Wolverine (2013)

Víte co je nejlepší? Nejlepší je těšit se na film s vaším oblíbeným hrdinou a nečíst ty trapné, zcestné a nepravdivé "recenze" od kritiků, kteří do prd*le vidí ten film dřív, zadarmo a ještě to negativně ohodnotí - Go Fuck Yourself! Jsem rád, že jsem se tím nenechal ovlivnit a v plné parádě jsem si užil nového Wolverina! Film je od jiných komiksáků jiný, už jenom tím, že se odehrává v Japonsku, ale to je dobře ne? Vesměs si hodně lidí stěžují na to, jak se všechno točí kolem Ameriky a když tam jen tak náhodou narvou ty šikmooké, tak si to zase jenom stěžuje a stěžuje. Originální, výborné, vtipné. Příklad filmu u kterého je silný příběh s trochou akce a funguje to skvěle, aneb pátá Smrtonosko máš se co učit. Vtipné nakonec, když si Wolvie našel cameo v X-Men: First Class, tak si i Profesor X a Magneto našli cameo ve Wolverinovi :-) ***** EDIT: Kdyby šlo dát ještě jednu hvězdičku, tak ji přidám za rozšířenou verzi! Scéna s doutníkem neměla chybu.

Pád Bílého domu (2013)

Jediná a to celkem k naštvání chyba na kráse, jsou ty efekty, které místy připomínají solidní videohru a trošku mi ještě vadilo, že se celá ochranka Bílého domu nechá tak lehce postřílet jako na jatkách. Jinak si nemusím na nic stěžovat, Butler co se s ničím nes*re, velice sympatický pan prezident Eckhart a také oblíbený zástupce prezidenta pan Freeman.

Mrtví a neklidní (2013)

Don't be creepy...don't be creepy..don't be creepy!!! Nemohu si pomoct, ale musím dát tomuhle filmu 5*. Je sice pravda, že je to velmi, velmi zvláštní zombie pojetí filmu, ale rozhodně lepší než třpytivé děvky sající kapku krve alá Twilight. Mě se Warm Bodies líbilo opravdu hodně a nechyběla chvilka, kdy jsem se musel tak strašně smát... jako pako. Doufám, že se od (soudě podle bonusů) příjemného, sympatického a mladého režiséra dočkám více takových výborných filmů jako je moje oblíbené 50/50 a nebo teď Warm Bodies! :-)

Světová válka Z (2013)

Pitta zabíjení Nácků očividně už nebaví, tak se dal na zombíky. Doteď trochu lituji toho, že jsem si do kina s sebou nevzal plínky a ručník, protože ty lekačky v některých záběrech mě málem odrovnaly. Vše nádherně fungovalo, není co vyčíst. Hnidopich nejsem. Bavil jsem se a pro mě je to i perfektní dárek za vysvědčení :-)

Muž z oceli (2013)

Nadpozemská hudba Hanse Zimmera dokazuje, že ten chlap pochází z Kryptonu a kromě hudby, ve filmu opravdu zářili Supermanovi tátové: Kevin Costner a Russell Crowe - palec nahoru, klobouk dolů, tleskám!

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Musím se přiznat, že na pátou Smrtonosku jsem se hodně těšil, ovšem už jsem se tolik netěšil, když jsem si přečetl kdo film režíruje... Nemohl jsem strávit ty dialogy na začátku v automobilové honičce - to jako WTF?! Ty dialogy byly, jak kdyby je napsalo pětileté dítě. Útěchou pro mě byla scéna v tom tanečním sále (to bylo alespoň McClanovské hláškování), střelený tanečník s mrkvičkou, otvírání kufrů aut a když syn a táta McClanovi vylezli z bazénu. Dlouho očekávané "Yippee Ki-Yay Motherfucker" mě velice zklamalo a to jenom díky protahovanému pádu vrtulníku. Zatím jsem viděl jen rozšířenou verzi filmu, pořád tu ale zůstává nepochopitelné. Proč sakra z rozšířené verze vystřihli začátek s McClanovou dcerou?! To jsou výrobci filmu tak blbí, že jim přijde lepší vystřihnout scénu s "Průvodcem pro Idioty" a přidat tam zbytečnou, tupou, bezvýznamnou akci?

Pat a Mat: Data (2004) odpad!

To by se spíš mělo jmenovat: "A je to v prdeli!"... Zbožňuji Pata a Mata, ale tohle, je buď vážně hodně blbej vtip, nebo je to výsledek 3 minutové těžké tlačící práce sedícího Nora na záchodě, nebo je to možná jenom výsledek debility a pokus o to nasrat české fanoušky Pata a Mata. Já beru možnost, že svět jde už hodně rychle do prdele...

Nespoutaný Django (2012)

Další Tarantinova pecka, která nezklamala :-) Úžasné obsazení, ukrutně vtipné dialogy, kvůli kterým jsem ten film skoro nerozdejchal a vybuchující Quentin nakonec! Pro mě jsou nezapomenutelné ty píčoviny, přes které nejde vidět a leží mi pořád v hlavě: Django: Cora, before you go, will you tell Miss Lara "goodbye"? Cora: Do what now? Django: I said, "Tell Miss Lara, goodbye!" Cora: Bye, Miss Lara!...BANG!!! :-DD

Red (2010)

Po shlédnutí tohoto filmu si nebudu dělat legraci z důchodců, kteří čekají u Kauflandu a hlavně né z těch, kteří vlastní brokovnici.

Skyfall (2012)

Kdybych měl 50. narozeniny jako James Bond, byl bych jako v 007mém nebi! Adele mu zazpívala, Q ho vyzbrojil a Moneypenny ho postřelila.. krásné narozeniny! P.S.: Doufám, že ten bordel co zbyl z toho Astona na konci nebyl opravdový... Shlédnuto 26.10. 2012 času 0:07 hodin v brněnské Olympii v Cinema City!