Poslední premiéra (2008)

Standardně kvalitní horror thajské produkce. Nic přespříliš originálního, přesto bez obav koukatelného, s několika silnými scénami a "milou" paní oběšenkyní ;-)

Lili Marleen (1981)

Pochybuji, že by zde bylo tolik pětihvězdičkových hodnocení, kdyby zde nefigurovalo jméno Fassbinder...

Hitlerova SS: Portrét zla (1985) (TV film)

Přes řadu historických nepřesností (zapříčiněnou z valné časti "televizním rozpočtem") - použitá technika, některé lokace a kulisy (scéna s atentántem na RH, záběry z fronty), špatně zvolení herci do notoricky známých obličejů (Heydrich, Himmler aj.), tento film nejvíce przní české titulky. V nich se dočteme například o lidech jménem Rhome (Röhm), Horace Vessel (Horst Wessel) či Reicher (T. Eicke). P.S.: Příslušnicí SS neměli vytetované runy, ale svojí krevní skupinu (na vnitřní straně levé paže).

Uvnitř vnitra (2008) (TV film)

Pixa: "Já už nevim ani co jsem si vymyslel a co je pravda."

Kolem republiky (2002) (TV film)

Zajímavý výlet "kolem republiky", který odráží (ač nevíme nakolik zapracovaly střihačské nůžky) atmosféru tehdejší doby. Doby plné nechuti k vrcholné politice a ekonomicky nejisté situaci (aktuální dodnes). Možná by stálo za to, aby se autoři opět chopili kamery a projeli tu samou trasu například s odstupem 10 let.

Supervixens (1975)

Auf Wiedersehn in Martin Bormann´s Super Service ;-)

Grizzly Park (2008)

Ranger Bob: "Fine. You wanna be bite..be bite." :-)

Jediná cesta (1975)

Výprava tohoto rusko-jugoslávského filmu o "okovaných šoférech" nezklamala. Na hranaté krabice z předělaných "téček" alias Tigry už jsme si zvykli, ale cisterny "mercedes" vykutěné z Maz-500vek, to je jiné kafe. V řadě záběrů prosvítá jejich původní modrá barva, vnitřky kabin jsou dokonce modré celé :-)

Monstrum z jeskyně stínů (1959)

Nejpovedenější na tomhle dílku je jeho obal a nejzábavnější tvrzení, že se jedná o "strhující mix gangsterky a hororu". "Strhující" tak, že jsem poprvé klimbnul asi po čtvrt hodině a jakž takž udržel oči otevřené až v závěrečné pětiminutovce.

Přeborníci (2003) (TV film)

Nejlepší je zápas Zlatníků s Jindřichovem, to je jedna velká groteska :-)