Přizdis*áči (2011)

Jedna z nejlešpích sprostých komedií co jsem kdy viděl.

Miluj souseda svého (2014)

Asi jsem blázen ale Bill Murray je božan. Mě se to prostě líbilo. Bavil jsem se, smál jsem se a brečel jsem. Nečekal jsem nic moc a proto jsem překvapen jak moc se mi to líbilo. Takový mix Gran Torina a Santa je úchyl.

Muži, ženy a děti (2014)

Mám Jasona Reitmana rád. Dokonce strašně rád. Poslední film (Prodloužený víkend) už byl slabší a nebýt na měkko a kdybych tolik nemiloval Kate Winslet, tak bych film pohanil mnohem víc a hodnocení by bylo slabší. Ale tento nejnovější film už je na mě moc. Velké problémy součastnosti a vélké rodiné pravdy. Lidské odcizení, porno, kyberbezpečnost, dospívání, bulímie a podobné neveselé věci. Herci hrají dobře snad všichni. Ano, i Adam Sandler umí hrát. Celý děj je moc rozplizlý, ambiciozní a ve výsledků plitký a nezajímavý. Podle mě, si měl režisér vybrat pouze jeden příběh a více ho rozvít.

71 (2014)

Pro mě asi nejlepší film který jsem viděl v Karlových Varech. Film je takové adrenalinové drama ze Severního Irska z asi nejhoršího období tamnějšího konfliktu. Ústřední postava je nezkušený vojáček Gary Hook v podaní Jacka O'Connella, kterého všichni asi znají jako Jamese Cooka ze seriálu Skins se při běžná akci odpojí od své jednotky a ocitne se tak na horké půdě. Film dobře ukazuje "krásy" Belfastu a zákulisí tamějšího konfliktu. Kličkuje mezi kamarádskými protestanty a nenáviděnými katolíky. Ve filmu jde krásně vidět, přístup obyvatel a hlavně malých dětí k britským vojáků. Výborná je kamera, která přináší Garyho pocity přímo před nos. Jak už tak bývá, válka je špatná. Film je sice působiví, ale určitě nebyl tak drahý. Tento film by mohl sloužit jako inspirace českým filmařům. Doufám, že režisér brzo zplodí nový film. Určitě doporučuji

Co jsme komu udělali? (2014)

Je strašně krásny pocit vidět inteligentní komedii bez fekál humoru a idiotských postav. Myslím, že problematika multikuturalismu je nejen ve Francii velké téma. Typičtí francouzští rodiče mají čtyři dcery. Chtěli čtyři bíle, úspěšně, katolické zeťe. Místo toho se jejich dcery vdají za muslima, žida a asijata. Tatínek je od pohledu typický konzervativec a dle jeho hlášek i mírný homofob. Jejich poslední naděje, je nejmladší dcera. No, a co se nestane ? Dcera si chce vzít černocha. Ve filmu jde vidět, že tatínek to nese těžko, a jeho přerod na chápavého otce a tchána je velice pozvolný. Jde zde vidět nejen odpor bílé rodiny k té druhé, ale i naopak, kdy rodiče (opět hlavně tatínek) černého chlapce nechtějí, aby si vzal bílou holku. Je zde mnoho narážek na stereotypy na jednotlivé národy a náboženství ale i na samotnou Francii a jejich koloniální minulost. Jedna z nejlepších scén filmu je když Žid, Muslim a Číňan, kteří se nenávidí staví sněhuláka. Dopadne to tak, že sněhulák má šikmé oči, vousy a na hlavě jarmulku. Já na komedie moc nekoukám, ale myslím si, že tohle je nejlepší komedie roku 2014 co jsem já viděl, což není zas tak velká pochvala, protože na moc jich nekoukám. Film je ale opravdu super a nelze ho jinak než doporučit.

Blízko od sebe (2013)

Film je postavený na hereckých výkonech hereckých superstár. Všichni se předhánějí v tom, kdo bude víc zdrchaný a vnitřně rozervaný. Všem se to daří, všichni hrají naprosto fantastický. Je to takový souboj kdo urve Oscara. Velká rozvětvená rodina se sjede domů. Otec alkoholik co se opije a utopí, matka rakovinou sežraná troska, která je závislá na lécích a děti jsou banda psychotiků. Taková rodina se sjede uprostřed amerických plání, v domě, kde i andulky umírají horkem. Když se tak sejdou tak si začnou říkat takové ty, velké pravdy. To způsobí, že se na sebe všichni naštvou a sejdou se nejspíš až na pohřbu své matky. Ve filmu je vše. Od rakoviny po incest. Film je postaven hlavně na dialozích, a tak je vlastně jedno, co se děje na plátně. Mě by stačilo, jenom poslouchat co si říkají. Jde silně vidět, že je to podle divadelní hry, ale mě to vůbec nevadí. Proto nelze než smeknout a doporučit všem.

