Piráti na vlnách (2009)

Komédia ako má byť. 2 hodiny plné britsko-amerického humoru, premiéra nastavená na leto, hudba, obsadenie a plné amfiteátre robia z tohto filmu kasový trhák a komédiu roku 2009. To je proste Rock“N“Roll.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Jeden z mála seriálov, ktorý drží kvalitu jednotlivých dielov postupom sérií na vysokej úrovni. Humor, irónia, sympatické obsadenie, ideálna dĺžka a Sheldon radí tento seriál medzi aktuálnu špičku.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Ako už je zvykom, celý dej sa točí okolo Johnnyho Deppa a jeho humorných problémoch buď s bandou pirátov, alebo kráľovským námorníctvom. Z príbehu vypadol ľúbostný príbeh Orlanda Blooma a Keira Knightley, čo podľa mňa filmu prospelo. 3D prevedenie tento krát nevyšlo, ale to na kvalite filmu neuberá. Film má svieži dej a 140 minút ubehlo ako nič. Návrat ku starej klasike.

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Najhorší film z celej ságy, ale ako fanúšik Deppa a Bruckheimera je to aj tak lepší priemer. Pridlhá stopáž, neskutočne zamotaný dej a otravný Orlando Bloom. Otvorený koniec dáva príležitosť na snáď úspešnejšie pokračovanie.

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Nie som zástancom toho názoru, že ide iba o priživenie sa na úspešnej jednotke. Depp zahral svoje obvyklé maximum, scenár je napísaný kvalitne, akurát dej sa trochu začína zamotávať a stáva sa viac romantickejším, ako by sa pri akčnom filme patrilo.

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Postava Jacka Sparrowa je ako na mieru ušitá pre Johnnyho Deppa. Jeho unikátne pohyby, gestá a správanie vytvárajú tú najoriginálnejšiu postavu, ktorú je schopný zahrať iba on. Problémy, z ktorých vždy len tak-tak vykĺzne, akčný a napätý dej robí z tohto filmu klasiku a vytvára výbornú príležitosť na úspešnú filmovú ságu. Pre mňa veľký plus za Zimmerovu hudbu.

Hrdinové (2006) (seriál)

Skupina ľudí so zvláštnymi schopnosťami v seriálovom prevedení. Tento seriál mal určite obrovský potenciál, ktorý sa však časom rýchlo vytrácal. Po prvej sérii som netrpezlivo čakal na ďalšie diely. V druhej sérii sa jednotlivé postavy a ich príbehy začínajú zamotávať a dej mi príde dosť zdĺhavý. Hlavné postavy sa stávajú čoraz viac otravné. Treťou veľmi slabou sériou moje pozeranie seriálu končí.

Gran Torino (2008)

Brilantne napísaný scenár a majstrovsky zvládnutá rola vojnového veterána Walta Kowalského robí z tohto diela film roku 2008. Pre ešte lepší pocit z originality tohto snímku odporúčam film pozerať v pôvodnom znení.

Catwoman (2004)

Slabý herecký výkon Halle Berry, žiadny dej a primitívne scénky nezachránila ani Sharon Stone. Pri rozpočte 100 miliónov dolárov som čakal oveľa viac. Hodina a pol absolútnej nudy a pre mňa najhorší film roku si určite zaslúžil Zlatú malinu.

Já, mé druhé já a Irena (2000)

Nie príliš vydarený film Jima Carreyho. Nudné scénky (Irena a jej problémy) sem tam striedajú svetlejšie okamžiky (Charlieho afroamerické deti), ale film ako celok pôsobí dosť zdĺhavo a nudne. Postupom času mi film pripadá ešte viac ujetý a teda po ďalšom zhliadnutí uberám jednu hviezdu. Jim za to však nemôže, chyby treba hľadať inde.