• Pohádka

V říši Stříbrného lva (1965)

Tak i zde šly zahlédnout hezky udržované silnice, hlavně v závěrečné scéně. Mne už to moc nebavilo, ale zase to nebylo na odpad. Jinak je zde tatéž chybička co všude předtím, postav se míhají tak rychle, že není čas se s nimi nějak blíže poznat. Ne, že by mi to až tak vadilo.

Divokým Kurdistánem (1965)

Tak zase jsem se občas zasmál. Jak jsem zmínil v komentu předchozího filmu, dočetl jsem včera celý cyklus a musím konstatovat, že tedy je v tom hezký guláš. Ale zasmál jsem se a desítka je za ten modýlek balónu, do kterého dali figurku v bleděmodrém oděvu, aniž kdo takový v balónu byl.  30 %

Mrazivá past (2021)

Tak už je to tady zase. Z plátna se na diváka valí nesmysl za nesmyslem, ale on to žere i s navijákem. Žral jsem to i já a sežral naprosto celé až po závěrečné titulky. Nebýt těch nesmyslů, dal bych klidně plný počet, protože to byl bezvadný napínák a já se bavil v jednom kuse, od začátku až do konce. Vynikající oddechovka. 90 %.

Žut (1964)

Bohužel jsem před chvílí opět dočetl celý cyklus "Ve stínu padišáha". Tenhle filmový paskvil je děs běs. Ale ani kdybych nesrovnával, tohle nemá šanci u mne uspět. Možná kdyby tam nenacpali ty baby, tak bych dal o něco více. Takto dávám dvacet, protože prostě nemohu dát odpad, ale také proto, že jsem se těm nesmyslům ve filmu a rádoby humoru občas hodně křenil.

Pozor, je ozbrojen! (1984) (TV film)

Za mne jednoznačně kladný ohlas. Dějově to pěkně sype, nikde to nedrhne a autor se dokonce vyhnul obyklým psychostudiím. Za to má u mne velké plus. A hned nato také mínus. POZOR SPOILER: On si totiž na konci filmu položil těžké dilema a předložil jej divákům. Ale protože si sám nevěděl rady, tak to celé hodil právě na diváka. Což je podraz a za to dvacet procent dolů. Ale protože jsem se bavil a občas i dost chechtal, dávám celkem šedesátku.

Doktor Kyklop (1940)

Tak triky na úrovni své doby, to je jasné. Většinou všechno zadní projekce. Dějově to však mělo celkem spád a nedá se říci, že by tu bylo nějaké velké hlucho. Bohužel, triky se časem ohleděly, takže to ztratilo takové to kouzlo. Přesto mohu snímeček k pobavení doporučit.  50 %

Štědrý den bratří Mánesů (1981) (TV film) odpad!

Když pominu stupiditu příběhu jako takového, nepřenesu se přes styl podání. Jediné co je tu hezké je vánoční hudba, ale ta to nemůže sama vytáhnout. Navíc, pustit kapra zpátky do vody jej odsuzuje k pomalé a trýznivé smrti. Za mne je tohle celé naprosto k ničemu.

Pohár za první poločas (1972) (TV film) odpad!

Tak tohle mohlo bavit jen fotbalové fandy a nadšence, a i o tom s úspěchem dost pochybuji. Pan Tříska byl výborný, ale celé to nestálo za nic. Prakticky polovina snímku se řve a hádá. Ona to asi měla být nějaká odborná psychoanalýza, nebo něco tomu vzdáleně podobného. Takže nic pro mne.

The Cyclops (1957)

No, s mimikou kyklopa si dali trikaři práci. Jinak však jde o dost primitivní film, hlavně dějově. Ale co, kdypak se tak zasměji u horroru. Takže dám klidně i tu čtyřicítku. A pominu fakt, že se tu moc nepovedla ani ta zadní projekce. Ale přesto, dalo se na to dívat.

Meandr (2020)

Film, u kterého je třeba si pár maličkostí domyslet. Sympatická Gaia tomu dodává šmrnc a dělá z toho perfektní podívanou. Místy je to docela i nervák. Já měl tu výhodu, že jsem na film narazil jen náhodou, takže jsem netušil do čeho lezu. Proto tu pro mne bylo překvapení za překvapením. Dal bych plný počet, ale desítku musím odečíst za postavu té malé holky. Veškeré scény s ní kazily celý film. Naštěstí jich tam zase tak hodně nebylo. 90 %.