O koních a lidech (2013)

Na Islandu žijí nejen divní koně, ale i divní lidé. Základním vybavení každého islandského domorodce je výborný dalekohled. Hlavní zdejší zábavou je totiž vzájemné šmírování. Island je volná krajina beze stromů a tudíž jde všude vidět. Ať se hnete kamkoliv, tak ostatní vás sledují. To je jejich jediná zábava. Proto, když se vám stane nějaká trapárná, jako třeba když sedíte na svém divném koni, přiběhne druhý divný kůň a začne souložit s tím na kterým sedíte. To všichni okolo a mají z toho srandu. Jelikož jsou islandší domorodci divní, tak když přijedete domů, tak neuděláte nic jiného než , že svého koně zastřelíte. Lidé se zde scházejí asi jenom na pohřbech a podobných příležitostech, jinak sedí u domu a pozorují okolí. Naštěstí se scházejí často, jelikož pohřby se konají celkem často. Není se čemu divit, že na Islandu žije málo lidí. Smrt čeká na Islandu totiž za každým rohem. Pokud jste islandský alkoholik, tak neváháte naskočit na koně, doplavat s ním po moři k ruské lodi a koupit tam alkohol divného původu. Poté naskočíte na koně a plavete zpět. Pokud tuto cestu za pokladem přežijete, tak vás zabije alkohol, protože neumíte rusky a nevíte, že se musí zředit. Pokud neumřete nebo neoslepnete po ruském alkoholu, tak můžete dostát drátem do oka při přestříhávání drátů, kterým si ohrazuje pozemek váš soused. Při projížďce po islandské krajině můžete také vidět zemřít domorodce například po tom co nasednou na svůj oldschool traktůrek a rajzují s ním po horách a občas s traktůrkem sjedou z útesu. Pokud se vydáte na výlet po Islandu, tak je třeba být obezřetným. Pokud pojedete s ostatními domorodci, tak se připravte, že vám kdykoliv ujedou a zůstanete samy. Až začne sněžit a mrznou, tak jedinou šancí jak přežít je zabít svého koně. Vykuchat ho, a schovat se v něm. Něco jako když Han Solo zachránil Luka Skywalkera, tím, že ho narval do mrtvého tantaua. Prostě Island je drsná země plná divných lidí. Jestli měl tento film vylepšit pověst Islanďanům, o kterých si každý myslí, že jsou to zamlklí podivíni, kteří od rána do večera jedí smradlavé ovčí hlavy, tak se to filmu nepovedlo.

Džihád masem (2011) (studentský film)

Zajímavý námět ale nějak jsem nepochopil jeho smysl. Nevím jestli to mělo být pouze o boji pro výstavbě mešity nebo o islámu jako celku. Já vůbec nevím o co tam šlo. Možná by neškodilo na začátku shrnout co je to sdružení Antimešita atd. Ten protest tlačenkou a slivovicí mě opravdu zaujal. Škoda, že se mu tam více nevěnují. Nevím jestli se něco uskutečnilo nebo ne. Asi více souvislostí pochopí přímo lidé z Hradce. Tudíž výborný nápad a bohužel mě to nic moc nedalo, ale budu jenom rád když autorka natočí něco dalšího :-)

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Měl jsem velká očekávání a bohužel nebyla úplně naplněna. Strašně jsem se těšil a nakonec byl na mě film strašně dlouhý. Je strašně moc inspirovaný Forrestem Gumpem. Stoletý stařík který je na pomezí debility a génia. Celý film nás provází flashbacky do jeho mládí. To je velký problém. Jsou to pouze na sebe nenavazující příběhy. Jsou plné černého humoru a člověk se opravdu zasměje ale stačilo by je vidět jako samostatný příběhy. Nevím co na to říct dál, už mám koupenou knihu a doufám, že se v knize dozvím další příběhy a snad budou na sebe navazovat nějak a vyvíjet se. Nicméně pořád je to nadprůměrný film. Hlavně to spojení senility, debility, geniality s černým humorem je naprosto výborný. I postava komisaře který po něm pátrá má svoje kouzlo :-) Tudíž beru to jako doporučení k přečtení knihy ale film taky doporučuji.

Kandidát (2013)

Začnu tím dobrým protože toho moc není. Nemůžu si vzpomenout na vizuálně lepší český nebo slovenský film. Nebál bych se to přirovnat k nějaký západoevropským nebo americkým filmům. Výborná kamera, barvy, zvuk, muzika prostě všechno. Technicky opravdu na vysoké úrovni. Bohužel u zvuku jsou naprosto špatně dialogy. V hodně scén nejde skoro rozumět co postavy říkají. Navíc dabing jedné z hlavních postav kterou hraje Marek Majeský je příšerný. To byla asi největší chyba. Ač je film technicky na výši, tak scénář je strašný. Nevím jestli to blbě nastříhali nebo za to může pouze scénář ale ten film je pekelně špatný jako třeba film Kájínek a podobné a jemu podobné pokusy. Takže celkově nic moc.