• Thriller

The Yellow Handkerchief (2008)

Jak zbalit losera když je vám patnáct a jak, když jste o dvacet let starší. Velmi těžko uvěřitelný příběh s ne moc vydařenými hereckými výkony. Maria Bello mi neustále a v každé roli strašně leze na nervy, čekám, kdy dostane hysterický záchvata začne se zmátat v slzách na podlaze.

Planina v ohni (2008)

Osud někdy splétá neuvěřitelné a bolestné příběhy. Toto je jedním z nich. Charlize Theron i Jannifer Lawrence jsou vynikající. Konec mne tedy dost otrávil, těžko uvěřitelný, jakoby si režisér už s celou to zamotanicí nevěděl rady.

Nádech (2010)

Dobrý, poctivý thriller s charismatickým Dermotem Mulroney je navíc obohacen inteligentní zápletkou s těžkým morálním dilametem.

Atlas mraků (2012)

Velké rozpaky a zklamání. Co je na filmu dobré, ja jeho předloha. Zpracování bych ale vytkla mnohé. Za prvé to, že je několik hrců obsazeno do mnoha rolí, působí jednak nízkorozpočtově, a druhak nepřirozeně. Muži namaskovaní jako ženy jsou směšní, ale horší je snaha udělat z asiata evropana a naopak, změnit černošku na bělošku už je vyloženě smutné. Kulisy v časové linii poslední epizody z daleké budoucnosti už působí vyloženě pohádkově, jak scény z Petera Jacksona. Ale filosofický potenciál díla je natolik silný, že člověk zamhouří oko. Dávám sice přednost evropskému filmu, ale v tomto případě mám pocit, že Hollywoodské zkušenosti a peníze by pro dílo byly jednoznačným přínosem.

Nebezpečná krása (1998)

Sice příchuď limonády, ale obsahově zajímavý film. Kurtizány byly vlastně takovými průkopnicemi emancipace. Bylo to jediné povolání, které zaručovalo ženě finanční nezávislost a hlavně vzdělání. Zdá se, že na tom byly mnohem lép, než současné prostituky. Ostatně i ve společnosti zaujímaly vážené postavení.

Nebeská stvoření (1994)

Úžasný film, i přes pochmurnou tématiku. Jacksonovi se podařilo vykreslit svět dvou šestnáctiletých dívek, v němž jsou čistota a nevinnost na jedné straně a brutalita a sebestřednost na druhé, jen dvěma stranami téže mince. Herecké výkony Kate Winslet i Melanie Lynskey jsou vynikající. Zvláště u Melanie Lynsky v jejích 17 letech a s (v té době) nulovými hereckými zkušenostmi je to skoro neuvěřitelné.

Její případ (2005)

Velmi silný příběh. Upřímně, nejslabší je Charlize Theron, která je příliš krásná a příliš křehká na ženu bojovnici a samoživitelku. Tyto citové šrapnely už ani nemusím, ale film mne zaujal do poslední minuty. Po většinu děje jsem cítila nepotlačitelnou a vzrůstající nenávist k celému lidstvu včetně dětí, opravdu sugestivní. Dosud jsem si stále říkala, co američeni blbnou s tím sexuálním harašením, ale teď chápu.

The Go-Getter (2007)

Road movie o hledání bratra. Milé, koukatelné, ale za týden nebudu vědět, o čem film byl.

Truchlivé dědictví (2004)

Podivně propojené osudy dvou kluků, z nichž o jednom víme, že byl v dětství zneužit trenérem, což je událost, která jej poznamenala na celý život. Paradoxně jej poznamenala negativně, přestože to byl jediný moment, kdy měl pocit, že ho někdo opravdu miluje.

Divoký Bill (2011)

Typický britský fim z prostředí sociálně slabších. Podobně jako Drsný Harry nezobrazjue jen lidi vláčené osudem a plácající se ve smradlavé stoce, ale jeho postavy jsou odholané se z té stoky vyhrabat. Skvěle zahrané. Člověk nakonec pochopí, že i to vězení má své výhody. Když nic jiného, tak se tam naučíte opravdu dobře rvát.