Útěk do divočiny (2007)

Takže krásná hudba, překrásná příroda, výborný Emile Hirsch. (Podle fotky v knize vybrán opravdu kongeniálně.) Ale. Snad největší pravdu filmu vysloví Vince Vaughn, nejsympatičtější postava filmu. Až tam dojdeš, co tam budeš dělat? Až do očí bijící je, jak sympatické jsou vlastně všechny postavy, se kterými se během své cesty Chris setkává. O to nesmyslnější je jeho pohrdání lidmi a touha po samotě. Idolem Christophera byl Jack London, ale ten by nad ním asi vrtěl hlavou. Postavy Jacka Londona prochází Aljaškou, zažívají dobrodružství a také umírají, ale vždy to má nějaký smysl a účel. To co podnikl Christopher bylo zcela bezúčelné. Kdyby něco takového udělal můj bratr nebo syn, nenáviděla bych jej, sebe, i tu Aljašku, která za nic nemůže. Závěrečné zmoudření přišlo pozdě a nezkušenost a přecenění vlastních sil stálo mladý život a stálo hodně moc bolesti. Toto ovšem není problém filmu. Ten je natočený dobře.

Nebezpečná rychlost (1994)

Že je to dobrý film, alespoň z mého hlediska, poznám podle toho, že kdykoliv běží v televizi, přitáhne si mě, i když původně nechci.Neumím se na něj přestat dívat.I když nemám ráda Sandru Bullock, i když nemám v podstatě ráda ani žánr akčních filmů.

Milionář z chatrče (2008)

Na tento film jsem se těšila, ale zároveň jsem měla obavu, že budu zklamaná po všech těch nadšených ohlasech. A ani vlastně nevím, jestli jsem zklamaná nebo ne. Ale rozhodně mě nedostal v kině do kolen jako Sunshine. Měla jsem pocit, že sleduju dva filmy a ten jeden vidět chci a druhý ne. Ten první byl příběh úžasných dětí z chatrčí, o kterých jsem chtěla vědět víc než jsem se dozvěděla a mrzelo mě, že tak brzy vyrostly a dost mě vytáčel ten druhý o milionáři. Vždycky, když se příběh vrátil do soutěže, která nebyla ani napínavá, ani zábavná, tak mě to mrzelo. Možná mohl Boyle natočit filmy dva a ten druhý mohl být muzikál, protože závěrečné titulky byly skvělé, ale zase jako z jiného filmu. Špatné to nebylo, ale příběh Benjamina Buttona, kterému mnozí vytýkali chladnost, se mě dotkl citově víc.

Sex, lži a video (1989)

Abych pravdu řekla, při sledování tohoto vztahově konverzačního filmu jsem nebyla v úplně nejlepší kondici (po pravdě řečeno jsem na chvíli usnula), ale přesto musím uznat, že byl skvěle natočený a originální. I když jsem Andie MacDowell nikdy moc nemusela, v tomto filmu tvoří s Jamesem Spaderem jednu z nejsympatičtějších dvojic, které jsem viděla. A vyznění filmu? Pro mě hlavně v tom, že sex je pro některé lidi důležitý, jen když pro ně důležitý člověk, se kterým ho provozují.

Ukradené Vánoce (1993)

No ano, moc pěkná pohádka, hlavně pro dospělé, kteří umí snít jako Tim Burton. Originální a snově krásné. Ale o dost víc na mě zapůsobila Mrtvá nevěsta, tu považuji za jeden ze svých vůbec nejoblíbenějších filmů. Viděla jsem ji první a myslela jsem, že Noční můra bude ještě lepší, ale pro mě není.

My Fair Lady (1964)

Tak jsem zase po čase viděla tenhle muzikál. A zase znova mi zlepšil náladu o 300 procent. Vždycky jsem ze všech pohádek měla nejradši tu o Popelce. Krásné písničky, krásné kostýmy, obzvášť na dostizích v Ascottu.. A samozřejmě kouzelná Audrey. Film s čestným místem v mé desítce.

Kandahár (2001)

Už dlouho se odhodlávám ke svému prvnímu komentáři a nevím proč moje volba padla právě na tuto afgánskou road movie. Snad proto, že v průběhu filmu jsem si napřed říkala: Je velmi těžké být v této zemi malá holčička, protože panenky nejsou, čím se zdají být. Po chvíli zase: je moc těžké být ženou, která nemá jméno. Ale je zároveň těžké být chlapcem, který sice do školy chodit může, ale jediné co tam zažije je vymývání mozku. Ke konci samozřejmě člověk zjistí, že je těžké být kýmkoli. A hlavně - proč ti lidé pořád válčí, když v této zemi vůbec nic není? Jen z nenávisti. Právě tím, že film nic neřeší, jen ukazuje, je poměrně silný.

Připoutejte se, prosím! (1980)

Nemůžu si pomoct, ale tahle parodie mi přijde hodně vtipná :-). Abych pravdu řekla, sukuju se u ní jako to letadlo na plakátě. Některé gagy jsou slabší, ale jiné to zase vynahradí na celé čáře. Tohle je prostě KOMEDIE. A to je co? No to je takový film, u kterého se lidé smějí. Ale to je teď vedlejší.

Hříšný tanec (1987)

Tak jako Enšpígl i já dnes 16.9.2009 přidávám jednu hvězdičku pro Patricka, protože jsem film viděla už tolikrát, že proč bych se na něj asi pořád dívala, kdyby se mi nelíbil! Takže nebudu snob. Jo, krásný film, Patricku, díky. V tomto filmu se cítím jako někde, kde jsem už byla stokrát na prázdninách. Nejkrásnější vyznání - He´s like the wind...

Ostrov (2005)

Tak možná myšlenka nebyla špatná a mohl to být dobrý film. Ale nebyl. Ať si říká kdo chce co chce. Jednak tam byly strašně nelogické záležitosti, ale to by mi tak nevadilo.Sci-fi. Ale vždycky, když mě něco zaujalo, nějaká zajímavá souvislost nebo vztah, Michael Bay to svou režií absolutně zabil. Podle mě škoda dobrého, zmrveného nápadu. Ale vzhledem ke zdejšímu skvělému hodnocení jsem s tímhle názorem asi dost osamocená. Canakjo dík.