• Fantasy

Doctor Strange - bonusový prodloužený IMAX trailer (2016)

Já myslím, že by si místní komentátoři měli napřed přečíst originální název a pak hodnotit. Taky bych od filmových nadšenců čekal, že už dávno znají dementní přejmenovávání rukama českých distributorů - příkladů je nepočítaně, ale jeden mluvící za vše: film "Not Another Teen Movie" má "český" název "Bulšit" a NE NEPŘEPSAL jsem se, opravdu se "š"....

Power Rangers: Strážci vesmíru (2017)

Zasadni problem: nekdo (pravdepodobne producenti) donutili tvurce nacpat neco, co ma mit 3 filmy do 124minut - Avengers ma nekolik dilu + prequely na kazdou postavu a tady se to proste snazi stihout za 2 hodiny. *OVSEM* i pres to je to dobre zpracovane - pekne efekty, relativne dobre zahrane, akorat to proste cele ma tempo old-schooloveho dilu klasickeho serialu Mighty Morphin' Power Rangers. 75% :)

Čára (2019)

Nenechte se zmást komentářema, je tam i lehké drama, není to vyloženě komedie jako taková, v rámci žánru super - odcejpá to, dobře zahrané, cílené spíše na novější generace :) Nejlepší film všech dob to asi nebude, protože to v tomto žánru teenagerských komedií o vztazích a problémech dané generace ani udělat nejde. Každopádně to tady všichni velice podceňují... takze docela ciste 4* , 5* bych dal kdyby to melo pokracovani, coz nema, tj na tom konci mohli trošku zapracovat :)

Plážový povaleč (2019)

Kdo po shlédnutí tohodle filmu nabyl dojmu, že je to jenom drogová jízda, kde se absolutně nic neděje, ten by si měl film pustit ještě jednou :) Pokud i pak nabude takového dojmu, potom na to bohužel buď nemá kapacity nebo to není jeho šálek kávy. Chlast, drogy a party jsou totiž jenom pozadí hlavní scenérie s propracovaným příběhem, vývojem postavy a krásných momentů :) Pokud dokážete ocenit filmy ze série Grindhouse od Tarantina & Rodrigeze nebo The Big Lebowski, pak je toto film pro (V)vás :)

Superman (1993) (seriál)

@VŠICHNI - PROČ HO NEPOZNAJÍ KDYŽ SI JENOM SUNDÁ BRÝLE A UČEŠE VLASY DOZADU? ...odpověď lze naleznout v seriálu Supergirl - zde se říká, že vlastně nikdo nevěří tomu, že by takový úžasňák byl zrovna ten zakřiklý týpek z kanclu - kdyby si ti lidi tu možnost připustili, tak by si samozřejmě hned všimli, že je to on :-) Teď k samotnému tomuto seriálu - je to dobová (uvědomte si, že to začínalo 1993) klasika, která sice má takové polovičaté "efekty" ale i přesto je to velmi koukatelné - obvykle se nenudíte - proto si myslím, že si to zaslouží 50%.

Babysitter's Black Book (2015) (TV film)

@borsalino K tomu proč ho zavřeli - v USA sice jsou různé hranice od 16 (nevím jestli někde i od 15), jenomže, to je jenom pro "zamilované" a jenom v nějakém rozsahu let od sebe. Navíc je tu zde jedna absurdita amerického práva - sex který je sice dobrovolný - a dokonce i když ta mladší osoba už ho s jinou mladší osobou mít může - tak i přesto všechno, jenom protože ta mladší osoba prostě ještě není "úplně" plnoletá tak se takový akt bere jako znásilnění od osoby starší... Ano je to absurdní, ale to je prostě USA... Pozor na to, u nás jsou některé podobné zákony pro sex 15-18, obzvláště co se týká odměny za tuto činnost - mladiství nesmí dostat ani nepeněžní výhodu za sex s osobou starší - u nás se ale toto a obdobné jiné zákony bere jako "kažení" mládeže, USA tam šuplo rovnou znásilnění... (typicky známé případy, kdy učitelku sbalí žák/žáci, ono se to provalí a jediným viníkem je úča, a s chlapců jsou strašní zneužití chudáčci, i když to v reálu mohlo být naopak)...

Vlčí mládě (2011) (seriál)

Je to velmi dobře koukatelné, protože příběh stále něčím táhne a jsou zde poměrně netradiční nadpřirozené postavy a vůbec jejich pojetí. Efekty byly ze začátku trošku trapné, i když ne zas moc, ale jednak se postupně zlepšují a hlavně jich přibývá. V prvních 2 sériích byl taky špatný výběr hlavní ženské postavy a jejího otce - poměrně nesympatická herečka, která ani hrát moc neumí. Ve 3. sérii se toto ale napraví příchod neskutečně pěkné asiatky (jak svým vzhledem tak i něčím jiným, ale to nebudu prozrazovat). Na to, že má seriál v názvu TEEN, není úplně vypatlaný, je prostě jenom hozený do sociální skupiny teenagerů a mladých lidí a jejich problémů (ale skutečně to NEJSOU problémy typu "dostala sem to") ... Má dost zajímavých postav, zajímavý příběh a i nějakou tu psychologickou hloubku... Od 3. série to (nejen kvůli asiatce) dostává pořádné grády, i nesympatický otec se stává sympatyčtější. 1. & 2. série 75% od 3. 80-85%

Hozier: Take Me to Church (2013) (hudební videoklip)

Ten klip je náhodou super :) (I když některé záběry mohly být udělány lépe - proto ne 5*) Ano i gayové se mají rádi xD (Já gay teda nejsem, ale každý ať má rád koho chce), a zas tak moc "teplý" ten klip teda není... nutno uznat, že písnička je o vztahu muž-žena, ale de tam spíš o jakousi kontroverzi toho, co hlásá církev a jak ti dva žijí a jak se chovají - takže ten klip rozhodně není vůbec mimo, ale bohužel je třeba a) rozumět textu b) zapnout mozek, což chápu, že už je pro některé zhýčkalé ČSFD uživatele problém ... Písnička jako taková je super jak textově tak především hudebně :) ♪♫ @Movie Gourmet Ona to právě není moc náboženská písnička tak jak se to asi snažíš chápat ty podle "Take me to church"... Řeší se tam spíš cirkev/kostel a kontroverzní chování vůči ní...

Pečený sněhulák (2014) (pořad)

S dily to jde dokopce zkopce - ale ty, ktere se vydari stoji opravdu za to! :) a zda se mi, ze cim novejsi dily, tim jsou prumerne kvalitnejsi :) , Kamera a zpracovani je nekompromisne dobre udelane. Tedy vseho vsudy 60-80%

Světová invaze (2011)

Je to tocene trosku stylem Disctrict 9. Ale jsou tam i staticke zabery, nejenom z rucni kamery. Film rozhodne zabavi, neustale jsou nejake prekvapeni, vypjate situace a cele to odcejpa. Je to takova ukazka prubehu vojenske akce - ale pokud hledate pribeh - neni tu. Je to "jen" skutecne hodne dobre zpracovane zachyceni vojenske akce. 4 * si to nezaslouzi. ale min jak 3 * taky urcite ne :) Jo a pokud tam nekdo necitil silne momenty - at si zajde k psychologovi - ztraci lidsky cit.