Poslední představení (2020) (seriál)

Víte, proč se jako o největším hráči všech dob nikdy nebude mluvit o LeBronu Jamesovi? Je to přece historicky vůbec nejlepší střelec! Proč se nebude mluvit o Kareem Abdul-Jabbarovi, o Kobe Bryantovi, o Larry Birdovi, Doktoru J, „Magic“ Johnsonovi, Oscaru Robertsonovi, Karl Maloneovi nebo Wiltu Chamberlainovi? Víte, proč tomu tak je? Nevíte? Tak tady máte jasnou odpověď!!!!

Dobré ráno, Brno! - Epizoda 1 (2024) (epizoda)

I když mi zakončení první série nepřišlo důstojné laťce nastavené předešlými díly, Brno to nezabalilo a k potěše diváka obnovuje své ranní vysílání. Obnovuje ho bez vegetujícího Jana Kolaříka. Obnovuje ho s nevýrazným Vojtěchem Hrabákem (bohužel podobné seriály těží hodně z postav). Obnovuje ho na základech, které byly postaveny rok před tím.

Alois Nebel (2011)

Rozhodně svou formou zaznamenání hodný počin, ale na mne jako diváka až moc artový. V pointě jednoduchý sudetský příběh se mi ztrácí v retoskopické technologii a vlastně i v neschopnosti ho pořádně odvyprávět. Řekl bych, že v tomto případě měla ambice delší nohy, než samotný výsledek.

Bratři (2023)

„Nemáme to za pár, ale za tři - já, ty, my, jsme bratři“. Padouch nebo hrdina?.....sám nemám zcela vyhraněný názor, ale o to tady vůbec nejde…..nebo by alespoň nemělo jít! Převést na filmová plátna tento příběh byl závazek, který doposavad tuzemská kinematografie měla……a za mne proběhlo splacení dluhu více než uspokojivě. Zápletka, která by uspěla i v hollywoodském blockbusteru, dobře zvolení herci (začínám mít pro Hese s Nedbalem slabost), tíživost doby….všechno to tam je. Možná jenom škoda, že scénář víc nemyslel na zbylou trojici (Paumer, Švéda, Janata) a vynechal některé podstatné události (především ty sporné), bez kterých zůstala rekonstrukce neúplnou. Kandidatura na nejlepší cizojazyčný film v rámci Oscarů….to úplně nevím….ale jinak jsem jako divák víc než spokojen.

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Nekonvenční tvůrce Tim Burton a jeho takřka hororová poudačka o tom, kterak Freddie Mercury nalíčený za žabáka, aniž by se nad tím někdo pozastavil, téměř sprovodil několik dětí z tohoto světa. Burton jako filmař na jedničku (to je známá věc), ale kdybych měl diváku dychtícím po rodinné nenáročné zábavě radit, řekl bych mu, ať si téměř dvacet let počká na Kingova Wonku.

Krematorium - Strejda Jirka (2024) (epizoda)

Divadlo Mír si žije na vlastní planetě……..tak to prostě je…..ale, že ta planeta je pro mne prakticky neobyvatelná, s tím zatím žádný z jejich počinů (čest výjimce sKORO NA mizině) nedokázal moc udělat. Nemám ve zvyku stahovat kalhoty, když brod ještě není ani vidět, ale po zhlédnutí první epizody jsem nabyl přesvědčení, které se téměř rovná jistotě, že společnou řeč opět nenajdeme.

Wonka (2023)

Až na Umpa-lumpu Hugha Granta (nevím, ale přišel mi nějaký divný) a generické písničky, které se vám nedostanou do hlavy tak, že si je budete ještě týden notovat, zábavná záležitost. Sice nejsem zrovna fanoušek čokolády z žirafího mléka, ale jinak byl Wonka hravý, barevný, magický…..celá rodina spokojená. Navíc dokázal navodil správnou předvánoční atmosféru (a to jsem ho vyděl na konci ledna :D). Kdybych měl ještě něco pochválit, tak výběr Timothée Chalameta….mladý Wonka mu seděl, jak klobouk na jeho hlavě. Shrnul bych to asi tak, že Paul King, ač vyučený na zcela jiném druhu zábavy (myšleno seriál Mighty Boosh), podobné taškařice umí, což dokázal již v předešlém Paddingtonovi.

Malá velká liga (2023) (seriál)

Tak určitě jako ty tři hvězdy nechám. Jak už jsem napsal v recenzi první epizody, lepší něž se všední den po večerech trápit například s doktorem Mázlem a jemu podobnými. Každopádně se pořád bavíme o produktu jedné z našich komerčních televizí a tak je z toho odér nekonečné telenovely cítit, i když minutáž celé Malé velké ligy nepřesahuje tu týdenní například Ulice. Navíc není moc kde brát a tak se, scénáristé kteří téměř úplně ignorují vedlejší postavy, každým dalším dílem víc a víc motají v začarovaném kruhu. Ale bylo to jenom osm krátkých poločasů, při kterých nedošlo k vážnějšímu zranění žádného z hráčů, rozhodčích ni fanoušků a tak sláva vítězům, čest poraženým a jde se dál.

Burácení (2015)

Marně přemýšlím, co nám chtěl Adolf Zika svým Burácením sdělit. Že je v duši ortodoxním motorkářem? Že v mládí poslouchal Zazdili nám WC!! od Huberta Macháně. Že natočit celovečerní film může i skladník ze šroubárny? Netuším!!! Každopádně po profesní stránce jde o prázdninový projekt studenta druhého ročníku na FAMU.

Big Brother (2023) (pořad)

Asi už je třeba se smířit s tím, že euforii z fenoménu podobných reality-show zavál sníh desítek zim. A to říkám jako člověk, který si první řady Vyvolených nahrával na videorekordér (ano, pamatuji VHS kazety), když zrovna neměl čas zhlédnout nový díl. Podíval jsem se na kousek první epizody, abych měl podvědomí o soutěžících, každopádně hned po prvních minutách mi bylo jasné, že my kamarádi nebudeme. Sem tam jsem ještě mrknul, co je nového a kdo vilu opustil, ale to je tak všechno. Jestli tohle má být nějaké zrcadlo naší současné společnosti, tak děkuji, nechci a jdu se raději proběhnout do lesa.