• Thriller

Zločin (2011) (seriál)

Myslím, že Betty McDonald o tom také psala, ale po tomto seriálu je to jasné stoprocentně. Do Seattlu se rozhodně nestěhovat. Tam furt prší a nic než prší. A když už ne na hlavu, tak aspoň na okna. Jediná hlava a jediné okno nezůstalo suché.

Hra z Anglie (2020) (seriál)

Tohle mohl být krásný seriál o počátcích fotbalu. Kdyby to teda nedostali do rukou jednodušší scénaristi a nenapsali pro prostší diváctvo cosi o počátcích dělnického revolučního hnutí s naivními dialogy, naivním dějem a ušlechtilým lordem, který včas prozřel i díky své ještě ušlechtilejší družce. (po 2. dílu asi vzdávám.)

Noční recepční (2016) (seriál)

špionážní záležitost pro jednodušší duše. (start okej, ale ke konci spíš červená knihovna)

Na prahu války (2019)

pár let jsem se mu vyhýbal, měl strach z té jeho „nadprodukce“. moje chyba.

Emma. (2020)

Jak si tu u každé adaptace stěžuji, že autoři nepochopili, že Jane Austen je hlavně vtipná, tak tentokrát to pojali jako grotesku. Proč ne.

Castle na zabití (2009) (seriál)

Takto nějak se mají točit detektivní seriály. Několik nezapamatovatelných maníků a jedna hodně zapamatovatelná. Zatím hodnotím první sezónu *****, účes krátký, umělecky střapatý, úžasný. Ve druhé sezóně **** to napřed nebylo ono, vlasy moc dlouhé a divná vlna, ale pak to trošku zkrátila, změnila dohladka a konec zase výtečný. Jsem zvědav na ty další. edit: sezóny 3 a 4: vlasy většinou skvostné, řasy se prodloužily na půl metru. za mne stále ****

Týden a den (2016)

Úžasný film. Nápadů na čtyři neúžasné filmy. A ten soundtrack.

Tonde Saitama (2019)

omg. omfg. dada. a pterodaktyl. a závěrečný song!

Poppoja (1999)

kohokoliv jiného bych za toto vydírání poslal k čertu. ale ti žaponci. jo, a samozřejmě žaponky.

Králíček Jojo (2019)

převeliké očekávání a ještě větší zklamání. jedna hvězdička za interiéry, jedna za Thomasin, žádná za vtip, žádná za příběh, žádná za cokoliv dalšího.