Strom života (2011)

Náročné, skutečně velmi náročné, prostě Terrence Malick! Perfektní záběry, propracované detaily každičkého kousíčku filmu, emoční prožitky nevyjímaje, jen na tom ději Malick opět šetří. Pro mě "Tree of life" představuje Vesmírnou odyseu 2. Sledujete snímek, režísér v něm projíždí svými vlastními pocity, nitrem, svědomím, aniž by Vám naznačil, kde se zrovna nacházíte a vy musíte přemýšlet, co přesně tahle část znamená. Pak se zničehonic ocitnete na planetě dinosaurů a nemáte ani ponětí, jak jste se tam dostali a co je to za podobenství, Kubrick by musel mít radost. Dívatelné to určitě je, ale pro komerčního diváka nedoporučuji, možná tak před spaním. "ENJOY IT!!!"

Černobílý svět (2011)

Kdo by to byl řekl, že film, ve kterém nehraje muž významnou roli může být tak dobrý? (s výjimkou zapřísáhlých feministek?) Já tedy rozhodně ne, zvláště pokud si vzpomenu, jak málo skvělých filmů existuje pouze s mužskými herci! (ty jsou ale válečné)! Opravdu jsem se na něj nechtěl dívat a má chuť shlédnout tento snímeček se ještě více snížila poté, co mé oko vidělo katastrofální Děti moje . Avšak možná právě i proto se mi "The Help" velice líbil! Mám velkou slabost pro historii a děj se odehrává v 60. - 70. letech na americkém Jihu! Pro mě skvělá kulisa, velmi příjemně strávené odpoledne a nelituji žádné minuty, kterou jsem filmu věnoval, na rozdíl od toho braku s Clooneym. Rovněž bych chtěl říci, jsem viděl všechny favority na letošního oscara a jestli tohle nebude soška za nejlepší počin loňského roku, tak už vážně nevím, kdo v té akademii sedí. Faktem je, že "The help" je minimálně o dvě třídy lepší, zajímavější a zábavnější, než všechno ostatní, co jsem měl možnost vidět. (snad s výjimkou "Iron lady") Přece jenom úplné dokonalosti ale ždibíček chyběl, 4,4!!! "ENJOY IT!!!"

Železná lady (2011)

Po přečtení komentářů jsem od "Iron lady" mnoho nečekal a výsledkem je u mě milé překvapení, které mi částečně vynahradilo zklamání ze snímku J. Edgar . Přestože souhlasím s většinou uživatelů, že by snímku neškodilo ubrat pasáže ze současnosti a naopak přidat více těch z politicky aktivních let tak musím říci, že ty politické pasáže jsou natolik dobré, že tuto chybu "iron lady" odpouštím. Příchod do parlamentu a válka o Faklandy mi utkví v paměti na hodně dlouho. Ostré a jasné "sink it!" je nezapomenutelné stejně tak, jako vždy precizní výkon Meryl Streep. Doporučuji všem pustit si skutečný projev Margareth Thatcherové z dolní sněmovny, abyste zjistili, že mezi Thatcherovou a její adaptací od Meryl Streep mnoho rozdílu není. Snímeček tedy má nějakou tu kaňku na kráse, rozhodně ale stojí za to!!! "ENJOY IT!!!"

J. Edgar (2011)

Nechtěl jsem opakovat komentáře uživatelů, kteří film hodnotili přede mnou, ale musím říci, že s nimi veskrze souhlasím. Pro mě rovněž bohužel spíše zklamání, které je přiznávám dáno z velké části tím, jak moc a jak dlouho jsem se na snímek těšil. Ačkoli potenciál filmu o zakladateli FBI, jehož se obávali i američtí prezidenti, byl vysoký a troufám si říci, že se blížil svou zajímavostí námětu "JFK", zůstal zde z velké části nenaplněn. Téměř nic mi z něj nezůstalo v paměti. Obávám se rovněž, že Leo za "J. Edgara" svou první zlatou sošku od akademie nezíská, ačkoli o jejich úsudku po některých nedávných rozhodnutích, nemám valného mínění. Snímku prostě chybí náboj, nemá atmosféru, scénář je nijaký a místy i chaotický, výprava slabá a hudba rozhodně ne nezapomenutelná. Hodnotím tedy jako slabší průměr s ohledem k tomu, že politických filmů není příliš mnoho a jen si pro sebe říkám, zda-li kvalita snímku náhodou nesouvisí s tím, že měl Edgar nějakou složku i na Clinta! "ENJOY IT!!!"

Andělé (1994) odpad!

"Angels in the Outfield" mi odpověděli na otázku, zda existuje vůbec ještě něco horšího než seriózní sportovní film. Existuje, je to sportovní scifi film. Děj ubohý a humor mu svou kvalitou zdárně sekunduje. Tohle mě prostě nebaví a absolutně mě nemůže oslovit, na druhou stranu věřím tomu, že existují lidé, kterým se to může líbit. Pro mě je ovšem tento snímek zcela ukázkovým prototypem "odpadu"! "ENJOY IT!!!"

