Dr. House (2004) (seriál)

Pre mňa najlepší seriál súčasnosti. Každý týždeň netrpezlivo čakám na nový diel a letná seriálová pauza ma ubíja :-). Sebecký Gregory House a jeho neustály boj s kolegami o to, kto má pravdu, stále sa vyvíjajúce postavy a vzťah House vs. Cuddy, vždy optimistický Wilson. Kvalita postupom sérií neupadá, naopak si myslím, že seriál je stále lepší. Angličan Hugh Laurie by mohol v USA učiť, ako sa má hrať. Klobúk dolu.

Na doživotí (2007) (seriál)

Seriál som celý pozrel za jeden víkend, čo už isto hovorí za svoje. Originálny nápad, Damian Lewis a David Semel robí z tohto krimi seriálu jednotku vo svojom žánre. Veľká škoda že ho museli predčasne ukončiť kvôli Hollywoodskemu štrajku. Uvítal by som v pohode aj ďalšie 3 série.

40 let panic (2005)

Bez nápadu, obsahu, humoru. Film sa podľa mňa ani nedá nazvať komédiou. Možno ak by bol kratší o 30 minút.

Láska nebeská (2003)

Režisérsky debut známeho scenáristu Richarda Curtisa a hneď sa hovorí o komédii storočia. Film, ktorý je premyslený do najmenšieho detailu od začiatku do konca. Vianočná atmosféra, britský humor, herecké obsadenie a honba za láskou dostala aj mňa, aj keď neobľubujem romantický žáner.

Piráti na vlnách (2009)

Komédia ako má byť. 2 hodiny plné britsko-amerického humoru, premiéra nastavená na leto, hudba, obsadenie a plné amfiteátre robia z tohto filmu kasový trhák a komédiu roku 2009. To je proste Rock“N“Roll.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Jeden z mála seriálov, ktorý drží kvalitu jednotlivých dielov postupom sérií na vysokej úrovni. Humor, irónia, sympatické obsadenie, ideálna dĺžka a Sheldon radí tento seriál medzi aktuálnu špičku.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Ako už je zvykom, celý dej sa točí okolo Johnnyho Deppa a jeho humorných problémoch buď s bandou pirátov, alebo kráľovským námorníctvom. Z príbehu vypadol ľúbostný príbeh Orlanda Blooma a Keira Knightley, čo podľa mňa filmu prospelo. 3D prevedenie tento krát nevyšlo, ale to na kvalite filmu neuberá. Film má svieži dej a 140 minút ubehlo ako nič. Návrat ku starej klasike.

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Najhorší film z celej ságy, ale ako fanúšik Deppa a Bruckheimera je to aj tak lepší priemer. Pridlhá stopáž, neskutočne zamotaný dej a otravný Orlando Bloom. Otvorený koniec dáva príležitosť na snáď úspešnejšie pokračovanie.

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Nie som zástancom toho názoru, že ide iba o priživenie sa na úspešnej jednotke. Depp zahral svoje obvyklé maximum, scenár je napísaný kvalitne, akurát dej sa trochu začína zamotávať a stáva sa viac romantickejším, ako by sa pri akčnom filme patrilo.

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Postava Jacka Sparrowa je ako na mieru ušitá pre Johnnyho Deppa. Jeho unikátne pohyby, gestá a správanie vytvárajú tú najoriginálnejšiu postavu, ktorú je schopný zahrať iba on. Problémy, z ktorých vždy len tak-tak vykĺzne, akčný a napätý dej robí z tohto filmu klasiku a vytvára výbornú príležitosť na úspešnú filmovú ságu. Pre mňa veľký plus za Zimmerovu hudbu.