• Fantasy

Král psanec (2018)

Je vidět silná inspirace v Braveheart, brutalita, syrovost, výprava. Je i hezké, že se film snaží historických reálií a sedlo mi, že film jde v podstatě z akce do akce. Jen postava tohoto postavení, jako byl Robert Bruce, tak si zaslouží více než jeden film. Následně herecké obsazení některých postav mi nesedlo, zaprvé už Chris Pine - bohužel pro mě to bude vždy herec romantických komedií nebo Cpt. Kirka, tady se může snažit, jak chce, ale já mu ten skotský přízvuk moc nevěřím. To samé Aaron Johnson, jeho postava Douglasa je až přehnaně psychopatická. Zbytek obsazení, hlavně díky hercům z GOT, je velmi dobrý. Bitevní choreografie ve filmu je velmi dobrá, je vidět, že tvůrci to správně podchytili. Nebýt těch některých neduhů, co jsem výše popsal, film by ode mě dostal 5*, takhle dostane "jen" 4*.

Král (2019)

Netflix fakt umí. Volná inspirace Shakespearovým dílem je tu vidět, narozdíl však od filmu Branagha je tento film jen volně inspirovaný, dialogy mezi postavami jsou napsány modernější formou, které divák v dnešní době rozumí. Herecký ansábl je též povedený, hlavní role Timothéemu sedla, Joel Edgerton taky předvedl velmi dobrý výkon a Sean Harris svojí klasiku tajemného muže. Sice film je stavěný na dialozích, které každého nemusí bavit, ale ty jsou právě to hlavní a následně bitva u Agincourt je jen třešnička na dortu, jsem rád, že byla ukázána, že to byla bitva v hnusném bahně, kde nebojují hrdinové, ale normální lidé a všechny může smrt postihnout bez vavřínů úspěchů, stejně si všichni budou bitvu pamatovat jen kvůli budoucímu Batmanovi, který se tam vysekal v bahně. Za mě jasných 5*.

Flash - Série 4 (2017) (série)

Prozatím bohužel nejslabší série seriálu. Nedokázal se využít naplno potenciál výborného záporáka a některé epizody jsou vyloženě výplň, které jsou naprosto zbytečné pro zbytek série. Nerad to říkám, ale seriály od DC, které na začátku válcovali ty od Marvelu, tak jdou postupně ke dnu. Skorem bych uvažoval u postupného rušení těchto seriálů. 3* a to jsem ještě milosrdný.

Arrow - Série 6 (2017) (série)

Po minulém záporákovi Prometheovi (který pro mě byl jako zjevení) se zde objevila rovnou skupina záporáků, ze které se nakonec vyklube pro mě průměrný Diaz. Ohledně příběhu jsem rád, že 8. série bude poslední, už zde je vidět, jak se dojíždí, některé díly jsou slabší, některé zase lepší. Slabé 4* si to zaslouží.

Premiér (2019) (seriál) odpad!

Tohleto stvoření mi teda úspěšně hlo žlučí.

Koptashow (2019) (pořad) odpad!

Stejný popisek jako u pořadu Marta. Pořad zaslouží zapomění.

Marta (2019) (pořad) odpad!

Jinak řečeno, tento pořad se v pohodě vyrovná Jaromíru Soukupovi. Marta je dobrá zpěvačka, ale strašná moderátorka, hosti bývají dost často trapní, zda schválně nebo jestli jsou takoví od přírody, to nezjistím. Víc než odpad tomu nemohu dát, pořad si zaslouží zapomenutí v historii zapomění.

Joker (2019)

Více takových filmů pro DC univerzum a Marvel by mohl jít do kytek, je to možná přehnané, ale je to tak. Tento film je parádní z toho smyslu, jak je pojatý, jako psychologické drama o zkrachovalém člověku, kterému se bortí celý život, popravdě toto se může stát naprosto komukoliv v reálném světě, jen stačí překročit tu neviditelnou hranici a máme tu bandu Jokerů. Herecký výkon Joaquina, naprostá paráda, nominace na Oscara jasná, obětování se pro roli, naučit se styl chování a ten smích, ne ten typický Joker smích, ale něco nového, za pár let se na něj bude vzpomínat stejně ikonicky jako na smích Marka Hamilla či Heatha Ledgera. To, že se film odehrává v Gotham City, je jen dobře plus zjevení se známých postav z Batmana, na škodu to rozhodně nebylo. Někomu tento film nemusí sednout z důvodu velké psychologie či už dost surového násilí, ale přesně tento film mezi komiksovými filmy prostě chyběl. Za mě jasných 5*.

Johnny Cash: Hurt (2007) (hudební videoklip)

Nádherná píseň a výborný hudební klip, který odkazuje na celou životní kariéru Johnnyho Cashe.

Schindlerův seznam (1993)

Film jsem viděl mnohokrát, ale nakonec po návštěvě továrny Oscara Schindlera v Krakově mi ten film přirostl ještě více k srdci. Na tomto filmu je vše, napětí, znechucení, pochopení a porozumění. Jasných 5*.