Krtek a víkend (1995)

V jednoduchosti je krása! Prišiel na to aj Krtko :). 90%.

Krtek a vejce (1975)

Som rád, že sa to dá stiahnuť a opäť si pripomenúť tohto malého, zlatého prcka. Kuriatko rulez :). 90%.

Krtek hodinářem (1974)

Milé, rýchle. Ale to by som mohol napísať ku všetkým častiam. :) 90%.

Hooligans (2004)

Myslel som, že ak má byť toto spracovanie bez zbytočného dejového zamotania, bude oproti 'Green Street Hooligans' aj reálnejšie, surovejšie a tým aj zaujímavejšie. No mýlil som sa. Ostalo to len pri tej syrovosti a surovosti. Film aj keď sa snaží vyvolať nejaké city a napätie, tak sa mi to akosi nedarí a ani postavy si diváka nenaviažu. Je to proste len jeden zaujímavý pohľad do týchto firiem, pár slušných od*ebových hlášok a to je tak asi všetko. 65%.

Zastav a nepřežiješ (2006)

Podobná zbesilá a akčná šialenosť sa tak často nevidí a Statham opäť potvrdil, že sa hodí najmä do podobných rolí. Takto má vyzerať naplno premyslený a jednoduchý nápad, vyžmýkaný na maximum. Trošku nedomyslené mi prišli vtipné jokes, ktoré tomu uberali na vážnosti a napätí a takisto kamera mi prišla divná a nesympatická pre oko. Ale inak ide čistokrvnú a skvelú zábavu. 80%.

Poseidon (2006)

Človek by si myslel, že po desiatich rokoch megaúspešnej loďokatastrofickej filmovej drámy sa človeku porovnávanie vytratí, no Petersen sa mýlil. Škoda, že s pôvodným Poseidonom to ale zrovnávať nemôžem. Komerčák ako riť, no čo z toho, keď sa ani nezačne a už je tu vlna, žiadne vypsychoanalyzovanie postáv, takže ani žiadny dramatický a citový vzťah si k nim divák nenadviaže. Tým pádom však aspoň stavili na rýchlosť, efekty, kameru, Russella a celkom schopnú gradáciu. Celkovo je to teda mierny nadpriemer. 55%.

Hluboko v gangu (2006)

Niekedy to proste človeku sadne a podobných oddychovačiek sa v poslednej dobe tak často netočí. Celé je to len obyčajná, ale cool hudobne, akciou a nejakým tým nápadom nabúchaná negerská príjemná vypínačka. Je síce až rádoby trápne ako sa na niektorých mistach snaží prejsť do vyšších, vážnejších vôd, no snaha sa cení. Za zmienku teda stojí hlavne hudba. Hip-hop síce nie je moja srdcovka, no pár bassov sadlo presne. A ja som sa pobavil Hlavne vďaka Tyreseovi. Ešte by ma zaujímalo, či vôbec niekto zo štábu bol inej ako čiernej pleti. Vo filme boli snáď dve biele postavy :). 75%.

Boží zápasník (2006)

Čo na to povedať. Trošku slávy, možného záblesku a aj herecké umenia v King Kongovi a Black sa nám púšťa do ďalšej priemernej americkej tuctovky, ktorými sme každý už presýtení. Príjemné pobavenia so životnosťou jedného zhliadnutia. To je všetko. Ľahký až absurdný humor, nejaké to slabé morálne ponaučenie a inak nič. Okrem sexi mníšky. :) 50%.

Špína (2005)

Nie vždy robí film obsadenie. Už pri pohľade naň som však tušil, že to bude ono. Cliftonom som si bol istý a na Cubu som sa tešil, lebo podobné role mu pristanú omnoho viac, než lacné komické šťanky. Denzela síce nezastúpil, no určite potešil a zahral! si. A vôbec, celé mi to pripomínalo 'Training Day' (hudba, atmosféra, nadávky), no samozrejme trošku lacnejšie natočený. Diera do sveta to síce nie je, ale až tak zlé to nebolo. Hlavne, že to bolo rýchle a svižné. Mať to nad sto minút, už by to nebolo ono. A Wyclefa Jeana si budem pamätať. 70%.

Susedia (2006) (seriál)

Dá sa zabaviť, dá sa zabaviť, dá sa! Pyžamová kultúra a každý týždeň na večeru pár brebtov od dvojice Marcin / Kraus ale stačí! Na ich kabaretné kúsky sa to ale jednoducho nechytá. 60%.