Spider-Man 3 (2007)

Na filmu je opravdu poznat, že stál tolik a peněz. A to jedině v dobrém. Možná měl Raimi upustit od některého motivu, neboť je jich tam na jeden film až moc, a uspokojil by i diváky, kterým nestačí pohodová akce, vizuálně nápaditá se špetku humoru a trochou romantiky.

Potomci lidí (2006)

Trošku zde vítězí forma nad obsahem, ale u některých scén vám skutečně spadne čelist. Plus jako bonus potěší "Pink Floyd prase".

Revizoři (2003)

Netradiční, zajímavé, postmoderní, skvělé. Revizoři to nemají snadné, a když to ještě někdo dovede takto skvěle zfilmovat, pak je to zážitek. Škoda, že u nás nic takového nevzniká.

Rocky Balboa (2006)

5* a proč taky ne? Na konci filmu jsem jen utřel slzy a vzdal hold jedné legendě.

Nightmares & Dreamscapes: From the Stories of Stephen King (2006) (seriál)

Vynikající seriál podle vynikajících povídek Stephena Kinga. Říkal jsem si, že převést některé povídky na plátno snad ani není možné, a zde se to daří opravdu náramně. Sice trochu depresivní, ale takový už King je.

Konec snění (2004)

Pohádka od roztomilých mladých amerických dívčinách, kde vše víte několik minut před tím, než se to stane a tudíž to nenaruší bezproblémové vyplnění devadesáti minut vašeho života. Mezi hodnocením filmu a vaším věkem je nepřímá úměrnost.

The Commitments (1991)

Úžasné, hudebně božské dílo a bandě dubliňanů, kteří založí kapelu a hrají soul (v obsazení figurují mnozí skvělý irští hudebníci). Celý film je protkán parádním humorem a po jeho skončení si Dublin a soul nelze nezamilovat.

Kids (1995)

Filmařsky zvládnuto. O tom žádná. A působí to asi tak, jak to působit má. Budete znechuceni. Přesto tento "dokument" působí poněkud přehnaně a demagogicky. K takovémuto zvířecímu chování jsme snad ještě nedošli. To co vídíme, jsou hodně extrémní případy, ale jako strašidlo to zafunguje velice dobře. -A varuji před českým dabingem, zní to jako by to dabovali prváci z FAMU. Katastrofa.-