Na hraně temnoty (2010)

Gibson jde opět tvrdě a nekompromisně za svým cílem, tentokrát ale pomaleji, asi proto, že kromě spousty běžných nepřátel musí zdolávat i průměrný scénář. 65%.

Old Boy (2003)

Očekávaně herecky asijsky expresivní, tentokrát ale s velmi silným, propracovaným a krutým příběhem, místy až na hranici snesitelnosti. 80%.

Barbarella (1968)

Vizuálně jedno z nejpřesnějších převedení komiksu na plátno, dějově (pravděpodobně programově) primitivní slátanina s trochou humoru a velkou dávkou erotiky. Barbarella jako superwoman budoucnosti působí slaboduchým a bezbranným dojmem, naštěstí mnohé zachrání její nečekaně objevená sexualita. Vypadá to, že si Jane Fonda tenkrát roli a hlavně časté střídání sexy obleků i partnerů pěkně užívala (i když později o Barbarelle nechtěla ani slyšet) a o to příjemnější je na ni pohled. 65%.

Princezna a bojovník (2000)

Nebýt německých herců, byl bych přesvědčen, že koukám na korejský film. Musím se podívat do Tykwerova životopisu, jestli tenkrát nestudoval filmovou školu v Soulu. Silný příběh, zajímavá exkurze do ústavu, nejčastější herecký projev - vytřeštěný obličej. 60%.

Šílenství (1994)

Takhle nějak to bude vypadat až se ztratí Stephen King? Bizarní, napínavé, zábavné. 90%.

Dexter (2006) (seriál)

Moje antiseriálovost, vycházející ani ne tak z podceňování kvality seriálů, ale hlavně z pocitu ztráty fyzikální veličiny zvané čas, je Dexterem mírně, krvavě a příjemně narušena. S01 (Freezer) - 90%, S02 (Lila) - 80%, S03 (Miguel) - 75%, S04 (Trinity) - 75%, S05 (Lumen) - 90%, S06 (Travis) - 75%, S07 (Hannah) (v sedmé sezóně jsem měl zpočátku pocit parodie na Dextera, v posledních dílech se vrátilo napětí a s ním i typická dexterovská logika děje) - 70%.

Star Trek (2009)

V roce 2009 se snad špatná SF nenatočila. Tenhle film celý startrekovský svět krásně uvádí, přitom by fungoval stejně dobře i bez seriálu, díky špičkové akci, střihu, dobrodružství, napětí a hlavně spádu děje. Space Opera ve své vrcholné podobě. 95%.

Muži, co zírají na kozy (2009)

Herci hrají jako o život, ale jejich úsilí mizí jak pár kapek vody v arabské poušti. Humor, při kterém jsem se skoro nezasmál, dlouhé čekání na pointu bez výsledku. 55%

Stáhni mě do pekla (2009)

Duchařina, která má spád, vtip, slušnou zápletku, výbornou pointu a perfektní profesionální řemeslo. 70%.