Vraždící bestie (1959)

Upovídaný horror z doby, kdy se nosily špičaté podrpsenky a monstrrejska jste udělali z roztrhané deky přehozené přes hafana. Upozornění na obalu, že "tento film není vhodný pro děti a mládež do 18 let", je tam asi kvůli jeho černobílosti :-)

Přátelství na život a na smrt (2003) (TV film)

O letecké bitvě samotné pojednává kniha Zbyňka Války - 17.12.’44 Největší letecká bitva nad protektorátem.

Sedm mumií (2006)

Nízkorozpočtová variace Od soumraku do úsvitu. Hvězdičku za hrstku gore záběrů a kung-fu mnicha. Viděno na YouTube s prima německým dabingem ;-)

Myšlení vody (2004) (TV film)

Za posledních sto let se délka vodních toků v Čechách a na Moravě zkrátila o třetinu...

Hymna aneb Urfidlovačka (2000) (divadelní záznam)

Mareš (Smoljak): "Já to nechávám čistě na nich dvouch a stojím noblesně stranou. Tento univerzální židovský trik mi můj otec, na smrtelné posteli, velmi levně prodal."

Šumná Česká Kanada (2008) (TV film)

Skutečnou a hrůznou raritkou je víkendhaus "obytná kaplička" vytvořený z kaple sv. Anny ve vísce Klenová.

Člen klanu (1974)

Největším problémem filmu je, že se v něm málo vyšetřuje. Dojde ke znásilnění - nevyšetřuje se, dojde k několika vraždám členů KKK - nevyšetřuje se a dokonce ani ostatní členové Klanu nejeví známky nervozity a nepořádají žádný hon na pachatele. O. J. Simpson v roli černého mstitele už možná nabíral zkušenosti na svou pozdější kriminální dráhu a burtonova bitka na autobusovém nádraží je taková hezky "seagalovská."

Na cestě - Na cestě po Valašsku (2007) (epizoda)

Největší perla vypadne z úst jednoho z "maršálů" rožnovského golfového hřiště: "...ale já si myslím, že golfových hřišť, v takovém kraji jako je Valašsko, není nikdy dost."

Matěji, proč tě holky nechtějí? (1981)

Díky obsazení řady neherců jsou některé scény jedno velké panoptikum. Na hlavní dějovou linku se nabaluje řada postranních příběhů (boj o místo předsedy družstva, nevěry dospělých...), dočkáme se i ekologického poselství a krádeže stavebního materiálu během požáru stodoly. Mnoho scén a dialogů je vtipných už jen svou absurditou, kterou uměla plodit husákovská doba v míře převeliké. Štěstí, že se tomu dnes už můžeme jen smát.