Reklama

Reklama

Ant-Man a Wasp: Quantumania

  • Slovensko Ant-Man a Wasp: Quantumania (více)
Trailer 4

Obsahy(1)

Scott Lang (Paul Rudd) a Hope Van Dyne (Evangeline Lilly) spolu s Hankem Pymem (Michael Douglas) a Janet Van Dyne (Michelle Pfeiffer) prozkoumávají Quantum Realm, kde interagují s podivnými tvory a vydávají se na dobrodružství, které přesahuje hranice toho, co považovali za možné. (Falcon)

Videa (9)

Trailer 4

Recenze (495)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Komiksovým světům se dá hodně odpustit, ale Kvantový svět mi přeci jen přišel už trošku moc. Ve výsledku zjistíte, že Ant Man vlastně nemá žádné hranice a v jeho příběhu se v rámci akce může stát naprosto cokoliv. To jiné komiksové postavy ty hranice realističnosti mají alespoň nějak posazený do něčeho hmatatelného. Tady ne. Výsledek je ten, že tu vzpoura dědečků (Douglas, Murray) před zeleným plátnem předvádějí různé kreace, které pak na plátně vypadají těžce přeplácaně, šíleně a vlastně dost nezáživně. A ty dialogy jim do pusy taky dal nějaký mistr na filmové klišé. Jeden z nejslabších Marvel filmů. ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Jen tak na začátek po delší době musím zdůraznit, že zvlášť ve čtvrté fázi MCU mi vadí až přílišné odklánění od komiksových příběhů, kde ty eventy jsou tak výborné, že přenést je na plátno by prostě byla bomba pro fanoušky. Takhle tu jen máme Modoka, který je samozřejmě exentrickou figurou, která je pro běžný svět nerealizovatelná a proto musela být jenom tady nebo ve Strangovi (z pozemských příběhů), ovšem má to být fanservis, přesto je to jen cringe. Zvlášť v momentální produkci Marvelu/Disneyho, kde musí být vše haha. Jistě, v této sérii to dává smysl a přiznám se, že předchozí dva filmy mám hodně rád, i když je mi jasné, že to nejsou velebomby, ale za mě to jsou výborné komedie na pětikvalt, které fungují zejména díky přízemnosti příběhu. Naopak třetí díl přetočil výhybku do plně digitálního prostředí, kde se vytrácí originalita, svět a postavy v něm připomíná jednu z planet Star Wars, resp Guardians a absence originality totálně podráží nohy potenciálně zajímavému arcilotrovi Kangovi, který snad v Avengers naplno využije svůj potenciál, podobně jako před pár lety Thanos. Ale je zkrátka škoda, že Marvel musí všecko spojovat do jednoho univerza, některé látky by fungovaly lépe samostatně a v našem civilním světě. Pořád je to ok záležitost (slabá sedmička), u níž jsem náležitě ocenil velmi střídmou stopáž (vzhledem k současné blockbusterovské produkci) a jistěže to finančně dává smysl, ale doufám, že ještě přijdou projekty s tak kvalitně prokreslenými postavami, jakými byli první a druzí Avengers. Když to shrnu, tento film si užijí více fanoušci čtvrtého Thora a druhého Strange než původních filmů, celkem mě i překvapila absence mnoha vedlejších postav (Luis a zbytek kumpánů). Chudák Douglas, který snad aspoň dostal pořádně tučnou výplatu a Bill Murray možná svou poslední. ()

