‘Ohana: Rodina je poklad

• USA Finding 'Ohana (více)

Dva sourozenci z Brooklynu tráví léto na ostrově O’ahu, kde jim příbuzní pomáhají objevit jejich havajské kořeny během dobrodružného hledání ztraceného pokladu. (Netflix)

Marze

Film je takovy teply tropicky vanek. Ma hodne poteseni,ale take hodne nepoteseni. Jde o debut televizniho rezisera Jude Wenga. Vypravi od srdce a s laskou k hawajske kulture. Okouzlujici chvile oceni hlavne mali divaci. Je zde zabavna smes dobrodruzstvi , komedie a za srdce beroucich rodinnych chvil. A dokonce trochu teen romance. Film zkouma dynamiku rodiny a vnasi sentimentalitu do nejiste budoucnosti kulturniho odkazu predku. ()

silentname

Finding ´Ohana" je rodinným dobrodružstvom, ktorý vás dokopy v ničom neprekvapí. Možno maximálne svojim absolútne zvláštnym záverom, no ten tu teraz nebudem rozoberať. K tomu sa dostanem neskôr. Najprv si povedzme, aké kolónky môžeme v tomto filme zaškrtnúť. Máme tu hlavnú hrdinku, ktorá sa musí presunúť z miesta, ktoré miluje niekam úplne inam. Náhodou zistí, že na tom novom mieste sa nachádza poklad, ktorý roky nikto neobjavil. Jej starší brat je poriadne otravný týpek, ktorému len sestra lezie svojou vášňou pre geocasching na nervy, no postupne si vzťah medzi sebou zlepšia. A okrem toho tam vznikne aj láska medzi ním a veľkou krásavicou. A samozrejme nesmieme zabudnúť, že nakoniec zistia, že na novom mieste je vlastne oveľa lepšie. Dal som to všetko? Toľko teda k menovaniu všetkých klišé, ktoré mi tu napadli. Robia ich snáď všetky rodinné filmy, ktoré sa chcú tváriť, že sú reálne dobrodružstvo a každý z nás môže byť dobrodruhom a nájsť poklad. Takže v rámci príbehu v ničom nevyniká. Vizuálna stránka je okey, no jediná časť, ktorá na mňa skutočne urobila dojem bola jaskyňa s vodopádmi. Tá vyzerala veľmi pekne. Občas niektoré scénky majú trošku dávku napätia, no potom ich chcú odľahčiť nejakou dávkou komédie. V pohode. Miestami som sa na niečom aj celkom zasmial. Väčšina filmu je teda klasické rodinné dobrodružstvo, no v závere do toho ešte musia priniesť aj magické elementy, ktoré sú fakt zvláštne. A v podstate zmenia celý tón filmu. Lebo to čo bolo najprv klišé a nezaujímavé je zrazu ešte obohatené o nereálne scénky, ktoré ale film nerobia ani o trošku zaujímavejším. Myslím si, že ak máte 10 rokov a ste fanúšikom filmov o hľadaní pokladov, možno si to užijete. No ak ste videli tento typ filmov a máte ich plné zuby, tak osobne neodporúčam. Už len z titulu, že väčšina týchto rodinných dobrodružstiev je aspoň o 45 minút kratších a majú tak aspoň lepší spád. Hodnotenie: C ()

corpsy

Ak niekomu prišla taká DORA A STRATENÉ MESTO, ako nadpriemerná dobrodružná jazda, bude nadšený aj z tohoto. Oba filmy sú si v mnohých ohľadoch podobné, najviac v tom, ako sa maximálne sústreďujú na malých a mladších divákov. Nieje to však mínus, len je to proste film pre konkrétnu skupinu diváctva. Nostalgikov a skorej narodených, poteší malé cameo Ke Huy Quana ( znalci vedia ). ()

Arsenal83

Akceptovateľný rodinný film, v ničom síce výnimočný, ale mne nejaké poučenie dal. Ja som si doteraz pod Hawajom doteraz predstavoval nechutnú pizzu, žiarivé slnko a krásne ženy typu Nicol Scherzinger či Stacy Kamano z Baywatchu. Tu som však so sklamaním zistil, že skutočne nejde o reprezentatívnu vzorku a že väčšina havajských feminín po štyridsiatke má nezvratnú tendenciu smerovať k strojom ťažkotonážnej povahy. Nevadí, učíme sa celý život a aspoň som si ušetril cestu. ()

ještěžiju

Toto Buráky nemá šanci ohrozit, vtip takřka žádný, již zde zmiňované přepálení emočních scén.. hlavně ta v té nemocnici, která hned zvidtelnila, že Branscombe není žádný top herec, hodně neobratná snaha o jakési přiblížení se hawaiské kultuře a jazyku... jediná povedená věc byla ono kratičké shledání se s duchem jejich otce.. na dvě hodiny filmu se mohli snažit daleko víc. ()