Kriminálka Miami (2002) (seriál)

První série byla ještě celkem umírněná, ale s postupujícími roky jí rostou čím dál větší manýry a je víc a víc nesnesitelnější. A Horatiův oblíbený "vražedný pohled s pomalu si sundávajícími/nasazujícími brýlemi" je jak nějaká parodie. Prostě hodně typická "brukheimaierovka" co mi místy leze krkem.

Kriminálka New York (2004) (seriál)

Nejživější z rodiny CSI. Ponurá, ušpiněná a přesto elegantní a ne jen rádoby "cool" jako CSI Miami.

Anatomie lži (2009) (seriál)

Každý lže, ale tělo lhát samo od sebe nedokáže. Vedle důkazů z místa činu je řeč těla jedna z nejspolehlivějších cest jak vyřešit zločin. Ale i lhát tělem se dá naučit... Pro mne jedna z nejzajímavějších kriminálek poslední doby. Snad nezabředne do stereotypu. Dvě sezóny by bohatě stačily.

Hranice nemožného (2008) (seriál)

Vědečtější Akta X pro nové století; méně (prozatím) překombinované nežli Lost, tak snad se to nezhorší. Jedná se o čistokrevnou science fiction - věda a fikce. Vědy je tu hodně, fikce nijak nezaostává. Ale scénáristi se i tu nejšílenější věc snaží vědecky (a logicky) objasnit, a pokud nerozumíte odborným frazémům, nestačí vám než souhlasit. Pravda, u teleportace a ohýbání časoprostoru mezi dvěma realitami budete více než skeptičtí, ale po většinu času si budete připadat, že s vámi tvůrci nehrají žádnou levárnu a že by se to tak "skutečně mohlo stát." Ale jen pokud přistoupíte na hru J.J. Abramse (Lost, Alias), který pozvolna rozvíjí svůj další spletitý tajuplný příběh...

The Friday Night Project (2005) (pořad)

Naprosto šílený styl humoru, který nemusí sednout každému. Navíc je to britský humor - a to je můj šálek kávyXD

Blackpool (2004) (seriál)

Naprosto dokonalý mini muzikál s minimalistickými, zato bezchybnými hudebními čísly. Během šesti epizod je vystavěn dramatický příběh o jedné vraždě, majiteli kasina, jeho ženě a především jeho nemessis: detektivu Carlisovi. A konečně jsem si mohla dostatečně užít skotského přízvuku DT, kterému jsem nerozuměla téměř ani slovo, ale to vůbec nevadí:-D Za pár let tohle dílko bude zajisté kultovní, není-li už teď.

Kriminálka Las Vegas (2000) (seriál)

Kolik chtějí natočit řad? Dvacet? Dokud z toho jdou vytřískat prachy... Měli to ukončit devátou řadou. Z původního týmu, pro který jsem si CSI svět zamilovala, zbyly jen trosky:-( Ale už jen z lásky k předchozím řadám dávám plný počet. Grissom forever!

Útěk z vězení (2005) (seriál)

Kdyby Útěk skončil opravdu útěkem - a to na konci první série, PB by byl za pár let kultovním počinem... Realita je bohužel jiná, a musím chtě nechtě akceptovat fakt, že příběh byl natažen do obludně nesmyslných rozměrů třetí a čtvrté série, která místy připomíná jen smutnou parodii na výbornou první sérii... ale už jen z posvátné úcty k ní dávám 4 hvězdy.

Californication (2007) (seriál)

Zabilo by scénáristy, kdyby aspoň dvě minuty byly slušné? Ale aspoň že Hank má to správné charizma. Jiného "prasáka" v tv bych tolik netolerovala. Tenhle seriál je určen především pro muže, kteří se konečně mohou shlédnout ve svém vlastním hrdinovi. To ale neznamená, že divačky zůstanou na suchu. Pokud dokážete překousnout někdy dost primitivní mluvu a děj (když se sex neodehrává přímo na obrazovce, tak o něm aspoň někdo mluví), můžete si užít osvěžující, nepuritánskou podívanou o jednom spisovateli, který i přes všechno pozlátko není zase tolik šťastný.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Polévka Gaspacho!!! Naprostý kult, můj večerníček z dětství. Jidáš Rimmer FTW! A z pana Filuty jsem měla noční můry, zato z ptáčka Peta ne:-D Jen už přestaňte natáčet nové série!!!!! Nerada bych snižovala hodnocení:-(