Reklama

Reklama

Hluboko v temné džungli provádí šílený vědec Anton Arcane za pomoci svých pomocníků genetické pokusy, při kterých se snaží získat nesmrtelnost. Míchá při nich lidskou a zvířecí DNA a vytváří tak obludy, které nikdy neměly spatřit světlo světa. Jeho protivníkem je Muž z bažin, kdysi také vědec Alec Holland, nyní napůl člověk a napůl rostlina, který za své vzezření vděčí právě Arcanovi. V boji proti svému nevlastnímu otci stojí po boku Muže z bažin krásná dívka Abby, jejíž krev Arcane potřebuje k dokončení svých zvrhlých plánů. (Řitka video)

(více)

Recenze (47)

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Už titulky napovídají, že tenhle film má ke comicsu ještě blíže. Některé scény přímo kopírují comicsové panely, což je fajn. Nejvíce asi moment, kdy Holland zavede Abigail na své místo uprostřed močálu plné květin, kde je navzájem začne spoutávat láska. Jinak jde o solidní pokračování, které jsem si i po letech užil. Největším tahounem filmu je charismatický Jourdan, naopak osinou v zadku jsou dva spratci, co by zasloužili narazit na jeden z pahýlů v močálu. A tady mě trochu zamrzelo, že močál nedostal větší prostor, neb je úžasně fotogenický. Hodnocení ponechávám. ()

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Nemůžu si pomoct, ale mě ta dvojka bavila snad ještě víc, než Wesova jednička. Samozřejmě, už je to celkem trash, vždyť se za kameru postavil jeho nekorunovaný král Wynorski. Jenže už od začátku to tak sympaticky šlape, že se fanda céčkovitých béček prostě nedokáže nudit. Bažiňák dává všem zloduchům přes držku, zachraňuje kočku v nesnázích a - jen tak mimochodem - stačí pózovat s děckama před objektivem. Hrdina rostlinného původu je borec (nezastaví ho ani raketomet), občas problesknou vtipný hlášky a navíc tam pobíhá roztomilá Locklearka. P.S. Ne, kozy neukáže. ()

Reklama

Pítrs85 

všechny recenze uživatele

V prvním díle jim to s tím nablblým hlavním nehrdinou ještě vyšlo, ale tady už je to fakt přes čáru, Swamp Thing dává do držky každýmu, vyhodí do vzduchu barák nevinným lidem (Otázka zní- Je Swamp Thing rasista? :-o) a přitom sám nedostane ani facku, natož aby mu někdo byť jen nalomil větévku, co mu roste na hlavě. Člověk se až musí smát, že je to vlastně stejné universum jako Nolanův Temný rytíř (takovej fight Swamp Thing vs Bane, kurva, to by třísky lítaly, doslova). Nadruhou stranu pořád to jsou TY osmdesátky, takže nuda a nouze o zábavu (byť trashoidní) nehrozí. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

The Return of Swamp Thing rozhodně není moc povedený film. Je zde sice k vidění několik zajímavých scén a docela slušné masky, ale jinak je to přehlídka špatných hereckých výkonů a trapného černého humoru. Který nebyl absolutně trefný a už skoro vůbec vtipný. Možná je to tím že stárnu, ale od filmu z konce osmdesátých let bych čekal rozhodně o trochu víc. Lehká inspirace od Tromy je nepřehlédnutelná, ale filmům od této společnosti nesahá tenhle kousek ani po kotníky. ()

Caelos 

všechny recenze uživatele

Na mne až příliš dětinské. Samozřejmě že jsem věděl, že se nejedná o "úplný" horor, ale spíše o komedii, nicméně absolutně jsem nečekal že to bude 8+. Fuck. Na druhou stranu jsem se ale pobavil a to i přes některé postavy, které mne kardinálně sraly. Nuže, shrnu to: Heather Locklear to sluší, Swamp thing je chodící špenát, je to trochu trapné a trochu zábavné. Můžete se na to dívat s děckama po obědě. ()

Galerie (30)

Zajímavosti (9)

  • Ve filmu je několik narážek na manželství Heather Locklear s rockerem Tommym Lee. Když je v květinářství záběr na pojmenované květiny, u jedné je cedulka „Tommy“. Později se chlubí postava Poinsettia (Monique Gabrielle) jizvou z koncertu Mötley Crüe. (Fenk)
  • Na  začátku při znělce s komiksovou animací můžeme slyšet píseň „Born On The Bayon“ od kapely Creedence Clearwater Revival. (cmenda)
  • Film byl natočen za 27 dní. (HellFire)

Reklama

Reklama