Smím prosit? (2004)

Film plný príjemnej hudby spojenej s harmonickým pohybom. Dej je bez konfliktov, bez napätia, plný lásky, pohody. Nie je to žiadna intektuálne lahôdka, ani výpoveď - je to jednoduché a priamočiare. Ale kto z nás ešte nemal deň, keď nechcel nič, iba sa dívať s prázdou hlavou na niečo pekné... A keď navyše máte radi hudbu a tanec, isto vám príde ľúto, že vo vašom meste taká škola tanca nie je.

Bílá masajka (2005)

V porovnaní s knihou pôsobí hrdinka omnoho menej stupídne, čo filmu rozhodne prospelo. Ubudol totiž pocit bezmocného hnevu, ako je možné, že takú hlupaňu vôbec zemeguľa unesie. Tým pádom ale vypadla aj nosná časť príbehu. Teda to, že pre lásku sú niektorí skutočne ochotní umrieť - doslovne.

Zkrocení zlé ženy (2005) (TV film)

Moderná verzia Shakespearovej hry, ktorá by v realite isto neobstála - ktorá adeptka na predsedkynu vlády by už vymenila kariéru za pošahaného chlapa? Napriek tomu je to svižné a zábavné a reálne - nezabila ho len preto, že bola drobná. Záver troška zbabrala prílišná starosvetskosť v podobe úplnej podriadenosti, ale buď již. Za tri.

Účastníci zájezdu (2006)

Príjemný film na oddychový večer. Páčilo sa mi panoptikum tipov učastníkov. Každý predstavoval inú kategóriu a ak to bolo zámerom, tak to celkom vyšlo. Pár vtipných momentov a tiež pár trapasov - jednoducho - zájazd.

Otesánek (2000)

Skutočnosť, že sa jedná o spracovanie rozprávky som si uvedomila až pri prvých absurditách. Dovtedy som mala skôr dojem, že ide o spracovanie problému neplodnosti. Celkový dojem skončil pri rozpačitosti zo žánrovej rozmanitosti. Nebolo to priam sklamanie, ale nadšenie udeľovačov cien som rozhodne neprežila.

Výtah na popraviště (1958)

Väčšina postáv robila jednu hlúposť za druhou. To mi vadilo asi zo všetkého najviac. Očakávam, že zločinci budú takmer rovnako inteligentný ako kriminalisti, ale tu to bol somár na somára. Keby som sa na to dívala sama, nikdy to nedopozerám.

Zodiac (2007)

Príliš veľa postáv a nie veľmi napínavý dej posunul tento film u mňa až kus za ostatné, omnoho zadúšajúcejšie, filmy toho žánru.

Casino Royale (2006)

Meno James Bond mi nič nehovorilo - až do teraz. Dnes vo mne vyvoláva dobrý pocit z príjemne stráveného večera. Konečne chlapík čo nepôsobí ako Ken vo fajnej špionážnej krimiške, dobre oblečený a k tomu poker. Charizmatické... Uf, a skoro som zabudla na Judi Dench - tak tomu vravím šéfová!

Jako malé děti (2006)

Podarilo sa mi násť dostatok ľudí do kina. Bolo nás sedem a prvá reakcia bola, že toho bolo aj na dva filmy. Myslím, že nie. Aj keď film obsahoval dve línie v niektorých momentoch som mala pocit, že by sa to dalo aj urýchliť. Menšia stopáž by tomuto dielku podľa mňa neubrala na kvalite. Preto o jednu hviezdičku menej. A tiež preto, že hlúposť /v tomto prípade ju môžeme nazvať infantilnosťou, ktorá je hlavným motívom filmu/ ma irituje. Iný záver som ani nečakala - čokoľvek iné by už patrilo do ríše bájok a oceňujem, že sme ostali v obyčajnom svete plnom zlyhávajúcich ľudí a predsudkov.

My zděs (2005)

Film je veľmi zaujímavý, ale tiež dosť dlhý na to, že sa venuje len samotnému mapovaniu skutočnosti tak, ako ju vníma Dimitrij. Chýba mi pohľad viacerých členov rodiny a viac z celkovej situácie tam a zdes, ktorý by zoobjektivizoval jeho pohľad. Pravdepodobne to nebolo cieľom autora, ale u mňa by to pridalo hviezdičku.