhé dostal přesně to, na co jsem se těšil. ,,Wanda...Wanda! Wanda, who did this to you?!" ()

instageek_cz 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Je opravdu zajímavé, že tvůrci dávkují nové informace po takových troškách. Takhle jsme celé dva díly lapeni v padesátkovém sitcomu a míra znepokojivosti zůstává znepokojivě nízká:)) Což je škoda. Pořád čekám, že se hodně přitvrdí, a závěr epizody tomu snad i naznačuje. Jinak jde ale o příjemnou podívanou, Bettany i Olsen jsou skvělí. /// Více recenzí a zajímavostí ze světa současné i retro popkultury sledujte na Instagramu, profil instageek_cz !!:) ()

Reklama

filmfanouch 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Druhá epizoda WandaVision do jisté míry dosud zavedené pořádky nemění. Ano, z 50. let se přeskočí do 60. let, zůstává ovšem černobílý obraz, stejný formát a i atmosféra a přístup k čerpání inspirace ze sitcomů 50.-60. let se nemění. Opět se tu pracuje s typickou zápletkou pro sitcomy, která je opepřena právě nadpřirozeností titulní dvojice a jediné co tak druhou epizodu trochu odlišuje jsou ještě větší náznaky toho, že je ve městečku Westview něco špatně. Je to ale v zásadě výrazný problém? Do jisté míry ne, protože i druhá epizoda je svou atmosférou a dobovým nádechem okouzlující a navíc závěr celé epizody definitivně slíbí první změnu pravidla hry. Do velké míry tak dává smysl, že byli první a druhá epizoda vydané ve stejné datum, protože jde víceméně o siamská dvojčata, která jsou si velmi podobná. Druhá epizoda ovšem přivádí nové postavy (Teyonah Parris) a opět z potenciálu těží co to jde. Dosud mě vyloženě baví zapojování nadpřirozených sil Wandy a Visiona do typického maloměsta 60. let a nadále jsou jednoduše půvabným párem. Chvílemi se navíc do téhle epizody zapojuje kombinace černobílého a barevného obrazu a definitivně si stojím za tím, že ten seriál je vizuálně krásný a Jess Hall je machr. U druhé epizody WandaVision se definitivně může spustit úvaha nad tím, zda není tento seriál na poměry MCU specifický až moc, definitivně ale oceňuji, že se opět předvádí, že jde s komiksovými adaptacemi a příběhy zacházet různě. A v podstatě jsem chvílemi začínal litovat toho, že Marvel radši tento seriál nevypustil jako film (i přesto, že seriálový formát tomu možná přece jen sedí víc), protože se nemohu zbavit pocitu, že by to na velkém plátně stálo za to. Pak se ale opět musíme začít bavit o tom, že do velké míry bude tento seriál nepřístupný fanouškům klasických velkolepých marvelovek a odkazování na legendární americké sitcomy mu přijde zcela mimo. Celé je to ovšem na poměry MCU tak zvláštní, že je to vlastně zároveň neskutečně působivé. Po druhém dílu vlastně též nepociťuji co největší možnou nedočkavost na třetí díl, přece jen se ale na další vývoj těším víc a tuším, že se v následujících epizodách definitivně začne topit pod kotlem. Zároveň se i v rámci druhé epizody opět podaří totálně feel-good atmosféru na chvilku překlopit do thrillerového nádechu a funguje to. Těším se jak se to celé vyvine rád a jsem především rád, že MCU natočilo něco jedinečného. Jen je otázka jak moc přístupné to vlastně celé bude pro mainstreamového diváka. PS: Po předchozí epizodě a jejím stylovém intru i zde přichází nové intro, tentokrát v animovaném kabátě. Jestli si i další epizody takhle šikovně budou hrát s ikonickými sitcomovými intry, je i v tomhle ohledu rozhodně na co se těšit. ()

Remivsremi 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Přesouváme se do 60. let. Podkladových seriálem by měl být Leave It To Beaver. Tato epizoda fungovala lépe. Olsen si ji náramně užila, bylo to vidět z každého záběru. Humor na mě působil taky více. Prozatím se stále jenom můžeme domnívat, co o se jedná. Je Wanda někde vězněná a mučená? Byl na ní smutek ze smrti Visiona přespříliš a ona se zhroutila a nevědomky si vytvořila umělou realitu? Na odpovědi si budeme super ještě pár týdnů počkat. Je zajímavé, že po Stark Industries, se v této epizodě vyskytla připomínka na Struckera a Hydru. ()

Orion12 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V druhé epizodě se z 50.let přesouváme do 60. a tato epizoda zase vzdává hold nejoblíběnějším sitcomům tohohle období. Obraz zůstává stále černobíly a úzký. Tahle epizoda nebyla tak zábavná jako ta první , ale o něco více mysteriozní (proč v městečku nejsou žádné děti, tajemné zvuky z rádia, barevné letadlo , záseky lidí atd.) Epizoda nechá více otázek než odpovědí a to je dobře , určitě to brzy zjistíme. Stále je to solidní podívaná , ale ne každého to může bavit. Těším se na barevné epizody už. ()

Galerie (7)

Zajímavosti (20)

  • Hodinky, na které v epizodě běží reklama, nesou název Strücker, stejně jako záporná postava Barona Struckera, jednoho z vůdců HYDRY, jejíž logo se taktéž na hodinkách objeví. (NiWi)
  • Vrtulník na dálkové ovládání, který Wanda (Elizabeth Olsen) najde v křoví, odpovídá období 50. a 60. let. Jedná se o vrtulník Sikorsky H-19, který byl v americké armádě používán od roku 1950 a stal se známým především díky používání během korejské války. (Kubaaa97)
  • Reklama na Bova Milk odkazuje na krávu Bovu, která v dětství vychovávala Wandu a jejího bratra Pietra v komiksech. (Kubaaa97)

Reklama

Reklama