Smrtící nenávist 2 (2006)

Divné zvuky a náznaky hrůzostrašného zla mě nutily sedět u filmu a dodívat se do konce. Do konce? Konec je otevřený, aby mohla zapracovat fantazie a ta přece nemá žádné meze a hranice. Evidentně to všechno zapůsobilo dobře. Budu poslouchat podivný šramot odkud si z chodby. Taky se pokusím zjistit, co to bylo. Sakra, asi nechám rozsvícenou lampičku při usínání.

Osudový dotek (2004)

Ze slaďoučkého hocha se nám stává pan herec, který dokáže hrát i ve vážnějších filmech než jsou sladké romantické komedie. Tady hraje obyčejného kluka, ten zjistí, že pomocí svých deníků se může vracet do minulosti. Vrací se do okamžiků, které mu z paměti vymizely. Stačí změnit jen nepatrnou maličkost, větu, pohyb a budoucnost se promění v něco úplně jiného. S každou dobrou změnou, bohužel přichází deset hodně zlých. Vždy, když se Evan vrátil z minulosti, tak jsem s napětím čekala, co se zase přihodí. Nechme minulost takovou jakou byla, protože jakákoliv změna může mít pro nás fatální následky.

Tenkrát na východě (2000)

Jackie Chan a Owen Wilson vytvořili novou komediální dvojici a dopadlo to skvěle. Jackie byl opět ve vynikající formě a Owen mu skvěle sekundoval. Příběh je originální a nenudí. Třešínkou na dortu zábavy je sestřih nepovedých scén.

Americký vlkodlak v Londýně (1981)

Turistika po anglickém venkově má jistě něco do sebe. Ovšem, musíte se držet vyznačených cest a hlavně se venku nesmíte zdržovat za úplňku. Klidně by se totiž mohlo stát, že vás napadne vlkodlak lačníci po krvi. To se stalo i našim dvěma kamarádům, kterým se příjemný výlet změnil v noční můru. Přeměna ve zvíře byla velmi působivě natočená a povedená.

Předtucha (2007)

Snímek se pohrává s velice zajímavým námětem, ale pouze pohrává. Potenciál, který se zde nabízel úplně sám, nevyužil. Scénárista svou šanci promarnil. To je velká škoda. Mohl vzniknout výborný snímek. Sandra Bullock si celý příběh ukradla pro sebe.

Tajemství loňského léta 2: Rok poté (1998)

Vyhraná dovolená ještě nemusí být dar z nebes, může to být dobře vymyšlená past. Film obsahuje pár chyb a několik nelegičností, možná, že si jich na první pohled ani nevšimnete. Nicméně, druhé Tajemství koukatelné je.

Interview s upírem (1994)

Cesta do hlubin upírovy duše. Moment, má upír duši? Žádnou nemá nebo ano? No, zkoumat to rozhodně nebudu. Ještě by se mohlo něco podivného stát. Z daru by se pak stalo prokletí. Děkuju, nechci. Být nemrtvá není žádný med a přežít svou rodinu, to je snad ještě horší. Ale zase by z toho mohl být zajímavý článek s palcovými titulky. Uvidíme.

Critters 2 (1988)

O Velikonocích se ale děly věci. Ty potvory se vyhubit nepovedlo a oni se ke všemu odvděčily tím, že se rozmnožily nebo spíše přemnožily. Opět řádily se stejnou vervou a že jim to šlo pěkně od ruky, vlastně od zoubků. Že si nepochutnaly na žádném dětěti? Znovu nám nachystaly plnohodnotnou akci říznutou scífkem a hororem, nenažranci malí.

Critters (1986)

Vesmírná nenažranost v podobě chlupatých koulí dorazila do amerického zapadákova. V patách jim jsou dva lovci odměn, kteří se dokážou objevit vždy v pravou chvíli. Critters jsou skvělou hororovou komedií. Oba filmové žánry se krásně propojují a doplňují. Když jde do tuhého, vstoupí do děje něco vtipného. Nenudila jsem se ani na malou chvíli a bavila jsem se až do samotného závěru.

Světlo ve tmě (2006)

Měla všechno, co si kdy přála, ale během pár chvil o to přišla. Život se jí od základu změnil. Chtěla před vším utéct a najít klid. Jenže ten se jí nalézt nepodařilo. Někdo se z ní pokusil udělat blázna a málem se mu to i povedlo. Film je plný překvapení a konec se nese ve stejném duchu.