‘Ohana: Rodina je poklad

• USA Finding 'Ohana (více)

Dva sourozenci z Brooklynu tráví léto na ostrově O’ahu, kde jim příbuzní pomáhají objevit jejich havajské kořeny během dobrodružného hledání ztraceného pokladu. (Netflix)

Arsenal83

Akceptovateľný rodinný film, v ničom síce výnimočný, ale mne nejaké poučenie dal. Ja som si doteraz pod Hawajom doteraz predstavoval nechutnú pizzu, žiarivé slnko a krásne ženy typu Nicol Scherzinger či Stacy Kamano z Baywatchu. Tu som však so sklamaním zistil, že skutočne nejde o reprezentatívnu vzorku a že väčšina havajských feminín po štyridsiatke má nezvratnú tendenciu smerovať k strojom ťažkotonážnej povahy. Nevadí, učíme sa celý život a aspoň som si ušetril cestu. ()

BOURQUE

Netflix ďalej pokračuje v produkcii takých filmov, ktoré síce majú nejaký solídny scenár, ale z nejakého dôvodu to nedokážu vyžiť na natočenie filmu, ktorý je fakt na solídnej úrovni. Nie je to inak ani v prípade aktuálneho snímku „‘Ohana: Rodina je poklad“. Jeho réžii sa ujal Jude Weng, pre ktorého, ako režisér, je to prvý celovečerný film. Výsledok? Príliš dlhé a miestami trochu detinský (fakt bolo potrebné pirátom zapožičať „detský“ hlas?). Zdôraznenie vecí, ako „rodina na prvom mieste“ a „musíme sa starať o našich blízkych“, občas fungujú, občas nie. Honba za pokladom má svoje silnejšie nedostatky. A že malé dievčatko šoféruje bez problémov – to ma vždycky vytočí. Každopádne prekrásne prostredie, kde sa príbeh odohráva, nás aspoň čiastočne vynahradí (za (ďalšie) sklamanie). Osobné hodnotenie: 61% (**) ()

Lacike

Nová variácia Goonies. Má to sympatické detské postavy a tá cesta za pokladom mala tiež celkom slušný potenciál. Lenže ako je u Netflixu zvykom, tak je to nekonečné. Po dvoch hodinách som bol unavený a to som bol len v polovici. Pocitovo to je fakt štvorhodinová naťahovačka. Línia s rodičmi mala príliš veľký priestor. Na druhe strane tam chýbali nejaký zloduchovia alebo aspoň poriadna hrozba. Tie deti sa len tak v pohode prechádzali po jaskyniach a občas si museli dať trochu pozor, aby niekam nespadli. No a nadprirodzené finále prišlo proste príliš neskoro a nakoniec aj tak bolo príliš slniečkové. Celkovo to je celkom pohodový detský film na jedno pozretie, ale Netlfix by už fakt potreboval poriadneho dramaturga. Hrubé nekonečné zostrihy dobrých filmov fakt väčšina divákov vidieť nepotrebuje. 5/10. ()

Malarkey

Rodinná akční podívaná od Havajanů do celého světa skrz platformu Netflix. Překrásné prostředí, odkazy na filmy a seriály, které se tam natáčely - hlavně Jurský park a Ztraceni, a především příjemný dětský Indiana Jones feeling, který se filmu jednoznačně neodpáře. Příjemná odpočinková záležitost. Plus s celou řadou odkazů na geocaching, což já tuze rád. ()

Dudek

Z nějakého důvodu brutálně přepálené, protože tenhle snímek má dějově maximálně tak na 70-80 minut. Takhle se to celé neustále topí ve zbytečné omáčce a ke konci diváka skoro už dohání k šílenství. Z filmů podobného ranku, které vznikly v poslední době bych doporučil Doru a ztracené město, která se vyhýbá neduhům tohoto filmu obloukem. Co však zamrzí nejvíce je absolutní nepřirozenost všech mezilidských kontaktů. Přestože se zde vypráví hodně o rodině, veškeré interakce postav působí příliš strojeně. Hodně, hodně slabé, technicky však na úrovni. ()