Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Upřímně lituji ty děti, protože poslouchat takovou dobu historky svých rodičů je otravné.

Code Geass: Hangjaku no Lelouch - R2 (2008) (série)

Je možné se zamilovat do symbolu, do smyšleného charakteru, do animované postavy? Pokud jste šílený jako já, pak je možné všechno! Opravdu jsem se zamilovala do Leloucha a všech jeho činů, které vedly k mým slzám, ale i k úsměvu. Jeho honba za milejším světem si mě získala natolik, že už několik nocí usínám s myšlenkami na něj. Code geass mi opravdu způsobilo neskutečný bordel v hlavě, ale vůbec za to nemůžou chyby ani nelogičnosti (které se tam jistě najdou, jenže já nejsem detailista), ale prostě příběh, který si získá diváka (ale hlavně divačku). Po první sérii jsem si nechtěla připustit, že by se všechno točilo kolem vzájemné lásky (protože nejsem takový romantik, na prvním místě chci vidět akci, když se jedná o mecha stroje), ale opravdu i přes všechno dění je tohle základní prvek, který se mě natolik získal. Mám jednoduše slabost pro spojení války a lásky, takže se není čemu, že mě geass pohltil a ani mi to nemusel Lelouch přikazovat. PS: Do teď nevím, jak se mám postavit ke konci? :o( … Další krůček v anime!

Sněžní přátelé (2008)

Stačil jediný pohled do těch nádherných modrých očí a Verunce se podlomili kolena. Všichni pánové prominou, ale žádný nemá takový pohled jako hlavní hrdina Shasty, kterým není nikdo jiný než pes, štěňátko hááskyho :o) Přiznávám, že díky němu a jeho hereckým kolegům, tedy dalším 5 štěňátkům zlatých retrívrů, jde celé objektivní hodnocení (které stejně nikdy nedodržuji) stranou, páč nedokážu takovým roztomiloučkým pejsánkům dát špatné hodnocení. Nebýt kolegy Kajdy, který se na to semnou díval, bych oslintala celou obrazovku, popřípadě bych ji láskou snědla (a to by se mu jistě nelíbilo, protože patřila jemu). Takže pokud máte v plánu si Sněžné přátele pustit, měla bych Vás varovat, pokud se chystáte mi je hanit, umím velice dobře hrát pejska a můj kousací stisk je vražedný! :o) Sněžní přátelé jsou další z řady samoúčelných rodinných komedií, kde nezáleží na ničem jiným, než že všechno dobře dopadlo.

Čepel smrti (2009) odpad!

První český slasher mě a mým společníkům vnukl nápad. Natočit druhý český slasher! Vezme si mobilní telefon, záporákovi nasadíme masku medvídka Pú, do ruky mu dáma blikající džedájův meč, obětím dáme pod tričko kečup (ve sklenici), takže až je bude propichovat, udělá to kůl krev a bolestiví křik nahradíme pískotem mončičáků. Takže vznikne jeden z nejlepší slasherů vůbec a Čepel smrti se může (pro)bodnout!

Rottweiler (2004)

Oscara za nejlepší herečku ve vedlejší roli získává http://www.youtube.com/watch?v=hlSfvcbCeHw&feature=player_embedded Oscara za nejlepší vizuální efekty získává http://www.youtube.com/watch?v=hlSfvcbCeHw&feature=player_embedded Oscara za nejlepší zvuk získává http://www.youtube.com/watch?v=hlSfvcbCeHw&feature=player_embedded Oscara za nejlepší střih získává http://www.youtube.com/watch?v=hlSfvcbCeHw&feature=player_embedded Oscara za nejlepší krátký film získává http://www.youtube.com/watch?v=hlSfvcbCeHw&feature=player_embedded .. Takže Rottweiler bohužel zůstal v boudičce a Slepička získala všechna ocenění :o)

Bad Taste - Vesmírní kanibalové (1987)

Kam se hrabe Butlerův zadek proti sexy zadečkům vesmírných kanibalů? Kam se hrabe maminčina kuchyně proti kuchyni vesmírných kanibalů? Kam se hrabe uhýbání kulkám ala matrix proti uhýbání kulkám ala pas coupé? Kam se hrabe jednotka rychlého nasazení proti Derekovi a jeho chlapcům? Kam se hrabe Peter Jackson režisér Pána prstenů proti Peteru Jacksonovi režisérovi Vesmírných kanibalů? Odpovědi naleznete po zhlédnutí Vesmírných kanibalů :o)

Code Geass: Hangjaku no Lelouch (2006) (seriál)

Jelikož nejsem filmový ani seriálový kritik, tak se nebudu snažit filozofovat nad komplikovaným dějem a zápletkou, která má mezery, nebudu vychvalovat skvěle vykreslené charaktery postav, nebudu básnit o krásných CLAMPovských kresbách(hlavně ani nevím, co to znamená :o), která dělá z hlavních hrdinů ty nejkrásnější lidi na světě a nutí, aby si je všichni zamilovali a nebudu obdivovat propletenost fantasy, mecha-válčení a romantiky. Jediné co udělám je, že zde vyznám lásku Lelouchovi, C.C., Suzakymu, Karin a prostě všem ostatním :o) Zapříčili, že jsem na nich závislá!

Death Note: R – Genši suru kami (2007) (TV film)

Death Note Relight je slušný podvod na diváka. Tenhle průlet polovinou seriálu sice shrnuje to nejdůležitější, ale absolutně postrádá to, co dělá Death note nejzajímavějším. Napětí je rázem fuč a celá ta komplikovanost jednotlivých intrik obou hlavních hrdinů se zdá býti jednoduchá. Nehledně na to, že „střihač“ musel být vůl, když dokonalou scénu v autobuse nezařadil, ale nepodstatný zpěv Misy ano. Takže člověk, který neviděl seriál, tak o hodně přichází a člověk, který viděl, si jen užívá shrnutí. Co si ale stěžuji, Ryuk byl opět k sežrání a docela často na scéně :o) V mých očích Death Note Relight splnil to, co měl!!

Lord of the Piercing (2002) (TV film)

Nikdy nepochopím, proč si pánové nechávají zdobit svoje nádobíčko, takže se mi to ani v parodii na Pána prstenů nelíbí.. Dobře sestříhané, asi vtipné, Aragorn přísahající věrnost penisu? Trapné! … Gimly, půjčíš mi tu sekeru? :o)