Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Špičkový hacker Stanley Jobson byl propuštěn na podmínku z vězení, kam byl odsouzen za internetové podvody. Krátce poté ho navštíví atraktivní dívka Ginger. Její šéf Gabriel Shear by mu chtěl nabídnout práci. Muž je odhodlán dodržet podmínku a odmítne. Ginger ví, že Stanley nutně potřebuje peníze na právníky, s jejichž pomocí chce získat do péče dcerku Holly. Nabídne mu sto tisíc dolarů za to, že se s jejím šéfem jen sejde. Poté, co Stanley projde těžkým testem, Shear mu nabídne za další spolupráci 10 milionů dolarů. Má vytvořit červa, který pronikne do přísně střeženého systému. Cílem je tajné vládní konto s prostředky na boj proti terorismu. Stanley se sejde s dcerou a slíbí jí, že už brzy budou spolu. Sleduje je ale vládní expert Robetson, který už ho jednou dostal za mříže. Senátor Reisman, který Sheara tajně podporuje, chce, aby byla akce zastavena. Ten to však odmítne a senátor na něj pošle komando zabijáků. Shear se z pasti prostřílí. Šokovaný Stanley, který byl účastníkem přepadení, chce se vším skončit, proto mu Shear unese Holly. Stanley je nucen dokončit červa, aby zachránil své dceři život. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (351)

Gaskin odpad!

všechny recenze uživatele

Ve světě, kde je všechno superdrsný, je nejsuperdsnější Travolta. Agenti FBI skákají ze skal a počítače se nabourávají programováním roztomilých lesklých cyberkrychliček, a dělá se to lépe, když se u toho tancuje a tleská. Hacker? To není žádný geek, ale protřelý bard, co tráví čas hrou golfu na smětišti a protidrogové agentky mu rády ukazují prsa. Viděl jsem všechny filmy Eda Wooda, proseděl jsem komplet Daria Argenta a koukal jsem i na filmy, které produkoval. Viděl jsem filmy, kde pro komický efekt prděly zombie a - stejně jako většina z vás - jsem viděl Leonarda Dicapria v různých filmech poskytovat celou škálu absurdních šklebů, které měly podtrhnout současnou vyhoustlou atmosféru. Ale tenhle film, tenhle Swordfish, ten mě opravdu urazil. Vemte si, pane Sena, Dog Day Afternoon ještě jednou do huby a já si z vlastních nákladů pořídím letenku do Ohia, abych vás do ní kopl. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Zkuste se nabourat do něčího počítače, když musíte čelit nenadálé "undertable" felaci a ještě k tomu dvěma čokoládovým melounkům rozkošné H.Berry. No ještěže na Hugha zezadu nezaútočil i nějaký mečoun se špičatým nosánkem.. Trocha přiživení se na humbuku kolem Matrixu, debilní scénář a jediná zajímavá scéna v podobě panoramatické exploze natáčené pomocí 135 synchronizovaných kamer. A teď k Travoltovi. Od doby, co mu Butch škorpiónem necitlivě přerušil záchodovou četbu, to s ním šlo i díky těmto rolím psychopatických padouchů z prudkého kopce. Mění účesy, nosí bradky, či Pirésovské mušky, různými způsoby třímá cigaretku, leč komické charisma, tuctovost a hlas Trávníčka zůstávají. Kdo mu dal za toto 20 mil.USD je u mě blázen. ()

Reklama

Shaqualyck 

všechny recenze uživatele

Přes velice efektní (a poněkud výbušný) začátek se slibně rozehraný thriller díky příšernému scénáři postupně mění v nesmyslnou ptákovinu. A nic s tím nenadělá ani výborné herecké obsazení v čele s přesvědčivým Johnem Travoltou, ani stylový soundtrack Paula Oakenfolda. Škoda, tenhle nápad měl solidní potenciál. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Na začátku se film jeví poměrně originálně. John Travolta s maniakálním výrazem si to vykračuje po scéně, když nechal vybouchnout všechno za sebou a snaží se hláškovat. Potom se nám představí na scéně vyhlášený hacker Hugh Jackman a o něco později se nám odhalí Halle Berry, jejíž lepá postava málem překoná zbytek celého filmu. Všechno to vypadá hodně dobře, ale jen vypadá a efektivní podívaná bez pořádně kvalitního scénáře zůstane jen efektní podívanou se zvučnými hereckými jmény, špičkovým technickým zázemím a nějakou tou akční scénou jako bonus. Celé se mně to v závěru jevilo jako překombinovaný high-tech thriller, který má parametry upoutat divákovu pozornost, ale plně svoje možnosti rozhodně nevyužil. Na tu dobu se do filmu moc vložilo, ale očekávání možná byla až příliš vysoká. Vidět se to vyplatí. 60% ()

Lateef 

všechny recenze uživatele

Dominic Sena již v 60 sekundách dokázal, že za pořádný balík peněz dokáže natočit slušnou porci zábavy plnou zvučných hereckých jmen, karambolů, automobilových honiček a ... také hrozného scénáře a prostoduchých dialogů. A stejně tomu je tak i zde. Skoro vše je hrané na efekt, úvodní akční scéna je fakt působivá, za to při počítačových sekvencích si ti, co kybersvětu trochu rozumí, rvou oční bulvy a ušní boltce. Dále jsou tu krásné auťáky, velice sexy Halle Berry a své instrumentální veletoče předvádí Paul Oakenfold. Jediným výrazným problémem tedy není nasyslená tvář Johna Travolty nebo plasticita Vinnieho Jonese, ale scénář, obsahující spoustu divných kliček. Nejvýraznějším hercem je Hugh Jackman, který projevuje i nějaké ty emoce a poradí si i s takovým úkolem, jakým je rozluštění kódu během 60 sekund s pistolí u spánku a s hlavou vnadné blondýnky v klíně. To je hráč:) 102 miliónů dolarů(rozpočet)/147 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

Galerie (57)

Zajímavosti (12)

  • Hugh Jackman bral při přípravě na natáčení kurzy kaskadérského řízení automobilů. (Sethlans)
  • Trailery, televizní reklamy, billboardy na filmy. Vše obsahovalo skryté kódy, díky kterým mohli diváci soutěžit na oficiálních webových stránkách. Jeden z tajných kódů byl dokonce ukryt i v závěrečných titulcích. (Rocky62)
  • Meno prvého zastreleného fínskeho hackera, Axl Torvalds, je poctou fínskemu programátorovi Linusovi Torvaldsovi - autorovi linuxového jadra. (satanjel)

Související novinky

Scénáristou Hitmana…

Scénáristou Hitmana…

25.10.2005

bude Skip Woods. Ten má na svém kontě krom několika minimálně známých projektů také práci na filmu Swordfish: Operace hacker. Otázkou zůstává, jestli dějovou skladbu tak ostře sledovaného projektu… (více)

Reklama

Reklama