Reklama

Reklama

Honba za klenotem Nilu

  • USA The Jewel of the Nile (více)
Trailer

Obsahy(1)

Úspěšná spisovatelka milostných románů Joan Wilderová cestuje se svým přítelem Jackem po světě na jachtě. Její agentka Gloria po ní chce další román, ale Joan jaksi chybí inspirace. Půlroční pobyt na jachtě se jí už zdá příliš dlouhý, proto vítá, když se na francouzské Riviéře má zúčastnit recepce, která se tam koná na její počest. Konečně může opět vystoupit na pevninu. Zatímco Jack se mezi přítomnými snoby upřímně nudí, Joan je obletovaná. Mezi hosty se náhle objeví mocný arabský vládce Omar Kalífa, který má v úmyslu sjednotit všechny kmeny na Nilu a postavit se do jejich čela. Osloví Joan s přáním, aby s ním odjela k Nilu a napsala tam jeho životopis, který chce vydat u příležitosti své korunovace. Joan sice nerada opouští Jacka, cestování na jachtě už má ale dost. Rozhodne se tedy Omara následovat… Posmutnělý Jack se chystá na cestu do Řecka, kam už bude cestovat bez své milované. Na břehu se setká s dávným známým z Kolumbie Ralphem. Ten mu představí arabského vůdce, který patří k těm, kteří nechtějí Omara jako vládce. Dozvídá se, že Omar zdaleka není tak skvělý a dobrý muž, za jakého se vydává. Naopak, právě ukradl klenot Nilu, pro Araby důležitý symbol, bez něhož odpírají svým vládcům poslušnost. Má také v úmyslu uspořádat vojenské tažení a silou si podrobit všechny, kteří to neudělají dobrovolně. Ralph tvrdí, že ani Joan není v jeho rukou bezpečná. To úplně postačí k tomu, aby Jack ve vteřině změnil plány. Se svými společníky nasedá na první letadlo do Afriky… Joan mezitím přijíždí do Omarova honosného paláce. Brzy je jí ale jasné, že se vlastně stala jeho zajatkyní. Omar žádá, aby co nejdříve napsala jeho oslavný životopis a nehodlá ji pustit dřív, než tak učiní. Protože je mnoho těch, kteří nechtějí žít pod Omarovou nadvládou, palác je častým terčem útoků. Joan využije zmatku, který vznikne,  při jednom z útoků, a pokusí se utéct. Plátěnou střechou se přitom propadne do místnosti, kde je zavřený nějaký muž – duchovní, muž čistého srdce – Al-Džokara. Právě on je oním ukradeným „klenotem Nilu“… Do Afriky mezitím dorazí i Jack, o němž Omar Joan tvrdil, že je mrtvý. O to větší je Joanina radost, když se s ním opět shledá. Je ale třeba utéct před rozzuřeným Omarem, který si nehodlá Joan jen tak nechat vzít. Přípravy na jeho korunovaci vrcholí a Joan, Jack a klenot prchají před pronásledovateli... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (189)

`barocco 

všechny recenze uživatele

Trojica Michael Douglas, Kathleen Turner a Danny DeVito natocili v osemdesiatych rokoch dva paradne romanticko dobrodruzne komedie, Jewel of the Nile je volne pokracovanie prveho filmu s touto trojkou s nazvom Romancing the Stone. Oba filmy produkoval Michael Douglas. Je paradoxne ze ksicht Michaela Douglasa neznasam avsak vzdy sa sklanam pred jeho hereckym umenim. Dvojica Douglas Turner je tak vydarena ze drzi film hodne vysoko. Ked sa k tomu prida este DeVitto, exoticke dobrodruzstvo a par zlych chlapcov, k romantickodobrodznokomedialnej zabave uz nechyba takmer nic, snat len chut si tu zabavu uzit.... ()

