Akta X - Film (1998)

Přestože jsem ze seriálu viděl asi jen dva díly (a moc mě nebavily), film se mi docela líbil. Pár detailů mi musel vysvětlit kamarád - nadšenec, ale to základní se snad pochopit dalo -a mě stačí, když se u filmu dobře bavím a je na co se dívat a hezkých scén je tu dost.

Air Force One (1997)

Slušní herci (bez Forda bych se na to asi nedíval), pěkná hudba (Jerry), ale s tím patosem se to nesmí zase tak přehánět, ke konci už jsem se vyloženě smál na místech, kde bych se smát neměl.

Agent WC 40 (1996)

Mám rád tento žánr, ale tady jsem se zasmál jen zřídka. Spíše než o snahu pobavit šlo tvůrcům o poznávací test. Filmů jsem sice poznal dost, ale to nestačí.

Agent v sukni (2000) odpad!

Spíše než odpad je to hnus. Zastřelte někdo toho debilního Lawrence, nebo bude dál točit podobné hnusné hity. S tím človíčkem se mi nelíbil žádný film, ale tento je vrcholně odporný.

Aféra Thomase Crowna (1999)

Spíše než o vynikající film jde o příjemný film - dobře jsem se bavil, líbili se mi oba hlavní představitelé. Dostala mě závěrečná pointa.

Addamsova rodina 2 (1993)

Ještě o trošičku lepší než první díl, tentokrát je o něco více vidět výborná Ricciová.

Addamsova rodina (1991)

Krásně stylizované, černý humor je opravdu vtipný a ne jen cynický nebo krutý jako v některých současných filmech. A výborní herci v čele Juliou

Studený jak kámen (1991)

Ještě že se z Boswortha nestala akční hvězda, jak mu někteří v době uvedení tohoto filmu prorokovali. Klasicky stupidní mlátící film. Co tam proboha dělá Henriksen?

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Vtipné úvodní titulky ve stylu Růžových panterů, přesná hudba a dobré herecké výkony - hlavně Walken, ale i Leo. Oblíbené scény: hodina francouzštiny.

Schindlerův seznam (1993)

Geniální. Výborný Fiennes (proč nedostal Oscara místo Jonese v Uprchlíkovi?!) a Kingsley. Ale hlavně je genialita filmu dána režisérem - mistrovské a náročné komponování některých scén je dechberoucí: likvidace krakowského ghetta (červená holčička), scény z Osvětimi, scény selekcí. Některé scény mám potíže i dnes dokoukat. I ta tak kritizovaná závěrečná scéna se dá přežít i když si ji mohl Steve odpustit.