Ro(c)k podvraťáků (2006)

Spojení špičkových herců Jana Hrušínského a Václava Postráneckého, Olympického boha Jandy a nadržených bambánů Kotka s Mádlem zní stejně nesmyslně, jako prázdninová procházka Krejčíře s Koženým v Krokonoších. Přesto se režiséru Janákovi povedlo tyto charakterově odlišné postavy skloubit do vtipného snímku, který pobaví. Svou extratřídu dokázal Jan Hrušínký, když precizně a důvěryhodně sehrál věčně lihem obklopeného starostu. Od Václava Postráneckého jsem byl zvyklý na koupání Kačenky v bačkůrkách, ale největší kápo Mafiánů? To jsem sinikdy nedokázal dost dobře představit. Stačil rok (podvraťáků) a já si v této roli nedokážu představit nikoho jiného. Pravou ruku Václava "Sallingera" Postráneckého je skvěle "akusticky vybavený" Pavel Rímský (majitel "českého hlasu" Sylvestra Stalloneho, Morgana Freemana, Samuela L. Jacksona či Tommy Lee Jonese). Slabší scénář bohatě vynahradí tradičně vtipné scénky v trapných situacích. Divák se u filmu dokonale uvolní, k čemuž přispěje i skvělá hudba. http://www.youtube.com/watch?v=89LFVpHnSww

S tebou mě baví svět (1982)

Jestliže někdo dokáže klasickou českou oddychovou komedii srovnávat s trapnými americkými výplody, pak se už ničemu nedivím. Neexistuje větší klasička než S tebou mě baví svět! Výborná nadšená atmosféra pánské jízdy s dětmi. Pohodička, leháro, sympatikus!

Slepičí úlet (2000)

Slepičí úlet jsem pustil svému bráškovi, když mu byly tak dva tři roky, abych ho zabavil. Sednul jsem k DVD a máčknul ono krásné tlačítko "PLAY". Zatímco já se neskutečně bavil, brácha namaloval mamince luxusní obrázky na zeď v kuchyni... No prostě úlet!

Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit? aneb Tak to mi ho teda vyndej (2005) (divadelní záznam)

Přítelkyně vám asi nedá (vášnivý polibek), když ji pozvete na tuto komedii - proto nemohu dát plný počet hvězdiček. Avšak ten, kdo ví co to je Sparta nebo Slavie, se neskutečně pobaví. Jen by mě zajímalo, jak reagovala Dagmar Damková, když si pustila toto představení a doslechla se "o svém švábovi". A co teprve čůrák Pelta... http://www.youtube.com/watch?v=s2tnV8wYBX4 ... "Von mi minule tleskal nad hlavou, já dělal, že ho nevidím" "Ty vole tak ho nech nějak vycukat, ty vole, dyť ty si chytrej kluk. Pro mě to je nepostradatelnej frajer. Pro mě to je srdcař, kterej to tmelí. Dyť si ho chyť a řekni mu - Hele dyť já má stejnej zájem jako vy a von není blbej... Hele my musíme vyhrát. Voni mají bodů jako máku a my máme hovno."

Štěstí (2005)

... spíš smutná realita

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

Nemá cenu dlouze hodnotit. Jen s dovolením vyzdvihnu nejlepší pasáž celého filmu. Dědictví jsem poprvé viděl v 8 letech a při scénce s návštěvou pětihvězdičkové restaurace jsem brečel smíchy, že mě rodiče museli poslat spát. Nešlo to zastavit! Skvěle nastavený kontrast společensky vypiplané Chýlkové a buranů z vesnice je exkluzivně naservírován: "Já bych si dala to samé, ale objednej mi to medium, drahý." "Já chcu guláš s pěťama knedlama, jo?" "A mě dones pivo, ale rychle, nebo tady zdechnu." "Já su nažrané. Mě jenom pivo." http://www.youtube.com/watch?v=3Oww2BjvgB8&feature=related

Kokosy na sněhu (1993)

Moje láska z mládí. Naprosto senzanční postavy podpořené tím buřtíkem trenérem - ten je fakt boží! Vzpomínám si na tři věci, které mě v mládí dokázaly dohnat k slzám. Obětující se Bruce Willis v Armagedonu, Duch Patrick Swayze, když při dojemné písni odcházel navždy do nebe a hrdí chlapci z Jamajky, kteří donesli svůj bob na ramenou statečně do cíle! Na mém videu tahle scénka šla i několikrát a sebou. (A já několikrát za sebou brečel) Již tradičně přikládám ukázku. Tohle videjko nabízí ze začátku vtipnou scénu a ke konci již zmiňovanou "dojemku". Schválně mi pak řeknete, jestli vám taky v momentě, kdy začnou všichni uznale tleskat, naskočí husina :) http://www.youtube.com/watch?v=JhwkNiu1oPE

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Potěry mám přečtené a jsou to geniální knížky, které vás svým dějem naprosto omámí. První dva zfilmované díly splnily má očekávání, ale jakmile to vzal do ruky jiný režisér, opadl můj zájem. Brumbálova typická úzká modrá vysoká špičkou zakončená pokrývka hlavy nahrazena jakousi ušmudlanou čapkou. Sám Brumbál ztvárněn jako největší pošuk. Přitom je v knize popisován jako největší mág a člověk, který dvakrát zváží každé slovo, než jej vypustí z úst! A už vůbec se nehodlám dívat na nejslavnějšího čaroděje v dějinách lidstva, samotného Harryho, jak chodí po bradavické škole v tričku od Armaniho.

Zoufalé manželky (2004) (seriál)

Seriál se mění díl od dílu. Původně skoro extrakomedie postupně přechází v drama ukazující rozporuplné a místy až smutné životní cesty manželek http://www.youtube.com/watch?v=Yn7RbyTZzf0&NR=1. Eddie je sexy mrcha, která mě naprosto odpuzuje. Carlos je snad nejlepší chlap, jakého jsem kdy "poznal". Rozumí ženám, je hodný, spravedlivý, má milionový účet na Kajmanech a skvěle se stará o děti. Linet je rázná žena a, mezi námi, takové typy mě vždy dokáží rozžhavit. Susan je naprostý pako a takovou fúrii jako je Bree van den Kampová bych zastřelil. Ta je naprosto k uZOUFÁNÍ. Klid! Je to jenom seriál...

Dr. House (2004) (seriál)

Beru jen hotovost! - Vážně? A to říkáte všem mužům?... Mé ego ze začátku House odmítalo. Říkat něčemu dobré, když to tvrdí i všichni ostatní? To zrovna, kámo, není moje image! No, na pár dílů jsem koukl a dnes musím říct, že toho doktora žeru. Jeho schopnost konverzovat tak, aby vždy odešel s pocitem vítěze mi připadá více než vlastní.