‘Ohana: Rodina je poklad

• USA Finding 'Ohana (více)

Dva sourozenci z Brooklynu tráví léto na ostrově O’ahu, kde jim příbuzní pomáhají objevit jejich havajské kořeny během dobrodružného hledání ztraceného pokladu. (Netflix)

Lacike

Nová variácia Goonies. Má to sympatické detské postavy a tá cesta za pokladom mala tiež celkom slušný potenciál. Lenže ako je u Netflixu zvykom, tak je to nekonečné. Po dvoch hodinách som bol unavený a to som bol len v polovici. Pocitovo to je fakt štvorhodinová naťahovačka. Línia s rodičmi mala príliš veľký priestor. Na druhe strane tam chýbali nejaký zloduchovia alebo aspoň poriadna hrozba. Tie deti sa len tak v pohode prechádzali po jaskyniach a občas si museli dať trochu pozor, aby niekam nespadli. No a nadprirodzené finále prišlo proste príliš neskoro a nakoniec aj tak bolo príliš slniečkové. Celkovo to je celkom pohodový detský film na jedno pozretie, ale Netlfix by už fakt potreboval poriadneho dramaturga. Hrubé nekonečné zostrihy dobrých filmov fakt väčšina divákov vidieť nepotrebuje. 5/10. ()

Johnny.ARN

Pred 10-15 rokmi by to rozjebalo píplmetre v sobotu doobeda na Markíze. Lebo presne vtedy sa vysielali takéto dobrodrúžne rodinné teen píčoviny. Netflix to len zobral, stokrát natočenú story, obalil do prebytočných peňazí, nezmyselne natiahol a z hrobu vykopali Bobbyho Sixkillera, čo bola jediná potešujúca vec. Snáď si to nájde divákov v mladších ročníkoch, ktoré už nevedia, čo sú sobotné doobedia na Markíze. 1 z 5 ()

carly

Bolo to ako Goonies: Hawai'i edition. A mali aj Ke Huy Quana. Prostredie bolo prekrasne, s kamerou aj hudbou sa vyhrali. Postavy, hlavne tie detske, ako aj herci boli super. Postavy boli uchopitelne a jazda s nimi bola zabavna. Aj dozvediet sa nieco viac o kutlure a zvykoch bolo zaujimave. Ale ten supernatural element ma dost silne vytrhol z deja. Bolo to ako na par minut pozerat uplne iny film. Ta scena nebola zla, prave naopak, bola celkom silna, ale do filmu, ktory som pozerala do vtedy, vobec nezapadala. A to je skoda, lebo inak to bolo velmi podarene, mile, krasne dobrodruzstvo. ()

ještěžiju

Toto Buráky nemá šanci ohrozit, vtip takřka žádný, již zde zmiňované přepálení emočních scén.. hlavně ta v té nemocnici, která hned zvidtelnila, že Branscombe není žádný top herec, hodně neobratná snaha o jakési přiblížení se hawaiské kultuře a jazyku... jediná povedená věc byla ono kratičké shledání se s duchem jejich otce.. na dvě hodiny filmu se mohli snažit daleko víc. ()

Arsenal83

Akceptovateľný rodinný film, v ničom síce výnimočný, ale mne nejaké poučenie dal. Ja som si doteraz pod Hawajom doteraz predstavoval nechutnú pizzu, žiarivé slnko a krásne ženy typu Nicol Scherzinger či Stacy Kamano z Baywatchu. Tu som však so sklamaním zistil, že skutočne nejde o reprezentatívnu vzorku a že väčšina havajských feminín po štyridsiatke má nezvratnú tendenciu smerovať k strojom ťažkotonážnej povahy. Nevadí, učíme sa celý život a aspoň som si ušetril cestu. ()