Obdivuhodný boxer (2003)

Film ako osobná životná cesta, podaná dramatickým spôsobom je v celku originálna, no priemerná a musím sa priznať, že podobné témy ma nechávajú chladným. Možno preto, lebo sa na to pozerám okom mužského pohlavia. Avšak hviezdičku musím pridať za perfektné zápasy, ktorých choreografia by sa vyrovnala najlepším fightovým filmom. Čiže 20% za Real Muay Thai! 70%.

Rocky IV (1985)

Sériu bolo treba nutne oživiť a práve touto časťou sa to náramne podarilo. Hlavne nápadom. Nieže by bol scenár náramne hlboký, ale zmena prostredia a hlavne exotického bojovník zaručene prospela. Dolph bol sakra dobrá voľba, ktorá sa vyplatila ako filmy, tak aj jemu. Záverečný fight bol skvelý, nebyť pár naivných a smiešnych okamihov, bolo by to za plné. 80%.

Babka (2003)

Smutnomilé, ľudské! Babička je asi najzlatšia filmová postavička akú som kedy vo filme videl. Pomerne jednoduchý príbeh, na spôsob ktorého by sa v Rusku dali točiť podobných tony. Čo je však zaujímavé, práve tou jednoduchosťou a spôsobom podanie film zaujme. Veľmi nadsázkovo poučná sociálna dráma, ktorá svoj hlboký odkaz podáva neskutočne realisticky. A čo je smutné, bežne sa toto stáva kdekoľvek na svete. 100%.

Láska s výstrahou (2002)

Pohodová bezduchosť, klasický začiatok, preklišovitý koniec. Čo napísať. Trefné a milé komédia sa točia veľmi málo a táto k nim rozhodne nepatrí. Ale pozrieť sa to dá. 55%.

Krvavý diamant (2006)

Už v druhom filme nám pán Zwick ukázal, že popcorn sa dá veľmi trefne a uvedomelo spojiť s vážnou témou, ktorá väčšinu filmu prevláda. Podobné filmy sa netočia často, nemôžem povedať, že je to skvost, ktorý mi vyrazil dych, ale upúta, to áno! Navyše sa čudujem, že ma opäť dostal DiCaprio, ktorý nahodil perfektný prízvuk, ako aj Djimon Hounsou. Toto boli hlavné piliere. Posolstvo a výpoveď boli pekne podané, rovnako ako aj akcia, no čakal som viac citový záver. 80%.

Rocky Balboa (2006)

Tak sme sa dočkali! Ja som čakal a prosil, modlil sa aby to Slyovi vyšlo a ono sa mi to vyplnilo. Tento film je u mňa No.1 vo vydarených comebackoch, ktoré sa stávajú nevídanými. Rád by som vedel, ako film hodnotí niekto, kto predtým žiadneho iného Rockyho nevidel. Samozrejme vidno, že starý hrebec má už pár rokov za sebou a to mu nepomôže zakryť ani najmodernejšia technika. Druhá vec však je, že sa o to ani nesnaží. Vsaly, telo, všetko má svoje roky, všetko stratilo na tom pravom očilahodiacom, no čo naopak pribudlo, to je Stalloneho nadhľad a (wtf?!) herectvo! Áno, takéhoto som Slyho ešte nevidel. Uvoľneného, príjemne kecajúceho, vtipkujúceho, poučujúceho, no proste som out. Však jedno ma sklamalo. A to dosť podstatné, čím je výber súpera. Taký menší babyboy, ktorého akoby vytiahli z reklamy na Adidas tenisky, alebo tričká. A tiež záverečný fight. Či už kamerovo, ale ani pointa mi neprišla zadosťučiňujúca. Samozrejme, keby to skončilo obrátene, nečudoval by som sa kritikám. Takže som zase aj rád, ako to je a Slyovi som vďačný za to, čo predviedol. 85%.

Pro pár dolarů navíc (1965)

Pravé westerny mám rád, no myslím, že jediný (nespaghettový), ktorému som dal plné boli Nezmieriteľní. Toto všetko je super, no trošku nedotiahnuté scény kazia celkový dojem. Pointou a zvratmi v scenári sa tentoraz Leone blysol pred prvou dollárovkou, no stále to nemá tie správne grády. Konečne aj trošku psychológie a Clint spolu s Leem Van Cleefom vytvorili perfektný double. 75%.

Pro hrst dolarů (1964)

Príjemná fajnšmekerovka a drsná ťažkofrajerina v podaní ultracool Clinta. Perfektný westerník, ktorý je určite povinnosťou pre milovníkov žánru aspoň raz mesačne. Skvelé prestrelky podporené (ako je to u Leoneho pravidlom) dobrým príbehom. Willis to využil, aj keď nie v nie najslávnejšom remaku, no na tento tromf sa ťažko nadviaže. Trošku ťažkopádne scény mi však uberajú na úplnej perfektnosti. Hudbou si ma však film hneď získal späť. 85%.

Gang policajtů (1997)

Nesmierne a hlavne dosť prekvapujúco kvalitný film. Čudujem sa ale, že tak málo docenený a videný. Či už preto, že ako spomienku na Tupaca to mohli distribútori využiť, ale aj sám o sebe je scenár filmu nevídane prekombinovaný, originálny, plný zvratov a totálne antiklasicky zavŕšený. Jediné, čoho mi je ľúto, je výkon Belushiho. Bol totiž dokonalý a tak nechápem, prečo sa dodnes výraznejšie nepresadil. Aj keď jeho K9 sériu stále žeriem :). 85%.

Krtek na poušti (1975)

Niekto tu zrejme nevie oceniť jednoduchosť a krásu nápadu, ktorý na púšti Krtka napadol. Opäť krásny dielik. Krtkova obetavosť nemá hraníc. :)