Válečný kůň (2011)

Po katastrofálním úvodu se "war horse" přeci jenom přehoupne do průměru! Na začátku jsem opravdu nemohl uvěřit, že Steven takovou trapárnu vůbec mohl režírovat a pokud by to pokračovalo stejně dál, měl bych velký problém se na snímek dodívat do konce. Vše se změní až s příchodem I. světové války. Film konečně dostává atmosféru, která mu do té doby chybí. Scény a dialogy už nejsou tak neskutečně strojené a vtipné jako na začátku a vy pomalu začínáte zapomínat na ten nepovedený úvod. Ani tak ale nejde o nic mimořádného a absence "war horse" ve shlédnutých filmech rozhodně není ničím, za co by se člověk musel stydět! "ENJOY IT!!!"

Góóól! (2005)

Tak tohle byla vyložená snůžka bullshitů!! Přetrpět snímek až do konce chce opravdu velkou dávku odvahy! Už jen ta nereálnost toho, že by "straky" porazily kluky z Anfieldu a navíc se z trestňáku trefil nějaký nováček, je opravdu k smíchu. Film mě dále utvrdil v tom, že prostě začínám skutečně nenávidět sportovní kousky. Možná je to tím, že jsem velkým fanouškem Premier league, a tak velice těžko nesu její zprofanování ve sračkách podobného typu. Rovněž nemám rád, když ve s snímcích hrají slavní sportovci. Mají dělat to, co umí - sportovat! Hlavně nemluvit a proboha neplést se do filmu. Nepopsatelné pachuti na jazyku a neskutečného znechucení v duši se jen tak nezbavím. Dvěma slovy "hrůza, hrůz!" "ENJOY IT!!!"

Moneyball (2011)

Brutálně skvělý film, který v sobě nemá snad žádné klišé! Vůbec to není o týmu, který je vlivem naprosté novinky na počátku zcela ve sračkách, postupně se zlepšuje, aby nakonec dokázal to, co nikdo před ním! A to se mi na tomto snímku líbilo opravdu nejvíc, že se prostě nic neopakuje, nic jsem předtím nikde jinde neviděl, prostě naprosto odlišný od jiných sportovních filmů, to prostě musím ocenit! Kdo nepochopil moji ironii, tak na ní musím asi ještě přeci jenom zapracovat! Nuda, nuda, šeď, nic nového, stále se opakující koncept už mi prostě nemá absolutně co nabídnout, pro mě naprostá ztráta času, kterou nedokázal zachránit ani Brad Pitt! Přesto, "ENJOY IT!!!"

Nebezpečná metoda (2011)

Netušil jsem na co jdu, a tak jsem byl nakonec mile překvapen. Pouze se znalostí jména tohoto snímku jsem se vypravil do kina, abych zjistil, že jde o příběh "psychoanalýzy"! Na úvod nesmím zapomenout zmínit skvělý výkon Keiry, naprosto úžasně zahrála bláznivou pacientku, až mi z toho bylo trochu i špatně a jen jsem doufal, že takto to dál pokračovat nebude, naštěstí nepokračovalo. Vigo v roli Freuda naprosto splnil mé představy o tomto "velkém" muži světové vědy, takhle nějak jsem si pana Freunda vždy představoval. Celkově příběhu a zvratů ve filmu příliš mnoho nebylo, přesto mě snímek až na pár zdlouhavě protahovaných okamžiků, nenudil. Už jen symbolika pokroku v úvodu přijíždějícího kočáru a v závěru odjíždějícího automobilu na mě silně zapůsobila. Závěrem musím říci, že jsem od filmu mnoho neočekával a o vývoji psychoanalýzy jsem toho mnoho nevěděl. Nyní se těším, až si o tom něco přečtu! "ENJOY IT!!!"

John Adams (2008) (seriál)

Luxury! Luxury!!! Nemohu ani, kdybych se snažil, najít lepší slovo! Unikátní seriál o životě 2. amerického prezidenta téměř zcela jistě nesnese žádné srovnání. Vždyť kde jinde byste našli v jednom seriálu takové velikány jako George Washingtona, Benjamin Franklina, Johna Quincy Adamse, James Madisona, Alexander Hamiltona či pro mě nejcenějšího Thomas Jeffersona v tak perfektním zpracování. Tento seriálový skvost sice neobsahuje téměř žádné násilí, ale kvalitu rozhodně má! Přestože se odehrává téměř výlučně na politické a diplomatické úrovni, tak mě opravdu nenudil ani jedinou vteřinku. Užil jsem si ho od začátku do konce, všech 7 hodin stejně a na konci jsem dokonce měl na kahánku. A Abigail, Abigail, no....abyste to pochopili, musíte to vidět! Naprosto nekomerční dílo, které opravdu stojí za tot! "ENJOY IT!!!"