Déjà vu (1990)

Skvělá polsko-ruská parodie na americké gangsterské filmy a drsné bezchybné gangstery. Jerzy Stuhr předvádí ještě lepší výkon, než v Sexmisi. Skvělé gagy, např. ukované srp a kladivo, natáčení filmu Křižník Potěkin, návštěva hřbitova apod.

Duch (1990)

Je to až kýčovitý doják, který nehorázným způsobem hraje na divákovy city. Ale mě naprosto dostal a z kina jsem odcházel se staženým hrdlem a málem i se slzama v očích. Já, kterého nedojme skoro nic.

Útěk do Mexika (1994)

Oproti originálu je to znatelně slabší, hlavně po herecké stránce. Baldwin a Basingerová se svým předchůdcům ani náhodou nedokážou vyrovnat.

Chyťte ho! (1995)

Zábavný náhled o zákulisních praktik hollywoodských producentů a jejich intrik. Jedna z nejlepších rolí Johna Travolty.

Geronimo (1993)

Docela zdařilý western, i když se z tématu o legendárním Geronimovi dalo určitě vytěžit ještě více, než nám tady tvůrci předvádějí. Walter Hill ale přece jen není typický westernový režisér.

Germinal (1993)

Výborné drama o zoufalých poměrech mezi horníky koncem 19. století. Špičkové herecké výkony spolu s kvalitně napsaných scénářem dělají z tohoto snímku nadstandartní podívanou především pro náročnější diváky.

Král džungle (1997)

Prostoduchá komedie s jediným cílem - pobavit diváka, pokud možno za každou cenu. Tady se ale tvůrci ještě nesnížili k totálním oplzlostem ani úplným infantilitám, takže se jim podařilo udržet film v mezích koukatelnosti pro drtivou většinu diváků.

Četník a četnice (1982)

Poslední "četníkovina" se už moc nepovedla. Myslím, že celá série měla skončit o jeden či dva díly dříve a ještě by si uchovala jistou "noblesu". Takhle ale celkový dojem trochu utrpěl. Humor už je křečovitý a skoro bych řekl násilný. Občas do očí bije trapnost scén nebo dialogů, sem tam se sice ještě blýskne malý dobrý vtípek, ale to je asi tak vše. Díky bohu, že nenatočili ještě další díl.

Četník a mimozemšťané (1979)

Četnické komedie z přelomu 70. a 80. let už neměly ten původní náboj, kterým oplývaly jejich předchůdkyně. Byla to sice stále legrace, ale už se projevoval menší dostatek tvůrčí invence. Ono také nelze donekonečna těžit z De Funesových "ksichtů", nebo hlášek typu "Sem se mi dívejte!".

Četník ze Saint Tropez (1964)

V 70. letech patřily "četnické" komedie k tomu nejlepšímu, co se u nás promítalo. Dneska už je jejich humor trochu vybledlý a ohraný, ale přesto ještě dokážou pobavit další diváky z mladších generací. Já se u nich spíše jen shovívavě usmívám, i když se přiznám, že dabing F.Filipovského je stále nakažlivý.