• Krátkometrážní

Insider: Muž, který věděl příliš mnoho (1999)

Jo! Tohle je M.Mann jak ho znám a jak ho mám rád. Po zhlédnutí Insidera jsem úplně zapoměl na rozhořčení, které ve mně vyvolali Public Enemies. Al Pacino & R. Crowe bez debat - výteční, jako vždy. Hudba v podání Lisy Gerard rovněž neměla chybu. Námět svým způsobem připomínal Nothing But the Truth, takže bych si dovolil použít stejná slova. Insider je precizní drama, vyvolávající spousty zajímavých otázek a v tomto případě dokonce otázek, které se opírají o skutečný příběh. I když jsem se po celou dobu stopáže ani chvilku nenudil, nemám TEN '' čistý '' , stoprocentní pocit 95%.

Doghouse (2009)

Tohle je tak stupidní, až je to vtipný. Slušná zombie - parodie plná trapně legračních dialogů .... len škoda, že jsem si to nenechal na další '' Čakovickou Be(´)čku '' 60%.

Veřejní nepřátelé (2009)

Ojojoj.... Michael Mann je jeden z mých nejoblíbenějších režisérů a i když jsem nikdy pana Deppa ani Balea nemusel, byl jsem plný očekávání, jak se s tímhle zajímavým námětem poperou. Gangsterky mám velice rád a tyhle '' starý časy '' tuplem, tak jak je sakra možný, že jsem se 140 minut NUDIL ? Byl jsem až šokovanej, kolikrát jsem chtěl film vypnout. Na druhou stranu si hvězdu zaslouží perfektní hudba a důstojné zakončení. Pro mě zatím největší zklamání roku a nemůžu uvěřit, že tohle režíroval ten samý člověk, co má na svědomí několik mých oblíbených filmů 35%.

Orphan (2009)

Obrovská slabost pro Veru pro mě byla hlavním lákadlem a pravda, nelitoval jsem. Sympatické obsazení ( hlavní záporačka byla prostě boží :), svižná režie ( ani chvilinka nudy ) a úderná hudba - to vše dotvářelo onu mrazivou, k prasknutí napjatou atmosféru, kterou máme u thrilleru tak rádi. Proč jsem nehodnotil plným počtem ? Ono, když musíte promítání nečekaně přerušit a pustit si poslední ( nejnapínavější ) půlhodinku s 3 - hodinovým spožděním... zkrátka valná většina atmosféry je fuč a Vám zbydou akorát '' oči pro pláč '' :). I tak je to ale čistých 80% a já doufám, že si někdy příště v klidu zhlédnu celou stopáž bez narušení a těch pět tam prostě pošlu.

Bláznovství (2008)

Při sledování jsem si nemohl nevzpomenout na Weeds a to ze dvou důvodů. Prvním je očividně dealerství marihuany a druhým důvodem jsou jednoznačně komediálně - dramatické scény, které se výborně a hlavně nenásilně prolínají. Asi je jasné, kdo byl tahounem filmu a není jím nikdo jiný, než skvělý Ben Kingsley. V tomhle případě bych viděl jediné mínus a to délku stopáže - o něco kratší stopáž = úbytek '' zbytečných '' scén = procenta hore :) Takhle je to za 70%.

12 kol (2009)

Áchjo... Nečekal jsem žádnej hereckej koncert, ale tohle ? Jen další akční vykrádačka skvělých filmů jako Die Hard: With a Vengeance , nebo Metro a co hůř - s vyloženě otravným hlavním ''hrdinou'' alias kamenným ksichtem. Připočtěte trapný hlášky a dostanete 12 nekonečně dlouhých kol, po jejihž absolvování nemůžu dát víc než 30%.

Spin (2005)

Super námět :)

Mlha (2007)

Wow, tak to byla opravdu síla... Do Mlhy se mi kdovíjak nechtělo ( netušim proč, režisérovy počiny jako Green Mile, The i Shawshank Redemption, The mě totálně odrovnaly ), ale málem jsem si nechal ujít tenhle výbornej ( spíš než horor ) Sci-Fi - Thriller. Po celou dobu promítání jsem tam neustále tlačil 4 hvězdy, ale i já jsem zůstal při závěrečných titulkách takřka nehybný a to se sakra počítá... Rovněž musim smeknout před herečkou, která svou postavu zahrála prostě dokonale ( jinak se to říct nedá ) a tou není nikdo jiný, než Marcii Gay Harden 90%.