3 sezóny v pekle (2009)

Nemůžu si pomoct, film mě uhranul. Možná za to může Kryštof, možná téma, ale zařazuji ho mezi oblíbené. Asi není tolik se vymykající, jak byl uváděn. Přesto je svěží a má charisma a o to mi u filmu jde především.

Protektor (2009)

Už jen z toho důvodu, jakým převratem film ve vodách současné české kinematografie je, musím dát plný počet. Existují důvody ke kritice, zvlášť určitě díky pojetí filmu, ale hudba i kamera a střih jsou perfektní, opravdu se na to pěkně dívá. Plus konečně pořádná role pro Marka Daniela, zasloužil by si ji ale dřív.

Krvavý diamant (2006)

Jistě existují důvody proč nehodnotit tak vysoko, určitá předvídatelnost, někde se příliš tlačí na pilu a no prostě, když vidíte DiCapria, jak běží a kulky se mu vyhýbají, můžete si říct, že je to zas americká klasika, bílý hrdina zachraňuje zaostalou zemi. Ale myslím, že z právě tohoto pohledu, kdy se střetává bída tamního lidu s ,,kulturou" bílého, penězmi a neustálou konzumencí zdrojů čehokoli, kdekoli žijícího světa, vzdáleného těmto problémům, je to docela taktně pojaté. Nad momenty, kdy si říkám:,,Trochu pokrytecký, když my točíme filmy o tom, co se tam děje a většina z nás to nevědomky podporuje nebo je nám to jedno." pak převažují momenty, kdy si říkám: ,,Alespoň takhle se může člověk dovědět, že někde není něco v pořádku a začne se trochu zajímat, proč se tak děje." A klasicky za všim jsou prachy. Shrnuji tedy, že film stojí za zhlédnutí, Leo na starý kolena bude asi opradvu dobrej herec a Jennifer Connely, tu sem byla ráda, že sem ji po delší době někde viděla. PS: Hudba mohla být lepší. ale téma zvládli zpracovat slušně.

Big Lebowski (1998)

Někdy mám pocit, že určitá malá skupina filmů, které shlédnu, ode mě vyžaduje větší nároky na vybavení mý hlavy, asi by to chtělo kodek, kterej to přenese do mý hlavy ve stejný podobě, jak to tvůrce filmu zamýšlel podat. Poslední dobou mívám ale zlá tušení, že tím kodekem můžou být jedině návykové látky. A mám rovněž pocit, že kdybych u toho filmu papkala zelený koláčky, určitě by se mi moc líbil. Takhle mi to navzdory bravurním hereckým výkonům nepřišlo ani zajímvé, ani vtipné.Škoda...

Naděje (1963)

I po tom co Rudolf Hrušínský přibral na váze je tady vidět, že má stále určité charizma. Nedovedu si představit nikoho, kdo by se pro tuhle roli líp hodil. O Haně Hegerové jsem netušila, že je nejen dobrá zpěvačka, ale i herečka.

Odpolední láska (1957)

To že nemá film ,,plný počet" neznamená, že nestojí za to shlédnout. Přesně to platí o tomto filmu, který ačkoli celkem volně plynoucí a nepříliš dechberoucí je přesto příjemně sledovatelný, roztomilý a závěrem vrhne slzy do očí. Audrey je roztomilá tak jak má být, Gary Cooper šarmantní gentleman a Paříž je prostě Paříž, víc nepotřebujete vědět. Rozhodně tomu dávám přednost před Funny Face.

Čas sluhů (1989)

Ta ženská to věděla. Že, když se chce, všechno jde. Bohužel jen ten způsob jakým to prováděla je horrorový. Chýlková si tu roli asi musela užít, člověka tak skrz na skrz prohnilýho herec nehraje každý den. Jasně, některý věci jsou tam navíc, proto ta hvězda dolů, zvlášť třeba postava Evy Holubové a pak to stranické prostředí, který by mohlo tvořit zas jiný film.

Píseň pro Rudolfa III. (1967) (seriál)

Můj nejoblíbenější původní český seriál. Mohli by se od něj učit všechny ty současné paskvily, co vznikají. Taky minimum prostředků, ale co s tim v rudolfovi dovedli udělat.

Dexter (2006) (seriál)

Jeden kamarád mi Dextera doporučil a já na to: hm kriminálky a děsivý věci, to neni pro mě. Ze zvědavosti jsem se podívala na první díl. Nebylo to úplně špatný, ale nezaujalo to příliš. A pak si říkám, co tomu dát šanci...No neměla sem to dělat, teď ve volných chvílích nedělám nic jinýho než sleduju a sleduju. Takže bacha na Dextera, je děsně návykovej a úžasnej. Miluju ty temné struny na které svým charakterem a úžasně charismatickým hlasem Dex hraje.

Vánice (1962)

Kupodivu docela dobře zvládnutý film. Překvapil mě neuvěřitelně depresivním dojmem při slednování, holt soudruzi věděli jak na hororrově skučící vichr.