Doktor se svěřuje Dennymu. Den v lázních se pro Hope zvrtne. Zoufalý Brady se schází s Mikem. Mel a Jack vyrážejí kempovat a ještě lépe se poznávají. (Netflix)

vydumnica

U tejto epizódy to mám tak niečo medzi 2 a 3*. Sú tu aj svetlé chvíľky, ale pomenej. Najlepšie bolo muzikálové "Good Morning Good Morning" Muriel a Camerona, to bolo fakt super, ale krátke. Ani dámska jazda nebola na zahodenie, padli aj múdre slová typu, že nie každý má to šťastie zostarnúť, svätá pravda a jeden zo spôsobov ako sa zmieriť s vekom. Myslím si, že Virgin River musí mať u dôchodkýň veľkú sledovanosť. A teraz mínusy. Doslova ma až vytočila nasilu pretláčaná "korektnosť". Predstavte si seba na mieste Mel a Jacka. Robíte si romantický víkend, idete spoločne kempovať. Len čo tam prídete, zrazu len tak znedazdajky sa tam objavia pobehujúce deti, ktoré tam sú len preto, aby poukázali na to, že majú dvoch otcov a samozrejme každý inej rasy ako inak. Mel a Jack sa vzdajú svojich plánov, oddychu a romantiky a bez toho, aby sa aspoň najskôr medzi sebou poradili, ochotne a akoby to bola najprirodzenejšia vec na svete (strážiť úplne cudzie deti na cudzom mieste v lese!!!!) súhlasia, že tým dvom deti postrážia!!! Strašne nereálne!!! Kto by také niečo robil? Keby chceli tvorcovia poukázať na to, že Jack bude dobrý otec, mali milión možností, ako to ukázať, Mel a Jack mohli sem-tam pomáhať Preacherovi v starostlivosti o Christophera, syna Paige. Ale nie, tu išlo tvorcom čiste o kalkul a to sa mi nepáči, okrem toho verím v to, že dieťa potrebuje mamu a otca. Mel a Jack ma štyri série fakt bavili, ale tu sa už stávajú až neprirodzene kladnými postavami a či chcú či nechcú začínajú ma nudiť. Hlavná dejová línia sa už akoby prestala vyvíjať, viac ma teraz bavia vedľajšie línie a postavy. Prosím si viac Muriel. A Preacher a jeho nová známosť Kaia? Až tak sa mi k nemu nehodí, aspoň zatiaľ. A ešte dodatok. Vo Virgin River asi zastal čas, vôbec neplynie, stále je leto. Mali natočiť radšej menej sérií a poriadne a nenaťahovať seriál zbytočne na 6 sérií, keď už nevedia čo ďalej. Season 4 bola fakt veeeeľmi dobrá, takže som ešte nádej úplne nestratila. ()

alisa.upir

Jsou někteří rodiče fakt tak zoufalí, že ochotně nechají svoje tři děti celé odpoledne hlídat dvojicí, kterou náhodně zrovna potkali při kempování uprostřed lesů? To jako fakt? Navíc když se po celém odpoledne spolu sami kdo ví kde vrátí, najdou jedno z těch dětí zraněné, ale jeden z té dvojice cizích dospělých to dítě zrovna ošetřuje, protože “ já jsem určitě zdravotník” a všichni jsou s tím úplně cool - no tahle epizoda teda byla těžce fantasmagorická. ()