Amazing Spider-Man 2 (2014)

Tenhle Spiderman mi prostě sedí víc než původní trilogie. Přijde mi vyhranější, zajímavější a reálnější než původní šaráda plná barviček a ubohého pavouka, kterému bych nevěřil ani brýle co nosil. Líbí se mi i Gerfield, který se ujal hlavní role. Spidi je ve své podstatě přerostlé dítě, které má problém dospět a často bere vše jako hru. A z něho toho floutka cítím a baví mě. Celkově za mě můžu říct, že tento Spider- man je víc Amazing než jen obyčejný Spider- man

Já, Frankenstein (2014)

Bože to bylo tak ukrutně blbí a nudný. Tohle bych nevydal snad ani na VHS pod pultem.

Enderova hra (2013)

Docela zajímavá sci- fi s poměrně temným podtextem. Trošku mi to připomíná téma dětských vojáků i když zde to je více sofistikované a zaobalené, stejně jde jen o to zneužit děti k tomu, aby vybojovaly ctižádosti dospělých.

První republika (2014) (seriál)

Na české poměry nadstandartní seriálová sága. Dle mého hezky zpracované, košatě se rozvíjející a to vše na pozadí kouzelných 20. a 30. let, kdy byl český národ ještě hrdý a plný ideálů. Díky 1. republice se na páteční večery těším.

Thor: Temný svět (2013)

Byl jsem varován, že se jedná o ukrutnou blbost. Ale mě to tak hloupé nepřišlo. Prostě normální Marvelovka s normální zápletkou, normálními souboji a několika vtipnými hláškami. Thora celkem beru, je to dobrá postava a až na Avangery je mi filmově sympatický. Takže za mě průměr se vším všudy.

Ona (2013)

Excelentní one man show. Totální exkurze do lidských citů, pohnutek a samoty. Tenhle film měl hloubku, myšlenku a emoce. Jen se bojím, kdy se tohle stane realitou. Jinak úžasný Phoenix.

Památkáři (2014)

Podle mě to byl velmi pěkný počin. Je hezké vidět, že existovala skupinka lidí, která v dobách nejhorší války co lidstvo zažilo našlo dost síly a odvahy a rozhodli se najít a chránit to, co nás odlišuje od zvířat- kulturu, umění a tím i identitu lidství. Kontrast mezi vražděním a zlatem z koncetráků a proti tomu stojícím dílům od velkých mistrů před kterýma se klaní i staletí je nezměrný. Film má plno chyb. Občas je rozsekaný a nesouměrný. Děj si skáče a divák se ztrácí. Herci také neodvedli to nejlepší co v nich je. Přesto si myslím, že skuteční památkáři by se za tohle umění nestyděli.

Robocop (1994) (seriál)

Jako malý kluk jsem tento seriál velmi sledoval. Z dnešního pohledu to je děsný plevel, ale já si z něj pamatuju jen to dobré. Bavil mě, měl jsem ho rád a to ve mě zůstalo. Takže vzhledem na vzpomínku na dětství musím dát dvě.

Ospalá díra (2013) (seriál)

Po třech dílech je sice stále brzo hodnotit, ale zatím se mi seriál líbí. Jedná se o příjemné spojení tajemna, historie a příjemného mražení v zádech. A to mě baví.

Carrie (2013)

Nechápu ty hanlivá slova, co na film padají. Je to docela dobrá adaptace knihy. Samozřejmě, že bylo přidáno pár scén pro efekt a obohacení. O obsazení postav se bavit nebudu, to již zde řekli všichni za mě. Na druhou stranu Chloe se role ujala velmi dobře a zamindrákovanou holku jsem jí věřil....... no a že je trošku hezčí než by měla. Ale co jsem čekal lepší byl závěr. Destrukce města mohla být barevnější a propracovanější a hlavně o něco delší. A závěrečné vyvrcholení je v knize taky nápaditější a podle mě odpovídající celé myšlence příběhu než vymysleli scénáristé ve filmu.