Future World (2018)

Ugh... Mega ultra low budget kousek natočený snad ve třech rozpadlých opuštěných lokacích a v poušti, jistě o mnoho řádů levnější než třeba Mad Max nebo Vodní svět. Nedivil bych se, kdyby většinu rozpočtu spolkli přehrávající Franco a Jovovich, kterou už si teda po téhle zfetované divošce dovedu představit třeba i v roli Harley Quinn. Předlohu psal předpokládám podobně zfetovaný autor, kterému se asi jedné noci zdálo o lesbické sexy robotce plnící přání na povel, tak okolo toho postavil nějaký pseudoděj a prohlásil to za scénář. Proč je do role matky, kterou by odehrála kdejaká komparzistka, obsazená Lucy Liu, to jsem vůbec nepochopil - leda že by si ji připravovali na naivně očekávaný další díl. Mila Jovovich by jistě zaujala i v hlavní roli robotky, ale nutno uznat, že ta postava herecky nenabízí vůbec nic, tak se Mile nedivím, že si radši střihla vyšinutou drogovou královnu. Spolu s robotkou se podobně nepředvedl ani Prince.

Monster Hunter (2020)

Osvědčená manželská dvojice Anderson-Jovovich tentokrát ve fantasy vodách. Už když se objevil drak, který se dal zranit jen když začínal chrlit oheň, tak jsem si říkal, že to zní jako z nějaké počítačové hry - a ejhle, ono to je na motivy počítačové hry. Vizuální efekty jsou v pořádku - dokonce v takovém pořádku, že kdo nemá rád pavouky, tak by měl asi tenhle film radši vynechat. :-) Po Andersonově-Jovovichové dlouhé sérii Resident Evilů mě asi nemělo překvapit, že závěr filmu zůstal otevřený pro další případná pokračování.

Dálniční hlídka (2019)

Byl jsem trochu překvapený, že se film nejmenuje Bonnie a Clyde, aby maximálně využil marketingový potenciál, ale po zhlédnutí filmu uznávám, že by to byla zrada na divácích. B&C jsou zde vlastně jen rekvizita v silném příběhu texaských rangers. Costner i Harrelson paráda, Costner dokonce dával přízvuk (na to, že se proslavil mj. svým americkým Robinem Hooodem...) V jednu chvíli jsem dokonce kontroloval, zda film není veden i jako komedie, protože má také decentní špetku humoru. Tak už tedy konečně vím, jak to s B&C bylo - zvlášť konec byl teda šílený. Je-li libo trochu slabší naháněčku strážců zákona s vykradači bank, pak si pusťte Za každou cenu.

22. míle (2018)

Začátek je poněkud zmatený a nepřehledný, vše se vylepší, až Johny Malkovich naštěstí po půl hodině stručně shrne, o co vlastně jde a proč se film jmenuje 22. míle. Děj celou dobu fičí nezastavitelně kupředu, takže není čas sledovat hodinky, kolik končí do konce filmu. Bojová choreografie je na špičkové úrovni, byť nadprůměrně krvavá.

Bůh odpouští, já ne! (1967)

První skutečný film dua Spencer & Hill... Možná je to tím, že jsem si jej pustil jen jako kulisu, ale připomíná mi to případ Kmotra, kdy ani ten mě nedokázal nijak zaujmout i přes vysoké místní hodnocení. Kmotr mi připadal jako tuctová gangsterka a tohle mi připadá jako tuctová westernovka - jen je třeba zdůraznit, že nejde o komedii, kterými se Spencer & Hill proslavili. Z toho důvodu mě ani neláká koukat na pokračování (Trumfové eso, Boot Hill).

Skřivánci na niti (1969)

Jako odstrašující příklad, jaký režim tu byl, to je nesporně poučné, ale jako filmový zážitek - děj, památné věty, herecké výkony apod. - si nemyslím, že si z toho budu něco zvlášť pamatovat. Kromě toho se držím zásady, že je-li film podle skutečných událostí, tak to samo o sobě není žádný důvod k automatickému navýšení hodnocení.

Divoká karta (2015)

Kvůli jménu režiséra (Con Air, Expendables 2) jsem očekával trochu víc, ale na jedno podívání v pohodě, klasická stathamovka. Ostatně West se Stathamem už měli za sebou Mechanika zabijáka. Akorát se mi zdálo, že závěr tak nějak vyšuměl do ztracena, jako by to mělo ještě pokračovat.

Hvězdná brána - Prozrazené tajemství (2003) (epizoda)

Vzpomínková epizoda (tzv. clip show) se dělává, když je třeba ušetřit peníze - zpravidla se šetří peníze na epičtější poslední díly sezóny. Vtipné je, že záběry z této clip show se použily v pozdější clip show (Inaugurace). :-D