Reklama

Reklama

Falcon a Winter Soldier

(seriál)
  • USA The Falcon and the Winter Soldier (více)
Trailer 1

VOD (1)

Epizody(6)

Po událostech Avengers: Endgame se Sam Wilson (Anthony Mackie) spojí s Buckym Barnesem (Sebastian Stan) pro mezinárodní dobrodružství, které otestuje jejich schopnosti a trpělivost. (Cever)

Videa (8)

Trailer 1

Recenze (259)

Pajky3 

všechny recenze uživatele

Po úspěchu WandaVision jsem byl docela zvědav na to, jak se bude druhému v řadě. A v mých očích je Falcon and the Winter Soldier slabší. Hlavně je to nejspíš kvůli tomu, že nepřináší nic neokoukaného. Záporáci mají sice slušnou záminku, ale moc jim to nešlape. Je tady sice spousta akce a ta je jako obvykle marvelovsky dobrá, ale tady to prostě nestačí. Falcon i Bucky si procházejí velkou transformací a tak z toho jako nejzajímavější postava vychází John Walker, u kterého doufám, že brzy někde objeví. Jak se čekalo, tak se v závěru nakouslo několik věcí, které dostanou odpověď až někdy později. Tak uvidíme, jestli dojde na druhou řadu nebo rovnou až na čtvrtého Kapitána Ameriku. ()

Nin 

všechny recenze uživatele

Super akční film na pokračování. První díl mě tolik nechytl, ale od druhého už se to pořádně rozjede. Nejvíc asi okouzlí padouch Baron Zemo, který je zábavně napsaný a dobře zahraný, ale i jiné postavy mají co říct. Je opět paráda, jak se seriál inspiruje komiksy, často i v různých detailech, a povedlo se mu věrohodně převést do MCU tu jakousi legendu o Captainu Americovi. Možná až moc, protože se pak na internetu objevuje hromada mimoňů, co vše kolem toho, kdo bude nový Captain America, moc prožívají a jsou schopni i obtěžovat herce... Každopádně seriál má promyšlený scénář a překvapivě se otírá o různá nelehká témata. Kromě pěkně pojaté problematiky rasismu (opět z komiksů výborně vytažený "černý" Captain America) tu je především originální paralela na problematiku přistěhovalců - zde jsou "migranty" ti, kteří byli přijati z jiných zemí během "blipu", který vymazal půlku populace, jenže když se zase lidé zázračně vrátili, tak jsou vyháněni pryč. Což se jim nelíbí a stávají se teroristy. Ačkoliv je to jedno z hlavních témat seriálu, tak bych řekl, že to není komunikováno tak napřímo, což může být někdy matoucí, ale zase je docela fajn, že vám nikdo nekřičí do obličeje své názory a spíš můžete ty věci v seriálu sami hledat. Každopádně průšvih pro mě byly dvě postavy, Sharon Carterová a hlavní teroristka Carli. Obě dvě se snaží neúspěšně dělat drsňačky a bylo pro mě někdy dost otravné je sledovat... Celkově však výborný seriál Marvelu, který rozhodně předčil moje očekávání. (8/10) ()

Reklama

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Akce není všechno. Za prachbídný příběh přepsaný z bioteroristické hrozby na neCovid pobíhání na po Praze (v té čističce jsem byl kdysi se školou na exkurzi) jsem ještě ochoten přivřít oko, ale za diletantskou režii už ne. Často jsem nechápal propojení scén, to kde se kdo nachází a proč dělají to co dělají. Mackie se že sympatického Falcona transformuje v nesympatického mravokárce a bohužel ho tvůrci mění příliš rychle a někde mezi dvěma posledními díly. Mnohem zajímavější je tak zrod US Agenta. Buckyho přeměna v klaďáka se točí okolo jednoho dědy a notesu přeškrtaných jmen. Z výborného Zema z filmu je zase komiksová karikatura. Lepší scenáristy, lepší režiséry. Kluci na akční scény, herci a trikaři to sami nezvládnou. P.S: GRC je hodně blbá zkratka. ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Kdyby se se mnou někdo chtěl hádat, že je seriálová zastávka oblíbených postav jen výplní, neměl bych moc argumentů, jak oponovat. Samovo popasování se s odkazem a možnou budoucností a naopak Buckyho drásavé vracení se do neveselé minulosti "jen" posouvá oba hrdiny tam, kde být mají a dává si s nimi právě takovou práci, jakou bych očekával a jakou bych si zároveň i přál. Děje se tak v až cynicky jednajícím politickém světě, kde není čas na nostalgii a dojemné vzpomínky. Show a štít musí jít dál, ať z toho pojde co a kdo chce. Scénář se navíc nebojí dotýkat společenských témat, na která v celovečerácích není dostatek času a kterých se dotknout je pořád ještě potřeba. Předkládá je naštěstí nevýchovným, ale příjemně konverzačním a přemýšlivým způsobem a právě to má největší zásluhu na extrémně pozitivních finálních dojmech. Tohle je daleko víc vlastní, do budoucnosti směřující krok, než jen povzdechnutí nad již jednou uzavřeným příběhem milovaného a nepřítomného člověka s hvězdami a pruhy na hrudi. A o tom, že Sebastian Stan už je "vyhraný" tak dokonale, že svoji roli v dobrém slova smyslu přerostl, se můžeme bavit zase někde jinde. ()

