• Thriller

Rammstein: Völkerball (2006) (koncert)

Zapínam koncert. Jemne si pridávam zvuk, ešte kúsok a potom tomu nahodím poriadne grády.... Úžasný koncert vynikajúcej kapely s brilantnou šou s vynikajúcou ohnivou šou a originálnymi kostýmmi. Rammstein proste nemôže sklamať.

Zkažená úča (2011)

Poznáte ten pocit keď od filmu vlastne veľa neočakávate, ale napriek tomu vás milo prekvapí? Tak toto je jeden z nich. Pretože Cameron Diaz je neuveriteľná mrcha a zároveň ju aj cez to dokážeme chápať a mať radi. No veď ktorá ženská nemá doma pokladničku kde hádže drobné aby si mohla vylepšiť svoje prsia? Ty? A že ich nepotrebuješ? Nevadí, pri sledovaní tohto filmu má aj tak každý o zábavu postarané.

Nebezpečná kořist (2011)

Dynamický akčný film z francúzskej produkcie, ktorý milo prekvapil nielen príbehom, ale aj vynikajúcim obsadením. Určite musím vyzdvihnúť jednoduchosť a zároveň šikovnosť a obratnosť režiséra pri akčných scénach. Po dlhšom čase konečne dobrý film tohto žánru, ktorý môžem len a len odporučiť.

Expozitura (2009) (seriál)

Prečo prave 5 hviezdičiek? Lebo Expozitura je niečím novým a zároveň má v sebe niečo chladné a temné čím ma tento seriál priťahuje. Nie je to žiadne vyšetrovanie na spôsob CSI, kde forenzná veda a techniky dokážu vždy dokonale odhaliť skutočného páchateľa a predhodiť ho spravodlivosti. Je to pohľad človeka na svet, ktorý v ňom má problém nájsť čo i len kúsok krásy a vidí v ňom len korupciu, aféry, vraždy a všetok ten zločin a hnus čo sa v reálnom živote skrýva pred našimi pohľadmi. Určite musím vyzdvihnúť vykreslenie postáv a zároveň ich vzťahov čo dodáva seriálu určitý náboj, ktorým si ma Expozitura určite podmanila.

Californication (2007) (seriál)

Niekto by možno povedal, že v tomto seriáli nejde o nič viacej, len o sex. No v skutočnosti, keď sa na Californication lepšie podívate, uvidíte neľahký osud hlavného hrdinu, ktorý sa snaží naspäť získať svoju rodinu. Nakoniec však neúspech a sklamanie zaháňa množstvom alkoholu, drog a žien, ktoré ho dostávajú do ešte väčších sračiek, z ktorých ho asi ako jediný dokáže ešte do väčšieho prúseru zahňať už len jeho plešatý kamarát Charlie Runkle. Ten to so svojou trpaslicou tiež nemá o nič ľahšie a tak spolu s Hankom sa stávajú pohromou pre celé LA...Vynikajúce a pikantné hlášky s množstvom tvrdých výrazov vynikajúco odľahčujú tento seriál, pri ktorom by citlivejšiemu človeku neraz padla nejaká tá slza nad niekedy menej či viac spravodlivým a zároveň krutým osudom Hanka Moodyho. Veď ako povedala jeho dcéra Becca „on nie je až tak zlý“. Nie, on nie je až tak zlý. Hank a jeho celý seriál sú priam geniálny.

Cliffhanger (1993)

Jeden z najlepších Stalloneho filmov aký bol vôbec natočený. Čo viac dodať? Určite, že sa jedná o pôsobivý príbeh, kde sa hlavný hrdina obviňuje z nehody uprostred nádherných hôr, za ktorú rozhodne nemohol a po niekoľkých mesiacoch strávených v meste sa vracia späť po svoju priateľku aby si ju odviedol do mesta. Zhoda náhod ho však privedie priamo na nehostinné a zasnežené skaly, kde Sly predvádza v boji s nebezpečným protivníkom vynikajúce herecké výkony a kde pohľad na ne ma nemohol nechať chladným.

127 hodin (2010)

Určite je to film, ktorý ponúkol dosť zaujímavý príbeh a na ktorý som sa veľmi tešil. Nanešťastie som bol po jeho zhliadnutí dosť sklamaný aj napriek tomu, že mám s hlavným hrdinom spoločné záujmy. Na jednej strane ponúkol režisér pohľad na nádhernú prírodu (zábery na jazero na dne úžľabiny), no namiesto nekonečných pasáží, kde náš hrdina blúznil, by som privítal skôr nejaké spomienky z jeho predchádzajúcich ciest, čo by mohlo dodať filmu trošku dobrodružnejší charakter.

Tři dny ke svobodě (2010)

Zaujímavá kriminálka, ktorú som tiež videl vo francúzskom podaní a v kvalite určite nezaostala, aj keď zatknutie hlavnej hrdinky na mňa zapôsobilo dosť prekvapivo a možno tam chýbalo pár záberov aby začiatok v očiach diváka nepôsobil tak chaoticky. Avšak kvalitné herecké výkony a ešte lepší príbeh prevalcoval u mňa ďalšie pochybnosti o kvalitách tohto filmu a prepracovaný plán úteku pred zaslepenou spravodlivosťou som si mohol vychutnať až do konca.

Rallye smrti 2 (2010)

Po vynikajúcej jednotke s Jasonom Stathamom som nečakal, že si bez neho môže pokračovanie, ktoré sa vracia na začiatok a rozpráva príbeh vzniku pretekov a legendy s menom Frankenstein, udržať vysokú kvalitu plnú akcie. Preto pri sledovaní som si každú minútu s pôžitkom vychutnával všetko čo mi režisér pred obrazovku naservíroval a hltal to plnými dúškami a určite by som nepohrdol ani pokračovaním.