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Jack Nitzsche: 1. When the Going Gets Tough, the Tough Get Going - Billy Ocean ,2. I'm in Love - Ruby Turner ,3. African Breeze - Hugh Masekela/Jonathan Butler ,4. Party (No Sheep is Safe Tonight) - The Willesden Dodgers ,5. Freaks Come Out at Night - Whodini ,6. The Jewel of the Nile - Precious Wilson ,7. Legion (Here I Come) - Mark Shreeve ,8. Nubian Dance - The Nubians ,9. Love Theme - Jack Nitzsche ,10. The Plot Thickens - Jack Nitzsche ()

Reklama

PlayEasy 

všechny recenze uživatele

Souhlasíme s Douglasem, že po vynikající jedničce to teda není nic moc. Změna prostředí dobrá, herci také - zde především DeVito, ale záporák nikterak záludný, závěrečné "zúčtování" vypadalo spíš jako nějaká světelná show. Bitky jsou též docela umělé, přestože film jistý náboj má i romantiku, nejsme zcela spokojeni. 55% ()

Bohdy67 

všechny recenze uživatele

Pro mnohé horší než jedinčka. Mě osobně se výdy líbila víc. Ale když se nad tím zamyslím s odstupem a s několikátým shlídnutím tak asi musím dát za pravdu a uznat že téměř ve všem je první díl lepší. Lepší chemie postav, více napětí a akce i příběh. Ale scéna se stíhačkou je napříč oběma filmy za mě ta nejlepší :D Myslím, že klenot Nilu skvěle doplňuje diamant a jeden film bez druhého není to pravé....65% ()

Acrobat 

všechny recenze uživatele

Tak nejako žalostný klenot, sucho kde pozrieš, pridávajú sa ústa a som vymletý. Nefunguje u mňa aspekt fandenia, lebo nejaká nútenosť sa vkráda do všetkého čo halvní hrdinovia robia, hovoria. Lewis Teague vie navnadiť na dobrodružstvo ako Vietnamské cheerleaderky a my sa už po pol hodine môžeme zasniť a vložiť svoje úvahy do prašného prostredia. Pozoruješ na každom kroku, že nuda sa vypĺňa domorodým kmeňom, kde je vrcholová ukážka stupídnej cesty celého filmu. celý film sa teda nesie v znamení statusu zažívajúceho na strednej. Učiteľka monotónne číta predložené skriptá bez vlastnej úvahy a názoru, ty sa vrtíš na tvrdej stoličke a čakáš na zvonenie. (videné 17.07.2016, JOJplus) ()

Galerie (59)

Zajímavosti (9)

  • Studio nenajalo autorku scénáře Honby (1984) Diane Thomas, údajně z důvodů vysokých finančních požadavků. Když Turner odmítla první verzi, byla Thomas požádána alespoň o konzultace druhé. I z jejího upraveného třetího návrhu však byla Kathleen zklamaná. Po příletu do Maroka, kde se natáčelo, se s Douglasem sešli nad všemi třemi verzemi a vytvořili finální scénář. Sama Turner popsala v roce 2018 tento proces: „Seděli jsme na podlaze v hotelu a handlovali se stránkami stylem ‚udělám tohle, když uděláš tohle‘. Bylo to frustrující...“ (kenny.h)
  • Film je věnován scenáristce Dianě Thomas, scénografovi Richardu Dawkingovi a vedoucímu výroby Brianu Coatesovi. Thomas zemřela při autonehodě šest týdnů před uvedením filmu, Dawking a Coates zahynuli v Maroku dva týdny před natáčením, když se letadlo, ve kterém hledali filmové lokace, zřítilo a všichni na palubě zemřeli. Sami Michael Douglas a Kathleen Turner vyvázli bez zranění z incidentu, když jejich malý proudový letoun při přistání v Maroku narazil křídlem do země. (kenny.h)
  • Ve finální scéně, kde se bojuje v davu, to Danny De Vito přirovnává k panně Marii ze školy Mount Carmel, což je ve skutečnosti škola, do které De Vito chodil. (HappySmile)

Související novinky

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Přemýšlíte, kam letos na dovolenou? Máme pro vás tip na tři destinace, které vám učarují stejně jako tvůrcům ikonických děl světové kinematografie. 1. Maroko - Středověké medíny, barvami hýřící… (více)

Reklama

Reklama