Kdo přežije - Fidži (2007) (série)

14. série nabízí další zajímavý sociální experiment: vezměte dvě skupiny různorodých menšin a dejte je na pustý ostrov - ale oproti ostatním sériím je zde menší háček - zatímco jedna skupina bude hned od začátku žít v neuvěřitelném luxusu a blahobytu, ta druhá bude bojovat s naprostou dehydratací, hladověním až s úplným vyčerpáním. A to je hlavní kámen úrazu téhle řady, jelikož se dá jen ztěžka fandit bandě lidí, kteří si na Fidži užívají placené prázdniny a na druhé straně je divák nucen sledovat útrpné živoření těch druhých, kterým pomalu nezbývá energie ani na to, aby chodili... Ale přesto mě tahle série bavila, především díky třem postavám, které se mi vryly do paměti: horkokrevný Rocky, jehož výbušná povaha zajišťovala dobré momenty; bezpáteřní zmetek Dreamz, který je pro mě do dnešního dne na prvních příčkách nejneoblíbenějšího hráče Survivora; ale především tahle řada stojí za skouknutí kvůli úžasnému Yau-Manovi, který je malý-velký muž.

Kdo přežije - Cookovy ostrovy (2006) (série)

Moje nejoblíbenější řada vůbec, která mě nikdy neomrzí (viděno nejmíň šestkrát:D) a jsem zvědavá na dabing. Důvody, proč se Cook Islands řadí mezi ty nejlepší série: 1) díky skvělému intru, kdy se z plachetnice musí všichni hráči rychle evakuovat a na vorech dopádlovat na ostrov (aféra se slepicemi:D:D); 2) rozdělení do čtyř kmenů podle ras (aneb další skvělý sociální experiment!), 3) melting pot v praxi; 4) spousta dramatických situací (MUTINY!); 5) velká porce sympatických a pamětihodných hráčů ; 6) Cook Islands je založena především na vodních soutěžích; 7) krásné exteriéry - kromě přírody mě fascinuje Kmenová rada v podobě lodi; 8) ale především je v této řadě fenomenální OZZY!!!!! - i když jeho účinkování v s16 a s23 je už diskutabilní, tak ve s13 je to ten nejschopnější "trosečník" pro kterého celý ten pobyt na ostrově byl jen "odpočinkovou dovolenou". Na Cook Islands vznikla i velmi vtipná parodie z produkce MAD TV http://www.youtube.com/watch?v=0sZ0OJGm6Ak

Top Gear (1978) (pořad)

Jediný automobilový pořad, na který se může dívat i Greenpeace aktivista a odpůrce všeho, co jezdí na fosilní paliva. Tenhle pořad je díky dokonalému britskému humoru mnohdy zábavnější než kdejaký americký seriál:P A jako třešnička na dortu je pestrá účast celebrit, nejvíce těch britských, což já, jako britofil, naprosto žeru......

Noc hrůzy (2011)

4 hvězdy za mého druhého nejoblíbenějšího Skota, plus 1 hvězda jako bonus za mého nejoblíbenějšího Ira :)

Criss Angel: Mistr magie (2005) (pořad)

Criss Angel je typický emo-rockero-mág, který by pasoval tak do 80. let. Jenže ono je 21. století a zřejmě se tenhle styl zase vrací do módy... Je to showman, jehož triky jsou občas skutečným kouzlem, takže svoji práci odvádí velmi dobře.

Výjimeční (2011) (seriál)

Po Heroes, No ordinary family a Misfits tu máme další partu lidí se zvláštními schopnostmi... a zatím to vypadá dost nudně. Oproti třem jmenovaným nijak originalitou nevynikají, i když se to snaží zamaskovat užitečnými vlastnostmi, které (až na supersílu) jsou i poměrně neokoukané. Hlavní postavy jsou zatím nevýrazné a během první epizody neprokázali, že by si zasloužili mou diváckou přízeň. Ale šanci tomu dám, protože je to seriál od kabelovky Syfy, který narozdíl od komerčních NBC, Foxů či ABC své sci-fi příběhy hýčká a zakládá si na nich (což je už dle názvu stanice logické...). Ale i tak silně pochybuji, že se z tohohle vyklube něco víc, než průměrná akční sci-fi podívaná, smíchaná s kriminálkou, která je jen výplní letního okurkového vysílacího schématu. Svým přemrštěným nápadem na vyšetřovací tým mi Alphas připomínají Breakout kings, což je taky dost nudná a klišoidní záležitost, ale prozatím seriál vypadá zábavněji, nežli mnohem nudnější Falling skies, jemuž jsou Alphas zajímavou konkurencí.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Děkuji JKR za úchvatnou knižní sérii, která mě doprovázela celé dětství a jsem ráda, že patřím do "potterovské" generace, která stárla stejně tak, jako hlavní hrdina. Tohle už pozdější čtenáři nezažijou, to netrpělivé a zdlouhavé vyčkávání na nový knižní díl a pak koupi knížky o půlnoci a probdít celou noc s baterkou v ruce a číst a číst.... Po vydání sedmého dílu mi doposud bylo útěchou, že se můžu stále těšit na nové díly filmového zpracování - a tímto děkuji studiu Warner Bros. že nechali stvořit barvitý výjimečný svět (v britském podání!!!). Jenže co teď? Nastal definitivní konec a ve mě se usídlil stín, kdy mi bude něco scházet. Těch deset let uběhlo příliš rychle, ale bylo to krásných deset let, plných záživných dobrodružství chlapce, který zůstal na živu... Filmy nikdy neměly šanci překonat svoji knižní předlohu, a tak jsem k nim vždycky přistupovala. A to, co mi bylo osmkrát naservírováno, bylo vyvážené a výživné pro všechny mé smysly. Za sebe jsem spokojena a i když mám několik výhrad k poslednímu filmu, vzpomenu si na obtížný úkol převést takovou ságu na filmové plátno a benevolentně námitky spolknu a jsem ráda za to, jak to nakonec dopadlo.

Buffy, zabíječka upírů (1992)

Jedna hvězda za to, že díky tomuhle filmovému "skvostu" vznikl skutečný seriálový skvost.

Syn pláže (2000) (seriál) odpad!

Parodie by měly být vtipné, ne? Nebo za to může naprosto odporný dabing? Originální znění ale určitě nevyhledám.

Wilfred (2011) (seriál)

Australský originál sice neznám a i když nemám v lásce remaky, tak tenhle počin má jedno velké plus: skvělého Elijaha Wooda, kterého jsem si už dlouho přála vidět v něčem delším, nežli je filmový formát. Proto jsem za Wilfreda více než vděčná. Zvláště když se jedná o tak "originální" postavu (kterou sice už někdo jednou zahrál), ale Elijah je Elijah:)