Seznamte se, Joe Black

• USA Meet Joe Black (více)

Pepinec

Vám, kteří hodnotíte třemi a méně hvězdičkami, patrně vadí ta romantická vláčnost, ten melancholický patos, ona sentimentální snaha o dojetí. Jasně, je to tam, máte pravdu. I mně samotnému se tyto vlastnosti filmů obyčejně příčí. U tohoto snímku však vzniká jedno veliké ALE! A sice - existují přeci příběhy, kterým nejenže podobné vlastnosti neubližují, leč naopak se z nich stávají přednosti zvýrazňující naléhavost zásadní myšlenky, a filmy se díky nim stávají mysteriózním poselstvím pro ty z nás, kteří jsou ochotni na pár minut přimhouřit oči nad svými klasickými kritérii hodnocení filmů, a kteří dovolí té ohromné síle hnané perfektní hudbou zaplnit svá srdce, která přesně po těchto pocitech touží. Nebojme si přiznat, že i kýč, patos či sentiment mohou býti dokonalými. ()

meave

Nie sú to čisté tri *, ale na druhé pozretie musím ubrať zo štyroch. Keby to bolo kratšie, tak by to bolo OK. Takto ma to nudilo. Myslím, že ten istý obsah životných právd by sa vmestil aj do omnoho kratšej stopáže. Miestami film pretekal sentimentom a musím povedať, že mi nevyhovovala ani mimika Claire Forlani. Na niečo, čo má byť "veľký" film je to málo. ()

kingik

Opravdu nevím, koho zrovna napadlo Pitta obsadit do role Smrti, ale stalo se. Jedno vím jistě, Pitt se do této role vůbec nehodí, a ještě lépe řečeno, sehrál ji hrozně. I když v působivém úvodu, předtím než ho srazí autem, coby okouzlující mladík v restauraci, který vede nenucený rozhovor s Claire Forlani, je mnohem přesvědčivější. Přesvědčivost jako by chyběla i ostatním aktérům a Hopkins s Forlani mě rovněž ničím neoslnili. Film údajně stál 90 milionů dolarů, ale že by to na něm bylo znát, to se říct nedá. Film jako celek vyznívá povrchně a některé jeho scény, zvláště v úvodu, jsou opravdu dobré. Vzhledem k zbytečně přepálené stopáži ve filmu zaniká to, co mělo být jeho předností, a proto tohle poselství o Smrti není dvakrát přesvědčivé. Hodně tohle téma tvůrci promrhali a rozmělnili po "hollywoodsku". Mé hodnocení: 50% ()

Phobia

Sir Anthony Hopkins je Pan Herec, Brad Pitt - cukroušek k sežrání, ťuťuňuňu - jestli si pro mě smrťák nakluše v téhle podobě... no hrůůůza třepe kurníkem:-). Claire Forlani... já ty mladé hezké herečky nějak nesleduju, mám ráda starší, nepříliš pohledné rašple:-). Film samotný je děsivě dlouhý, zkrátit to o třetinu by nebylo vůbec marné. Mojí mamce se "Meet Joe Black" ohromně líbilo, já jsem do toho ještě asi dostatečně nedospěla. Zatím mě repete filmu neláká... třeba časem - v klimakteriu, v důchodu, čertví. Rozhodně nevšední, zvláštní podívaná.60% ()

Gimli

Má to zvláštní feeling, pocit smíření a respektu se nese celým filmem. Líbí se mi, že Joe jako smrt nezapomíná, co je zač, i když je zmítaný city. Žádný dialog mi nepřipadá dlouhý ani krátký. Je přesně takový, jaký má být. Škoda, že nevím, co ukázal Joe té stařeně. Asi se to dozvím, až se s ním seznámím... ()

• Vedle instrumentální verze skladby „What a Wonderful World“ Louise Armstronga zazní ve filmu také verze havajského zpěváka Israela Kamakawiwo'oleho, jenž zemřel následky obezity ve věku 38 let v roce 1997, tedy pouhý rok před uvedením filmu. (Madluska)
  • Existuje i zkrácená dvouhodinová verze filmu, která se vysílala v televizi a v letadlech, v níž chybí většina pracovních scén Williama Parrishe (Anthony Hopkins). Martin Brest se od tohoto sestřihu distancoval a nechal své jméno odstranit z titulků, kde bylo nahrazeno jménem Alane Smithee (pseudonym používaný režiséry v podobných případech). (CrypzzXD)

Netflix odkládá svůj největší blockbuster

Netflix odkládá svůj největší blockbuster