Bažina (2006)

I přes obsazení Whitakera a Anwarové a snahu lekat diváky každou prkotinou mě to po prvních deseti minutách přestalo bavit a pak jsem jen koukal na hodiny a odpočítával minuty do konce.

Za mořem (2004)

Taková šaráda, na emotivnější životopisné snímky v lecčem ztrácí, ale díky působivým hudebním číslům jak ze starých muzikálů a dobrým hereckým výkonům jde o příjemnou podívanou. Například milostné tokání Darina a Sandry Dee (kouzelná Kate Bosworth) mě potěšilo. Pohodová show

Krvavá hostina (2005)

Film nepřináší nic jiného, než co slibuje název – krvavou hostinu. Nepřehlednost některých scén ho trochu sráží, ale i tak se mezi záplavou rutinních béček může zařadit ke slušnému průměru. Mohl by přijít k chuti těm příznivcům žánru, kteří své steaky rádi pěkně krvavé

Izolace (2006)

Nic světoborného, ale tvůrci se jízdy ve vyjetých žánrových kolejích zhostily poměrně šikovně. Atmosféra osciluje mezi lehkým úsměvem a brutálním dramatem a vytváří tak trochu jiný zážitek. Docela povedený britský mix

Hazard (2006)

Normálka – 50%, celkem obyčejný film, jeden z takových těch na jedno podívání. Některé části filmu jsou docela poutavé, zejména ty, v nichž hraje Forest Whitaker a ty s Kim Basinger, ale ostatní mě dvakrát zajímavé nepřišli. Prostě několik nudnějších míst a jinak zhruba průměr. Přestože mé hodnocení není velké, vidět se Hazard určitě dá.

První sníh (2006)

Příliš volné tempo vyprávění, konvenčně natočeno a bez většího nápadu + Piper Perabo ve velmi nevýrazné roli.

Něco nového (2006)

Příjemná malá romance. Patří k těm, které si své diváky získávají samy. Středobodem je krásná černoška Kenya s rasovými předsudky a hromadou dalších vad, nafoukaná, vystresovaná, nevyrovnaná, předpojatá a trochu hysterická, ale stejnak naprosto úžasná. A takováto fajnová dívka je možná i docela blízko nás, možná ji jenom míjíme, ale neměli bychom jí přehlédnout. Tak už přestaňte číst tyhle kydy a zvedněte oči. Vidíte ji?

Voják (2006)

Blbina, milovníkům akčních klasik 80. let se příliš nezavděčí. Primitivní scénář na úrovni dnešních video filmů zbytečně přeplněný sebe zesměšňujícími replikami a mimika hlavního hrdiny zaseknutá na jediném výrazu. Zbývá snad pár explozivních scén, z kterých kdyby filmaři udělali několik videoklipů a zbytek zahodili do koše, udělali by lépe.

Uneseni (2006)

Komorní boj skupinky lidí proti tvorům z jiné planety. Trochu to připomínalo Znamení. Jenže málo propracované, nepřesvědčivé, vizuálně na nízké úrovni a celkově strašně málo profesionální. Takže až na dvě, tři scény není o co stát, rozhodně mě to nevystrašilo ani nepobavilo.

Krvavá sklizeň (2007)

Tak Hilary Swank mě po dlouhé době vytáhla do kina a zklamaný jsem se rozhodně nevracel. Pěkný horor, voda proměněná v krev, dobytek zachvácený morem a lid vředy, na zem se snesly roje kobylek, z blesků šlehal oheň a já se nenudil, sledoval jsem, jak se tahle sympatická bojovnice se vším vypořádává a jak příběh i přes drobné nedostatky a přílišné plácání se ve snech a vidinách dospěl k celkem zajímavému závěru. Mě se to líbilo a v noci jsem z toho měl zlé sny.