Zábavný park (2009)

No jo, oproti traileru je to trochu iná káva (viac romantiky), ale mne chutila. Skvelá atmosféra, niektoré hlášky fakt podarené - hlavne od Joela a dvojice Bobby & Paulette, super soundtrack a fajn herci (akurát KStew sa mi zdala, že ani veľmi nehrala). Iné a IMHO o dosť lepšie ako Superbad. Po 2. pozretí: dvíham na plný počet... fungovalo to znovu, na Adventurelande proste niečo je. Ak by som to mala definovať, možno realistickosť, humor, ktorý je skôr čierny - viď komentár Bebacek. A áno, záver trochu pokrivkáva, tempo je pomalé, celé je to také trpko-sladké, ale sledovanie Adventurelandu mi vyčarí úsmev na tvári a hrejivý pocit pri srdci. Neviem akú cieľovku mal Mottola v hľadáčiku, mňa osobne, narodenú v dobe odohrávania filmu a obdobného veku ako postavy, však trafil presne.

Stáhni mě do pekla (2009)

Pri Drag Me to Hell som mala problém rozoznať, či to, čo sa odohráva na plátne, je myslené smrteľne vážne (ako horor) alebo ako komédia (resp. paródia na horor). Odhliadnuc od tohto som sa bavila celkom slušne... ale raz bohate stačilo. Do not piss off old ladies!

RRRrrrr !!! (2004)

Kto toto vymyslel, nemôže byť normálny... taká kravina, až je to dobré (čakala som niečo oveľa horšie). Cez úvodné titulky som sa rehotala jak koňomut :D Škoda, že postupom času to strácalo šťavu a už sa to len nejako dokopalo (neuškodila by kratšia stopáž).

Nůž ve vodě (1962)

Pekné... počas celého filmu cítiť napätie, konflikt medzi protikladnými a predsa tak podobnými postavami Andrzeja a stopára, ktorí sa ocitli spolu s jednou ženskou na palube plachetničky.

Sladký život na Ibize (2004) odpad!

Nemecká komédia o Nemčúroch na Ibize? Odpad! Zneužitie dobrého mena Ibizy! Nenachádzam nič, za čo by som dala aspoň 1 hviezdičku... Ani soundtrack sa až na pár kúskov kvalitatívne nevzďaľuje od filmu.

Interstate 60 (2002)

Sľubný začiatok ma navnadil, cesta po Interstate 60 tiež obsahovala zaujímavé momenty, ale po skončení filmu som sa neubránila pocitu, že išlo o len originálne natočené klišé... Nakoniec 3* (zdá sa mi to tu trochu nadhodnotené).

Bobule (2008)

Ako povrchná zábava na jeden večer to bolo celkom fajn... a zároveň aj pekná reklama pre zvýšenie cestovného ruchu na Morave. Sranda bola, keď tam tak spôsobne stolovali pri "prdelačke", no a už spomínané "opilý řidič - veselý vrah" bolo tiež kruté.

Spalovač mrtvol (1968)

Wow, tak takúto morbídnosť som z Československa 60. rokov nečakala. Tiesnivá atmosféra fungovala po celý čas, zaujímavý, trochu dezorientujúci strih ma tiež udržal v strehu, no a skladať chvály na adresu majstra Hrušínského je nosením dreva do lesa. Napriek tomu všetkému mi do 5* ešte čosi chýbalo.

Do Geese See God? (2004)

Mne sa to páčilo... malo to náboj (síce tá opakovaná sekvencia po druhý raz už pôsobila uťahane). Záver som si vysvetlila tak, že v zhone dnešnej doby zabúdame na maličkosti, ktoré nás napĺňajú radosťou a robia život krajším. A že záleží na prístupe človeka k životu - tak ako stálo na CDčku - Salvation lies within. No jo a cool názov (aj odzadu :)

Browningův překlad (1994)

Jednoduchý a silný filmík, na ktorý sa príjemne pozerá a pri ktorom si asi všetci pospomíname, ako učitelia trápili nás a my zas ich (darmo, byť učiteľom nie je jednoduché, no a byť dobrým učiteľom tobôž nie). The Browning Version je ale ešte niečo hlbšie... viď komentár pakobylka.