Dobré ráno, Brno! - Epizoda 8 (2024) (epizoda)

„Dobré ráno, Brno - Kdes celou noc bylo? - Říkaly mi hlasy - Žes mně opustilo“. Když jsem si v jednom z předešlých komentářů posteskl, že první série skončila prakticky nejslabším dílem, tak rozloučení s tou druhou (a dost možná s celým projektem) bylo víc než důstojné. Jak byla celá řada o poznání slabší té předcházející, osmá epizoda pár tonoucích z vody vytáhla.

Její tělo (2023)

Tělo Natalie Germani (mimochodem poklona za její odvahu) není žádnou Jennou Jameson, ale ani ušmudlanou šlápotou z Karlova náměstí. Když vezmeme v potaz, že šlo o celovečerní debut, tak z toho vyšla docela slušná Little Caprice.

Jak přežít svého muže (2023)

Já docela i chápu, že Jana Bernášková není Hřebíčková, Polívková nebo třeba Aňa Geislerová a každá hlavní role v celovečerním filmu je pro ni, tak jako pro většinu tuzemských hereček, trochu darem z nebes, ale přece není peklo, aby brala úplně všechno. Aha teď koukám, že scénář byl napsaný podle ní napsané knihy a režisérem byl její manžel………tak teď to dává alespoň trochu smysl. Tak hlavně, že jsou děti zdravé :D :D : D

Redeem Team: Návrat Dream Teamu (2022)

Sice typická „júúúúesej, júúúúesej, júúúúesej, júúúúesej“ propagačka, které patriotismus kouká ze všech kapes a kde už jenom chybělo, aby ve finále srazili na kolena věčného nepřítele z Ruska, ale jinak super dokumentární jednohubka. Žádné zbytečné natahování do víc epizod, mluví ti, kteří k tomu mají co nejvíc říct (i když je možná škoda prostor nedostali méně známí hráči z tehdejšího týmu), dobře zvolené ústřední momenty a téma, které samo o sobě utáhne vlakovou soupravu i bez Kobe Bryanta nebo LeBrona Jamese. Všiml jsem si, že si podlesní dobou Netflix docela ujíždí na basketbale, což není vůbec na škodu.

Hráčky (2024)

Zbytečná romantická komedie o čtyřicátnících pro čtyřicátníky….kde se o romantice nedá ani moc mluvit a o humoru už vůbec ne. Takové to, zbylo mi něco z kapesného. Půjdeme si koupit ledovou tříšť nebo natočíme film?

Kosmonaut z Čech (2024)

Ani Sandlerovka, ani sci-fi…….zdejší hodnotící Malarkey to nazval existenciálním dramatem……já možná vesmírnou halucinací. O co víc vizuálně skromná o to hlubší artová meditace, kterou bude řadový Netlix divák těžkou kousat. Sandler vynikající, Hanuš znepokojující, vesmír hluboký, vztahy komplikované, české reálie atraktivní…..a přece s točí.

Hranice lásky (2022)

Když začnete kácet v lese, nesmíte se divit létajícím třískám. Kostrbatá výpověď o současných vztahových trendech, která u mne spíš testovala hranice pozornosti. Možná slušně zahrané, ale rozhodně špatně odvyprávěné……i když určitou osobnost, která současným tuzemským filmům chybí, upřít nejde.

Vánoční ulička (2023)

Eddie Murphy ještě občas umí ve vážnější poloze vystrčit růžky (Jmenuju se Dolemite, Pan Church), ale jako topový komik, tak tyhle časy už jsou zaváty tunami sněhu. Vánoční ulička není ani vstupenka zpět mezi hollywoodskou elitu, ani vhodný navnazovač vánoční atmosféry a vlastně nakonec ani dobrý film. Zápletka ještě dejme tomu, ale zbytek strašně nesympatický. Navíc samozřejmě podle současného tlačeného trendu „I Karel IV musí být Afroameričan“. A tak jediné kvůli čemu  po Vánoční uličce štěkne alespoň jeden pes z deseti je právě jméno Eddie Murphy, který je na rozdíl od těch všech Norbitů a zamilovaných profesorů zde docela snesitelný. Jinak je mi líto.

Hořící keř (2013) (TV film)

Palach bez Palacha aneb HBO Česká republika zapaluje tím, že sama hoří. Dobová a svým způsobem vlastně i edukativní série, která se prioritně nevěnuje samotnému studentovi, ale událostem po jeho sebevražedném činu. Je vidět, že nad tím scénárista seděl, že režisérka přemýšlela, že HBO nepoužilo horkou jehlu….prostě bylo vynaloženo úsilí, které si dané téma zasloužilo. Další kapitolou jsou herci…. na jedničku všichni a Táňa Pauhofová (ukázala, že není jenom ozdobou hloupých romantických komedií, ale stěžejní herečkou své generace) za jedničku s hvězdičkou. Všechno si sedlo a jak zapálená sirka na benzín (já vím, hloupí vtip) a teď si úplně nevzpomínám, jestli se podobnému tématu věnoval zdařilejší tuzemský film nebo seriál. Tak už opravdu není co víc, než poděkovat za v našich končinách nadstandartní zážitek.

Obchoďák Sedmé nebe (2015) (seriál)

Komediální seriálek, který na první pohled působí ušmudlaným dojmem „koupeno za pár haléřů, aby bylo co vysílat v době, kdy se stejnak nikdo nekouká“. Laciné vtípky céčkových herců a jejich za vlasy přitažených postav. No, ale přece jenom šest roků, přes sto epizod….to asi nebude úplně náhoda. Dáte šanci a najednou zjistíte, že jste se pousmál a že čekáte, co zase vyvede tenhle a pronese támhleta a najednou běží třetí série a vy jste součástí disfunkční rodiny, za kterou by jste dal ruku na špalek.Komediální seriálek, který na první pohled působí ušmudlaným dojmem „koupeno za pár haléřů, aby bylo co vysílat v době, kdy se stejnak nikdo nekouká“. Laciné vtípky céčkových herců a jejich za vlasy přitažených postav. No, ale přece jenom šest roků, přes sto epizod….to asi nebude úplně náhoda. Dáte šanci a najednou zjistíte, že jste se pousmál a že čekáte, co zase vyvede tenhle a pronese támhleta a najednou běží třetí série a vy jste součástí disfunkční rodiny, za kterou by jste dal ruku na špalek.