Davies182 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ještěže to celý nemělo třeba deset nebo dvanáct dílů, to bych asi umřel nudou. Není to špatný seriál, to rozhodně ne, na to má dobré akční scény, silné poselství, a hlavně mocně posouvá dějem směrem k další marvelovské fázi. Jenže je taky celý zbytečně moc ukecaný, a obsahuje tunu balastu v podobě nic neříkajících scén, které měly nejspíš prohlubovat divákův vztah k ústřední dvojce, ale namísto toho jen vyčpívají do prázdna. Druhá epizoda asi nejlepší. ()

Galerie (86)

Zajímavosti (108)

  • V seriálu je jednou z hlavních postav Sam Wilson alias Falcon (Anthony Mackie). Vznik této postavy sahá do roku 1940, kdy se postava se jménem Falcon objevila ve dvou komiksech. První byl od Bill Everett s názvem „Human Torch Comics #2“ a druhý „Daring Mystery Comics #5“ od Maurice Gutwirth, který postavu Falcona vymyslel. Tento Falcon se však jmenoval Carl Burgess a neměl křídla. V září roku 1969 však došlo k reeditaci Falcona v „Captain America #117“ od Stan Lee a Gene Colan, kde se prvně objevil Sam Wilson, tak jak ho známe dnes. Dostal křídla a v komiksech (na rozdíl od filmů) byl mistrem v sokolnictví. Kromě titulu Falcona se stal po Bucky Burnes (Sebastian Stan) dalším Kapitánem Amerikou. Odkaz na tuto skutečnost jsme mohli vidět v Avengers: Endgame (2019). (3T)
  • V seriálu vidíme Johna Walkera (Wyatt Russell), kterého z komiksových stránek můžeme znát jako Super-Patriota z „Captain America #323“ (od Mark Gruenwald z roku 1986), dále pak jako dalšího Kapitána Ameriku v „Captain America #333“ (1987) a dále pak jako U.S. Agent od roku 1989, kdy pod tímto jménem poprvé vystupoval v „Captain America #354“. John Walker je upravený člověk s nadlidskou fyzickou zdatností, koordinací, výdrží a je také rychlý. Tyto schopnosti získal od Power Broker, když se spolu s kamarádem dobrovolně přihlásil do jeho programu. Své jméno dostal podle světoznámé whiskey a zápasil v Unlimited Class Wrestling Federation, kde zápasili také Thing, Ikaris, Cataphrax (jako Enigmo) či dokonce Beyonder. (3T)
  • Na památníku se jmény lidí, kteří zmizeli při Thanosově lusknutí, najdeme jména mnoha lidí, kteří pracují nebo pracovali na filmech z MCU, např. jednoho z předních producentů MCU Victorie Alonso či scenáristy minisérie Dereka Kolstada. (NiWi)

Související novinky

Tajná invaze má pomalý start

Tajná invaze má pomalý start

30.06.2023

Minulý týden si na streamovací službě Disney+ odbyl premiéru nový marvelovský seriál Tajná invaze. V ní se navrátivší se Nick Fury s tváří Samuela L. Jacksona snaží konfrontovat tajnou skupinu… (více)

Čtvrtý Captain America našel režiséra

Čtvrtý Captain America našel režiséra

09.07.2022

Před dvěma dny vstoupilo do kin po celém světě nejnovětší akční dobrodružství od studia Marvel pod názvem Thor: Láska jako hrom režiséra Taiky Waititiho a zatímco nový snímek o hrdinovi z Asgardu… (více)

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

29.12.2021

Letošní žebříček nejstahovanějších seriálů roku ovládlo studio Marvel spolu se studiem Disney. Pirátství samozřejmě není nic chvályhodného a prvenství v tomhle směru vlastně není až zase taková výhra… (více)

Kleopatra mění režisérku

Kleopatra mění režisérku

07.12.2021

Režisérka Patty Jenkins (Wonder Woman, Zrůda) v krátkém časovém horizontu opouští již druhý velký projekt. Po zprávě, že se filmařka vzdala svého Star Wars projektu Rogue Squadron tak přichází… (více)

Reklama

Reklama