Reklama

novoten 

všechny recenze uživatele

Napoprvé obrovské zklamání, se kterým jsem si dlouho nevěděl rady. Porouchaná návaznost, tedy to, co si univerzum bílého nápisu v červeném poli vždy hlídalo na maximum, mě zarazila asi nejvíc. Janet, která v minulém mravenčím díle vesele podporovala experimenty směrem do Kvantové říše najednou panikaří a tajnůstkaří, prozrazuje vazby na dávná vzplanutí, Wasp je na vedlejší koleji, sázka na naprostou dominanci zvláštních efektů vychází v polovině případů a humor cílí od nejjednodušších vizuálních hříček po podivně košilaté a zastaralé průpovídky. Nedalo mi to, podíval jsem se ještě jednou a smířlivě uznávám, že při upravených očekáváních je zážitek mnohem lepší a jaksi snadnější. Quantumania nefunguje jako vrchol trilogie, ale jako dílek skládačky. Chápu představení nové hrozby, ale několikrát mě napadlo, že kdyby se Dobyvateli postavil Thor, Doctor Strange nebo Strážci galaxie, na jeho vývoj pro budoucí finále by to mělo jen pramalý dopad. Proto mě mrzí, že Ant-Manovo nejspíš poslední sólové dobrodružství končí v rozpacích, s příliš malou návazností na první dva díly a u mě i se smutným razítkem nejslabšího filmu v MCU. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Celý film ve studiu? Ale proč ne, i když herci si to na rozdíl od diváků moc neužili. Problém je, že si to tentokrát neužívají příliš ani diváci. Vtip a napínavá akce z předchozích dílů se tentokrát kamsi vytratily a boj o život se smrskává do několika málo scén. Pokud už předchozí část nebyla zrovna dvakrát pro děti, tak tohle mi nepřijde vůbec. Jenže pro dospělé je film málo radikální a odvážný, tudíž nevím, komu byl určen. Co oceňuji, je vizuální stránka. Někdo v tom možná vidí nekontrolovatelný digibordel, já naopak řadu krásných surrealistických scén, co se postupně promění v jeden z dílů nekonečných Star Wars. Jak se ale zdá, jméno režiséra není vždy zárukou kvality... Na jedno podívání, proč ne. A ve finále oceňuji práci stovek lidí, co si na filmu zamakaly. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Nemyslím, že vedel, ako sa volám. Ale bol som šťastný, že poznám hovoriaceho mývala.“ Fúha, toto stálo 2OO miliónov? No pekne. Pravdupovediac, všetky marvelovky po Endgame (s výnimkou Spider-Manov Ďaleko od domova a Bez domova) ma natoľko sklamali, že mi takýto rutinne a neambiciózne spráskaný „filmík“ pripadal ako celkom príjemné a v rámci možností fajn odľahčenie, ktoré sa na nič nehralo a to paradoxne napriek tomu, že hoci nenápadne, ale azda o to zásadnejšie, sa svetu pokúsilo predstaviť „nového Thanosa“. A treba dodať, že vďaka presvedčivému výkonu Jonathana Majorsa (Lovecraft Country) nezostalo pri pokuse. Evageline Lilly bola prvý raz v rámci série sympatická, Kathryn Newton rozkošná a Paula Rudda trápne netlačili do nerealistických polôh, čo znamená, že bez kostýmu nikoho neprebije a keď vo finále vyzve na bitku hlavného záporáka, vyzerá to presne tak, ako si myslíte, že to bude vyzerať, keď ultra-namakaný boxer dáva na búdku starnúcemu nabíjačovu Phoebe. Vizuálna stránka pekná, Kvantová ríša má niečo do seba, do kolien som z nej nepadol, ale bola dostatočne pútavá na to, aby držala moju pozornosť. Ak to aj občas prestala zvládať, objavila sa scéna, ktorá ma vytrhla z letargie: či už kuriózna scéna s Billom Murrayom (netešte sa, má len cameo) alebo dvojníci. Čo ma mrzelo, bolo odstavenie Pfeiffer a Douglasa na vedľajšiu koľaj; ak by tu neboli, nič by sa nestalo. U Douglasa som sa navyše rád opýtal, či oscarový 78-ročný herec má za potrebné strkať ruky do želé a tváriť sa pri tom, že pilotuje vesmírnu loď. Mám rád WTF, ale toto nebolo WTF na spôsob skvelého tretieho Thora, ale skôr čudného štvrtého. Čiže WTF, pri ktorom som spýtavo nadvihol obočie a v duchu ľutoval, že to nepísal niekto talentovaný, ktorý by dokázal z WTF spraviť kvalitný humor (diery, M.O.D.O.K.). Celkovo ma na tejto nenápadnej sérii baví práca s mravčím motívom. „Hlavne nebuď hovado.“ ()

Galerie (57)

Zajímavosti (36)

  • Kangove (Jonathan Majors) jazvy na tvári pripomínajú znaky na jeho maske z komiksu. Jeho štít na tvár tiež spôsobuje, že jeho tvár vyzerá modro. (Pat.Ko)

Související novinky

Našel Marvel režiséra pátých Avengers?

Našel Marvel režiséra pátých Avengers?

05.06.2024

Marvel potřebuje hit jako sůl. Poslední díla jako Ant-Man a Wasp: Quantumania nebo Marvels byla přijata s nemalými rozpaky a ani na streamu komiksové studio příliš neoslňuje tak, jak bylo dříve u… (více)

Vision se vrátí ve vlastním seriálu

Vision se vrátí ve vlastním seriálu

25.05.2024

V minulých letech se komiksácké studio Marvel s oznamováním nových projektů trošku urvalo z řetězu. Po vrcholné éře, kdy hlediště kin praskala ve švech pod nápory chtivých diváků, kteří potřebovali… (více)

Obsazení Fantastické čtyřky potvrzeno

Obsazení Fantastické čtyřky potvrzeno

15.02.2024

Velké tajemství to nebylo, ale oficiálně potvrzeno taky ne. To se změnilo včerejším Valentýnem, kdy Marvel oznámil definitivní obsazení své Fantastické čtyřky. Reeda Richardse, nejgeniálnějšího vědce… (více)

Postr4datelní vévodí nominacím na Zlaté maliny

Postr4datelní vévodí nominacím na Zlaté maliny

22.01.2024

V pondělí 22. ledna 2024, den před vyhlašováním nominací na Ceny Akademie, byly oznámeny nominace na nechvalně známé anticeny Golden Raspberry Awards, které každoročně vyzdvihují spíše ty nelichotivé… (více)

Reklama

Reklama