Abominable

USA, 2020, 72 min

Vedecký expedičný tím, ktorý v himalájskych horách hľadá vzácnu rastlinu, ktorá by mohla zmeniť tvár modernej medicíny, sa ocitol v teritóriu Yetiho. (dixx)

beso74

Piate či šieste stretnutie s režisérom, producentom a scenáristom menom Justin Price a opäť to nedopadlo lepšie ako na jednú hviezdu. Aj keď má film len 72 minút, dopozerať ho trvá veky. A to navyše, tvorcovia príliš nezdržujú úvodom a divák je od začiatku niekde v horách na konci sveta. Stáva sa svedkom vedeckej výpravy za rastlinkou, ktorá dokáže vyliečiť takmer všetko - od hemeroidoch až po rakovinu. Je tu však menší problém, predošlá výprava síce kvietok našla, ale okrem toho narazila aj na jej ochrancu. Možno že sa to nebude znieť príliš vierohodne, ale je ním yetti. Alebo aspoň muž v odstávajúcom kožuchu a maskou na hlave, ktorý sa ho pokúša imitovať. A malá výprava je postupne menšia a menšia. Aj keď má väčšia polovička jej členov regulárny vojenský výcvik, strieľa úplne naslepo a pohybuje sa po lese hlučne ako stádo slonov. Popri tom postavy kecajú sprostosti a čakajú, kým sa dostane aj na nich. Aj keď sa snežnej opici podarí zopár krvavých kúskov, celé je to poriadne nezáživné. Navyše sa pridali aj školácke chyby, keď sa jedná časť scény odohráva v tme ale druhá postava je ešte v úplnom dennom svetle. Čo tento film priniesol nové??? Nuž, určite sa oplatí pozrieť, čoho sa ten yetti bojí, to by ma ani vo sne nenapadlo :D ()