Psal se rok 1916 a zdálo se, že na straně mladičkého Rannulpha Junuha jsou všichni svatí. V Savannah, ve městě kde žil, byl golf milovaným sportem a on se s golfovou holí v ruce snad narodil. Pak přišel povolávací rozkaz a ze zákopů I. světové války se vrátil zcela jiný mladík. Jako by mu utrpení, kterého byl svědkem, stálo v nastoupené cestě. Opustil svou dívku Adele, někdejší dům i golfové hřiště a obklopil se lidmi stejně ztracenými v životě jako on sám. Léta plynula, a z Adele se stala dědička rozsáhlého, jenže krachujícího golfového komplexu. V době hospodářské krize je pro ni uspořádání velkého turnaje jedinou záchranou. Dva velké hráče - Hardyho Greavese a Bobby Jonese - získala. Chyběl jí jen domácí soupeř. Nebylo jednoduché Rannulpha přesvědčit, aby nastoupil. Nikdo mu moc šancí nedával. Opravdu v něj věřil jen malý Hardy. Ten se s odstupem času stal vypravěčem příběhu o třech turnajových dnech, v nichž se v Savannah objevil golfový "anděl strážný" jménem Bagger Vance, aby vrátil život svému chráněnci Rannulphovi a poznamenal osudy všech přítomných. (oficiální text distributora)

buchli

Moc golfu, moc pathosu, všechny postavy jsou tak nějak jednorozměrný (vy Damonovi ten vnitřní konflikt nebo co to má jako věříte?) a klišé kouzelnýho černocha... a vypravěč, co si ve stáří vybavuje nejlepší zážitek z dětství... No hurá. Já nevim, možná jsem na Legendu trochu moc přísná, přece jenom je to "legenda", ale ačkoli natočený je to hezky, prostředí golfového hřiště působí malebně a vůbec, nenadchlo... ()

Shadwell

Matt Damon není human sapiens. Je reprezentantem obrody, metaforou Ameriky, zpité do němoty a probouzející se z Velké hospodářské krize. Tomu já říkám vlasteneckej akcent. On Redford vždycky tak nějak inklinoval k tradičním hodnotám. Kdyby měla západní provenience Babylónskou věž, nejspíš by do ní vlezl a začal by kralovat místnímu lidu. Klobouk dolu, pane Redford. A ať zdravíčko slouží! ()

RHK

Jasný promo film na golf a hřiště v Savannah :) Z herců zde byla na prvním místě pro mne energická a krásná Charlize Theron, pak hláškující caddy Will Smith a až poté podle vzoru Redforda učesaný bývalý zázračný golfista v podání Matta Damona. I když je film místy dojemný a výtečně obsazený - tak bych na režiséra Redforda nejradši vzal golfovou hůl 3-iron, jak ten film příšerně přesladil a pomocí filozofických řečiček protlačil zázraka do cíle mezi golfové legendy. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=EjNAulnPsHo ()

Z0oMb3E

Nádherný príbeh... Až mi vyrazil dych. Hlavne jedny z posledných scén kedy Matt poctivo uzná zlý úder. Redford si berie na mušku veľké sústo, ako fair-play vo športe. Zvádol to bravúrne. Will Smith v úlohe božského poradcu podal tak isto bravúrny výkon. Jeden ďalší klenot kinematografie. Vďaka Robert. ()

meave

„Každý z nás má niekde v sebe vlastný švih. S tým sa rodíme. Nemôžme sa to naučiť. Môžeme si naň iba spomenúť.“ – vysvetľoval Will Smith v nezabudnuteľnej roli vyrovnaného nosiča palíc. Ešte nikdy sa mi tak nepáčil. Rozprávanie s kúzlom starých pondusoviek ešte umocnené dobou a hudbou zanechalo vo mne príjemný pocit, že každý z nás môže napokon nájsť sám seba. Že nezáleží na tom, kde sa stratíme. Vždy je nádej. Krásna Charlize a hladajúci Damon v réžii Roberta Redforda tú mi nádej ponúkli a ja som ju z vďakou prijala. ()

• Matt Damon (Rannulph Junuh) se při natáčení zranil - sice ne těžce, ale vcelku nepříjemně: "Hrát golf není žádná hračka. Uvolnil jsem si při tom žebro - švihal jsem dost prudce a jednou jsem holí praštil místo do míčku do země. No a tělo pokračovalo dál, zatímco paže se zasekla na místě. Bylo to fakt ošklivý. Poslední měsíc natáčení u mě musel při každém úderu stát chiropraktik. Vždycky když jsem upadl, uvolnilo se mi žebro a strašlivě to bolelo. Štáb moc dobře věděl, ve které vázi úderu se zhroutím, takže točil odpal jen do určitého momentu. Já se pak chvilku svíjel na zemi a ten chlápek ke mně přišel a dloubnutím mi strčil žebro, kam patří. Pak mi řekli: 'Sjedeme to ještě jednou.'" (NIRO)
  • Jack Lemmon na začátku filmu řekne větu „Je to kouzelný čas.“ Tuto frázi řekl Lemmon v každém filmu, ve kterém účinkoval. (HellFire)