Ať žije nebožtík (1935)

Geniální komik Hugo Haas ve mé oblíbené roli, která mu myslím i vzhledem ke skutečnému životu prostě sedla.Perfektní hudební doprovod a hlavně chudák jeho pes:)

Trainspotting (1996)

Měl jsem na vybranou a vybral jsem si život. Naprosto ojedinělý film, jehož úhel pohledu je tím, co ho dělá výjimečným.

Bourneovo ultimátum (2007)

Zpracování skvělé, po technické stránce nelze nic vytknout. Hudební doprovod zůstal víceméně stejný za což ode mě tvůrci sklízí chválu. Sice mi to nepřirostlo tolik ke srdci jako TIB, ale přesto perfektní. Jedinou výtku mám k aranžmá titulkové písně Extreme ways, která předělávku utrpěla. Přišlo mi divné, že nejsem schopna film analyzovat a vylovit z mysli nějaké kladné či negativní postřehy, a tímpádem sem měla podezření, jestli s filmem není něco špatně... A pak mi to došlo. Ničeho sem si nevšimla, protože jsem byla David Webb v kůži Jasona Bournea a neměla sem přece při všech těch honičkách na velký uvažování čas;-) A tak by to mělo ve filmu být.

Tenkrát v Americe (1984)

Je to ode mě trochu drzost, takhle hodnotit, když jde o dílo velikánů světové kinematografie, ale rozhodně lepší než z pokrytectví dát plnej počet.Po technický stránce tomu těžko lze něco vytknout. Navození dobové atmosféry, kostýmy, kamera, všechno perfektní. První negativní věc, která mi chvílema silně vadila(kupodivu nejde o délku) byla hudba. No jo Morricone, moc pěkný, ale proč mi přišlo, že to hrálo do špatnýho filmu? Hudba byla tak strašně sentimentální, že by se to hodilo spíš k milostnýmu příběhu, co bylo nejhorší a za to si můžu sama, že jen jsem při té hudbě pouzavřela oko, viděla jsem Jeremy Ironse jak v autě kličkuje po silnici s rukama od krve a Lolitinou sponkou v ruce. Mé hodnocení však zakládám na tom, že se mi nelíbilo zpracování. Do nikoho sem se nedokázala vžít a vycházím od toho s rozpaky. Nevím proč, ale strašně mi to připomíná mladší věc Průvodce k rozpoznání tvých svatých, že by se někdo nechal inspirovat...Moc mě to mrzí, že tenhle film nezaujal, ani když jsem měla nulová očekávání. Nechávám však prostor tomu, že bych pro tenhle film mohla dozrát.

Requiem za sen (2000)

Skvěle vystavěný děj. Nejdřív se zdá, že se nic neděje a najednou nabere spád a co se zdálo celkem normální najednou letí do průšvihu, tak rychle, že si nestihnou postižení uvědomovat. Po Trainspottingu nejlépe podaný pohled na toto téma. A k tomu naprosto dechberoucí hudební motiv.

Amélie z Montmartru (2001)

Naprosto srdeční záležitost, nedá se to popisovat.Prostě se na to podíváš a pozmění ti to navždy pohled na svět nebo to odsoudíš jako blbost.