Janek nad Janky (2003) (TV film)

Pohádka nepohádka, celá taková zvláštní s podivnými postavami. Nejsem si jistá, jestli se tohle dětem líbí. Pro mě docela nuda, ztráta času. Lišák to mu všemu nasadil korunu. Etzler vypadal jako úchyl než jako čaroděj, který se zmocnil princezny a rozvrátil tak celé království. Na štěstí tyto televizní pohádky netrvají dlouho.

Jako jed (1985)

Ano, jako jed rychle působící v žilách "nebohého" pana inženýra. Pomalu a jistě mu zatemnila mozek. Zakalila úsudek. Pan inženýr byl ňouma, který hledal skulinku ve svém fádním životním stylu, kde pevnou rokou vládla jeho milovaná manželka. Později ho měla ještě více na lopatě. S čím kdo zachází, tím také schází. Tady to platí stoprocentně.

Aféra Thomase Crowna (1999)

James Bond seknul z prací agenta Jejího Veličenstva a vrhnul se z nudy na krádeže, asi byly zajímavější. Milionáři mají holt různé vrtochy a záliby. V patách měl sličnou Rene Russo, která mu nedala spát a neustále mu dýchala na krk.

Fate: Smrtící sdělení (2003)

Vrah vraždící ve jménu Boží vůle. Ve skutečnosti maniak slyšící hlasy ve své hlavě, které mu našeptávaly, co má udělat. Ten parchant zabíjel vlastní příbuzné, děti. Nápad není špatný, ale zpracování ano. Příliš pomalé tempo příběhu škodí. Napětí nulové. Všemožné kriminálky na Nově jsou mnohem lepší než tohle. Dramatická hudba je až moc dramtická a rušivá.

Půlnoční pomsta (2001)

Pomsta je sladká, ale především sebedestruktivní. Ta ženská to měla velmi dobře vymyšleno. Systematicky si šla tvrdě za svým cílem. Ono jí to prošlo. To snad není možné? Je to možné. Ve světě filmu není nic nemožné.

Deník mrtvých (2007)

Nuda, nuda a zase nuda. Žádná atmosféra. Vůbec nic, co by mě nadchlo. Rádoby dokumentární styl taky stojí za kulové. Ten kluk s tou kamerou, co všechno to "běsnění" točil, mě neskutečně štval. Ovšem, chápala jsem, proč to dělal. Jediné, co se mi líbilo, byla muzika při závěrečných titulkách. Teď akorát nevím, jestli jsme všichni koukali na stejný film, nebo jenom já jsem ignorant, který nedokáže docenit Romerovu práci.

Poslední tanec (2003)

Bylo příjemné vidět Patricka znovu tancovat, i když nešlo o Hříšný tanec. No, ale balet může být také hříšný.

No One Could Protect Her (1996)

Dramatické zpracování skutečné události? Dramatické asi těžko. Slabé. Nikdo ji neochránil a když se pokusila ochránít sama, tak ten zmetek stejně utekl. Dostali ho vlastně jen kvůli náhodě nebo spíše vrahově blbosti. Ne, že bych s ním chtěla sympatizovat. Svůj trest si zasloužil.

Coach Carter (2005)

Basket není jen o házení míčem na koš. Je to taky pěkná dřina, která se vyplatí. Carter dával svým svěřencům hodně zabrat, ale myslel to s nimi dobře. Chtěl z nich dostat to nejlepší.

Frida (2002)

Salma Hayek mě nepřestává překvapovat. Herecké obsazení se opravdu povedlo. Ano, Frida byla extravagantní a divoká, ale měla obrovský talent. Obdivuhodná a pozoruhodná žena. Diego Rivera jí byl souzený. Ani jeden z nich nebyl svatý. Na tenhle film dlouho nezapomenu.